Podwójny VAT

Witam,

 

Właśnie spotkała mnie przykra sprawa..

paczka kupiona na ebay w USA VAT zapłacony odrazu przy zakupie, paczka szła dhl do Niemiec potem jakieś przepakowanie i poczta Polska..

dzis poszedłem na pocztę odebrać paczkę i musiałem zapłacić 2 raz VAT.. Pani powiedziała, że to nie ich problem tak maja napisane z urzędu celnego i jak nie zapałce to paczka wróci do nadawcy..

to jest chore.. jak idzie dhl to wysyłam dokumenty potwierdzające płatność VAT i jest ok..

 

czy ktoś miał podobnie?

Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Dot.: Podwójny VAT

Ja właśnie próbowałem tego linka do zwrotu i odpowiedz dostałem w ciągu kilku minut. Konkretnie stwierdzili, że poświadczone zgłoszenie celne wystawione przez PP nie wystarcza, bo nie zawiera informacji o tym czy ta wyliczona opłata została wniesiona. Więc mam nadzieje, że płaciliście na poczcie kartą a nie gotówką bo inaczej jesteście w 4 literach.

Generalnie wydaje mi się, że winni są nasi wspaniali celnicy - bo olewają numer 
IOSS na paczce. Teoretycznie ani Ebay ani PP na tym całym zamieszaniu nie zarabiają ( no poza tą opłatą 8.50 za pobranie). Niestety ja z tego powodu sobie ebay w przyszłości odpuszczę. Inne sklepy albo w ogóle olewają istnienie vatu albo rozliczają go w ramach VAT MOSS - w obu przypadkach nie ma problemu  tego podwójnego naliczania.

Wiadomość 21 z 21
ostatnia odpowiedź