anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Cześć!

Chciałam Was zaprosić do wzięcia udziału w warsztatach na temat sporów i roszczeń. Odbędą się one 22 kwietnia, w godzinach 13:00 - 15:00.

Z kilkoma osobami zasiądziemy w jednym pokoju przy kilku komputerach i przez dwie godziny będziemy do Waszej dyspozycji. Zgromadziłam następujący zespół: Marysia, która pracuje w dziale ds. roszczeń; Danka, która jest naszym specjalistą od polskiego produktu; Grzesiek, który pracuje w naszym biurze w Warszawie. Mam nadzieję, że dzięki temu uda nam się odpowiedzieć na więcej pytań, odpowiedzi będą szybsze i bardziej wszechstronne.

Tematem będą spory i roszczenia. Postaramy się znaleźć odpowiedzi na wszystkie Wasze pytania. Pamiętajcie jednak, że ponieważ nie możemy ujawniać informacji o naszych użytkownikach, nie będziemy w stanie omawiać konkretnych przypadków.

Czekamy na Was z niecierpliwością,
Emilia i zespół!
Wiadomość 1 z 45
ostatnia odpowiedź
44 ODPOW. 44

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

marcinkie
Użytkownik
witam .kupilem perfumy w sklepie internetowym w uk.przesylka miala byc za 7 dni.sklep nie odpowiada na maile ani telefon.zaplacilem systemem pay pal.otworzylem spor.czy potem pay pal odda pieniadze?pozdro
Wiadomość 31 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Zostałem oszukany przez PayPal. Wysłałem towar kupującemu, nastapiło opóźnienie z winy poczty, w międzyczasie PayPal przyznał pieniądze kupującemu i jednocześnie otrzymał on mój towar. Teraz ma jedno i drugie, a szanowni pracownicy PayPal twierdzą, że nie mogą nic zrobić (chociaż niedawno twierdzili co innego). PAYPAL = WIELKIE OSZUSTWO !!!!!!!!!!!!!!!!
Wiadomość 32 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Witam wszystkich.Mam takie pytanko.Otóż mam otwarty spór ze sprzedającym z UK ponieważ dostałem przedmiot niezgodny z opisem (jest to film DVD wg opisu w stanie bardzo dobrym a okazało się że płyty są tak zabrudzone że nie da się ich odtworzyć).Dostałem już info z paypala że sprzedający nie zgadza się z moja reklamacją i teraz mam czekać na decyzję.Czy w związku z tym mam się jakoś przygotować np zrobić zdjęcie tego przedmiotu aby dowieść w jakim on jest stanie?I czy w przypadku przyznania mi racji muszę odsyłać przedmiot sprzedającemu i to na własny koszt?Przepraszam za może głupie pytanie ale jest to niestety mój pierwszy spór na e-bay i nie wiem jeszcze do końca jak to działa.Pozdrawiam.
Wiadomość 33 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Ktoś tu się w ogóle udziela? Bo czekanie miesiąc na odpowiedź to już chyba jest grube przegięcie.
Wiadomość 34 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Witaj roju886!

Na wstępie z góry przepraszam za tak opóźnioną odpowiedź.

Prawdopodobnie Twój spór jest już rozstrzygnięty, ale na wszelki wypadek przesyłam informacje na temat rozwiązywania tego typu spraw.

Miej przede wszystkim na uwadze, że zwykle przy sporach dotyczących przedmiotów niezgodnych z opisem prosimy kupującego o odesłanie przedmiotu sprzedającemu i dostarczenie nam numeru monitorowania przesyłki w trybie online. Kupujący odsyła przedmiot na własny koszt. W przypadku przedmiotów o większej wartości czasem możemy także poprosić kupującego o dostarczenie dodatkowej dokumentacji na poparcie jego reklamacji. Prosimy np. o przesłanie dokumentu, w którym osoba trzecia potwierdza, że przedmiot jest zniszczony lub nieoryginalny.

Więcej informacji na temat sporów znajdziesz w naszej Umowie z Użytkownikiem (link Umowy prawne znajduje się u dołu strony www.paypal.pl). Jeśli natomiast chciałbyś dowiedzieć się czegoś więcej na temat Twojej sprawy, radzę skontaktować się z działem obsługi klienta pod numerem 0 801 38 66 86.

Pozdrawiam

Emilia
Wiadomość 35 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

lakier86
Użytkownik
czes mam pytanko koles kupil odemni telefon na e bayu przed koncem licytacji wysłalmi pieniadze na adres email a tam mi pisza ze mie moga mi wysłac pieniedzy dopoki ja nie wysle tego telefonu
Wiadomość 36 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

fresh_op
Użytkownik
Witam.
Jakis czas temu kupilem na eBayu aparat Nikon'a, ktory mial miec 2 lata gwarancji producenta. Sprzedawca wyslal mi ten przedmiot wraz z karta gwarancyjna, ktora wg. regulaminu Nikona jest niewazna bez dowodou zakupu(rachunek/faktura).
Otworzylem spor na Paypalu, poniewaz sprzedawca nie chce mi wyslac faktury(a wiem ze posiada bo pisalem z nim e-maile), a tym samym aparat nie jest pod 2wu letnia gwarancja, cos jest sprzeczne z opisem i tytulem aukcji.
W kazdej chwili moge poniesc koszty naprawy w serwsie jesli sie cos zepsuje.
Niestety niewiadomo czemu spor przegralem.
Zadzwonilem wiec do Biura Obslugi i uslyszalem, ze Paypal nie zajmuje sie rozstrzyganiem problemow z gwarancja tylko samego przedmiotu, a ze wszystko bylo ok z aparatem dlatego przyznali racje sprzedawcy.Kazali mi samemu skontaktowac sie ze sprzedawca i dojsc do porozumienia. Opowiedzialem, ze juz to robilem kilkakrotnie zanim otworzylem spor, ale niestety bez pozytywnego rezultatu. Wtedy to poradzili mi, zebym sprawe zglosil do pewnej organizacji rzadowej zajmujacej sie doradztwem w sprawach konsumenta.Ci z kolei powiedzieli, zebym wyslal listy ze skarga na ebaya i paypala, czyli kolo sie zamyka....

Chcialem sie dowiedziec dlaczego PayPal w takich przypadkach calkowicie ignoruje problem gwarancji, byleby
tylko stan/wyglad itd. przedmiotu sie zgadzal...


Przypomne, fragment Umowy z Uzytkownikiem uslugi PayPal :

13.2 Jakie rodzaje problemów są objęte ochroną?

Użytkownik otrzymał przedmiot opłacony za pośrednictwem systemu PayPal, ale przedmiot jest „znacząco niezgodny z opisem”.

13.3 Co oznacza określenie „znacząco niezgodny z opisem”?

Przedmiot jest uznawany za znacząco niezgodny z opisem, jeśli w istotny sposób różni się od opisu zamieszczonego przez sprzedającego w opisie aukcji przedmiotu. Oto kilka przykładów takich sytuacji, które jednak nie wyczerpują wszystkich możliwych ewentualności:


Stan przedmiotu został przedstawiony niezgodnie z prawdą. Przykład: przedmiot opisano na aukcji jako „nowy”, a w rzeczywistości przedmiot jest używany.

Pozdrawiam

Grzegorz
Wiadomość 37 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

wesstman

Właśnie mam ten sam problem, wysłałem gosciowi cd, nastapily jakies opznienia i teraz gosc dostał cd, a paypal przynzał mu zwrot pieniedzy, mimo ze jako dowod wysylki przedstawilem skan potwerdzenia nadania!!!!! Złożylem odwołanie, ale nie wiem czy cos to da...
Wiadomość 38 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

>>>>>>>>>>.lakier86
to oszustwo tzw. przekret nigeryjski.
nic nie wysylaj dopoki pieniadze nie znajda sie na twoim koncie w Paypal lub w twoim banku.
**************************************
Wiadomość 39 z 45
ostatnia odpowiedź

WARSZTATY NA FORUM – SPORY I ROSZCZENIA – SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

piotrek_1o

PayPal Ci nie pomoże, tak samo, jak mi nie pomógł. Musiałem prosić kontrahenta o zwrot gotówki. Całe szczęście, że okazał się uczciwym człowiekiem i zwrócił mi kwotę zabraną przez PayPal (oczywiście PayPal nie omieszkał ściągnąć od sumy zwrotnej ponownej prowizji). Czyli nie dość, że PayPal nie pomógł, to jeszcze pobrał drugą prowizję, tym razem od zwrotu !!!
Pozdr
Wiadomość 40 z 45
ostatnia odpowiedź