Podwójny VAT

Witam,

 

Właśnie spotkała mnie przykra sprawa..

paczka kupiona na ebay w USA VAT zapłacony odrazu przy zakupie, paczka szła dhl do Niemiec potem jakieś przepakowanie i poczta Polska..

dzis poszedłem na pocztę odebrać paczkę i musiałem zapłacić 2 raz VAT.. Pani powiedziała, że to nie ich problem tak maja napisane z urzędu celnego i jak nie zapałce to paczka wróci do nadawcy..

to jest chore.. jak idzie dhl to wysyłam dokumenty potwierdzające płatność VAT i jest ok..

 

czy ktoś miał podobnie?

Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Podwójny VAT

Witam,

dołączam się do tematu. Paczka z Japonii z pobranym przy zakupie vat  7 euro i poczta polska dolicza 60 zł za vat. Paragon dostałem.

Wiadomość 2 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Mam ten sam problem z kolejna przesyłką, poprzednie odesłali do nadawcy.

To co teraz sie robi to jest chore.

Poprzednie zgłaszałem do oddziałów w których była odprawa , podawałem numer ioss , przekazałem tez fakture z opłaconym juz vat-em,i nic, delikatnie mówiąc ich to nie obchodzi ,mam ponownie opłacić i na swoją rękę ubiegać sie potem o zwrot naliczonego podatku.

Obawiam sie ze i te przesyłki wrócą do nadawców.

Nie ma takich problemów za granica, wystarczy podac numer i wszystko jasne , w PL  wszystko sie robi aby ogolić adresata do kości, mimo ze juz sie opłaciło z góry podatek.

Czemu u nas nie może byc normalnie?

 

 

Wiadomość 4 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Mi doliczyli VAT na poczcie za zwrot towaru od od klienta USA...zwrot!!!

zaznaczone było returning goods

Wiadomość 5 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Parę lat temu zaginęła mi przesyłka wartościowa do Austrii za parę tysięcy-zareklamowałem a oni nie chcieli oddać upierając się,że zaginęła w urzędzie celnym w Australii-po ponad 8 miesiącach i dziesiątkach maili kasę zwróconą klientowi po miesiącu od wysyłki na szczęście odzyskałem bo ktoś mądry z kierownictwa zobaczył,że Austria to nie Australia(brak możliwości wysyłki listów wartościowych).

Wiadomość 6 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

cyberj4ck
Użytkownik

Mam ten sam problem. Ktoś może odzyskał VAT? Teraz zapłaciłem bo nie chciałem już czekać na odsyłanie. Ale kolejna przesyłka od tego samego sprzedawcy jest już w drodze i znowu będzie ta sama akcja.

Wiadomość 7 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

To samo u mnie, dzisiaj odebrałem drugą taką przesyłkę i tym razem już nie odpuszczę. Trzeba zgłosić do swojej skarbówki na dziennik podawczy wniosek o zwrot nadpłaty podatku VAT, opisać sytuację i załączyć wszystkie dokumenty. Nie wiem tylko kto tutaj jest złodziejem, skarbówka, która działa tak jak dotychczas, czy ebay, na któym zostały narzucone opłaty bez wystarczającej (jak widać) konsultacji z urzędami poszczególnych państw. 

Wiadomość 8 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

eBay zwróci podwójnie naliczony VAT.

Należy przesłać skan pokwitowania.

Wystukaj "zwrot VAT" w pomocy eBay pod linkiem u dołu każdej strony lub kliknij na link w odpowiedzi na ten post:

https://community.ebay.pl/t5/Transakcje-mi%C4%99dzynarodowe/Pomimo-zap%C5%82acenia-c%C5%82a-i-VAT-po...

Wiadomość 9 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Tak samo, dwa razy zapłaciłam VAT. 3 dni temu dostałam przesyłkę z Tajlandii (zakupy na e-Bay) i listonoszowi musiałam zapłacić VAT-129 zł, który już został mi potrącony przez e-Bay w chwili, gdy płaciłam za przedmioty. Dzwoniąc po urzędach, odsyłano z Poczty Polskiej do Urzędu Celnego, Urzędu Skarbowego i tak w kółko.  Niekompetentni urzędnicy, biorący wysokie pensje, popełniają błędy a petenci zostają okradzeni i mają problem z odzyskaniem swoich pieniędzy. W końcu, podano, że mam napisać wniosek do Naczelnika Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego o zwrot niesłusznie pobranego podwójnego VAT,ale następna przesyłka od tego samego sprzedawcy jest w drodze i znowu będzie ten sam problem, bo nigdzie nie chcą przyjąć zgłoszenia, by nie naliczać już zapłaconego VAT. Na pocieszenie podano, że masę ludzi ma ten sam problem, dziwne, że wiedzą o tym i nic z tym nie robią, licząc, że wielu nie będzie wiedziało jak i nie będzie się upominać o niesłusznie pobrany VAT. Złodziejstwo w biały dzień!

Wiadomość 10 z 21
ostatnia odpowiedź