Podwójny VAT

Witam,

 

Właśnie spotkała mnie przykra sprawa..

paczka kupiona na ebay w USA VAT zapłacony odrazu przy zakupie, paczka szła dhl do Niemiec potem jakieś przepakowanie i poczta Polska..

dzis poszedłem na pocztę odebrać paczkę i musiałem zapłacić 2 raz VAT.. Pani powiedziała, że to nie ich problem tak maja napisane z urzędu celnego i jak nie zapałce to paczka wróci do nadawcy..

to jest chore.. jak idzie dhl to wysyłam dokumenty potwierdzające płatność VAT i jest ok..

 

czy ktoś miał podobnie?

Wiadomość 1 z 21
ostatnia odpowiedź
20 ODPOW. 20

Podwójny VAT

Dziękuję za info i pomocny link.

Wiadomość 11 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Zapomnijcie że dostaniecie jakiś zwrot podwójnie zapłaconego VATu. Złożyłem na eBay reklamacje 2021.07.16. Do dzisiaj, przez 6 miesięcy, na ponaglenia otrzymuję odpowiedzi o opóźnieniu i problemach technicznych. W tym czasie przyszły kolejne dwie paczki z podwójnie naliczonym VATem...

 

Wiadomość 12 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Mnie też się to zdarzyło. Poprosili o rachunek z poczty, zdjęcie naklejki na pudełku gdzie jest napisane że jest VAT do zapłaty z ta kwotą, ewentualnie zdjęcie konta bankowego z pobraną kwotą. Zwrot przyszedł za około 4 dni.

Wiadomość 13 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Wiadomość 14 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Poczta Polska złodzieje

 

Wiadomość 15 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Skarbówka nic nie pomoże, dałem wszystkie dokumenty , faktury itp, po paru miesiącach batalii wydali decyzje negatywną dla mnie i stwierdzili że o zwrot vatu mam zwrócić sie do sprzedającego, a ebay umywa ręce

Wiadomość 16 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

 

Było powyżej. Poszukaj w pomocy eBay lub zaloguj się do eBay pod tym linkiem który prowadzi do formularza zwrotu nadpłaty. Należy dołączyć dowód  nadplaty.

https://ocsnext.ebay.pl/ocs/mudcwf?deptName=CollectRemitRefund

Wiadomość 17 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Złożyłem właśnie dowód nadpłaty podwójnego VATu przez ten link

https://ocsnext.ebay.pl/ocs/mudcwf?deptName=CollectRemitRefund

Gdzie mogę zobaczyć obecny status sprawy?

Na maila nic nie dostałem, w wiadomościach w profilu również nic.

Da się gdzieś to podejrzeć, czy trzeba czekać aż eBay się skontaktuje?

Wiadomość 18 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Trzeba czekać. Święta, to dłużej potrwa.

Wiadomość 19 z 21
ostatnia odpowiedź

Podwójny VAT

Dostałeś może jakąś odpowiedz? 

Chciałbym teraz kupić bardzo wartościowa paczkę gdzie pisze, że VAT jest już uzgledniony w cenę ( tak pisze na ebay) i chciałbym mieć pewność, że nawet jak poczta naliczy ponownie to Ebay odda

 

Wiadomość 20 z 21
ostatnia odpowiedź