DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

10feniks1000
Użytkownik
Jestem nowym użytkownikiem ebay, nawet założyłam sklep z produktami Betterware.I co ?Nic się nie dzieje.Czyżby była tu tylko garstka polaków zaglądająca przypadkiem.Czy też kupujący tak nieufni.
Wiadomość 1 z 96
ostatnia odpowiedź
95 ODPOW. 95

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Dodam jeszcze jedną rzecz . Przy korespondencji z klientem i z ebay informowaliśmy że klient miał wszystkie dane żeby prawidłowo dobrać tą część , bo jeżeli jest nr części , to przecież można sobie porównać czy pasuje do jego samochodu , tym bardziej że kupił to anglik do angielskiego samochodu, no to już lepiej nie może być . Nie , zero tłumaczenia . Jak zapytałem kupującego czy odesłał tą częśc , to nawet nie odpisał , myślę że części zostawił sobi , a poprostu mnie oszukał.

 

Dodam że to nie pierwsza sytuacja , wcześniej uszkodził się towar w transporcie i nawet klient kupujący potwierdził że faktycznie na zdjęciu jest część cała , a dojechała połamana , przesłał zdjęcia tego i też mu zwrócili pieniądze , a palant nie wpisł w list że usterka w transporcie , ubezpieczenie nie zwróciło , bo przecież nic sie nie stało , klient jeszcze odesłał na nasz koszt część i tylko zgłosił o zwrot kasy . Oczywiście wszystko mu zwrócili . Normalnie dramat , zastanawiam się na podstawie jakiego prawa pracują , skoro jest w Polsce ich oddział , to co nie obowiązują żadne zobowiązania ??

 

Ciekawy jestem czy właśnie jak Polscy klienci kupują i mają problem z towarem , to czy tak samo zwracają pieniądze , czy tylko jesteśmy dawcą . ktoś miał jakiś przypadek żę mu zwrócili tak bez problemu ?

Wiadomość 61 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Dodam jeszcze jedną rzeczy . Zwróciłem ostatnio klientowi pieniądze ponad 3 tys. zł bo kupił ponad 5 miesiące temu częśc i nie odpisywał gdzie ją wysłać , nie wiem może był chory. W końcu się odezwał i podał adres pay pal na który napewno zwrócić pieniądze. Byłem na tyle uczciwy że mimo ze juz czas minął , zwróciłem pieniądze, no i dzisiaj dostałem od ebay podziękowanie za dobrą obsługę kupującego.

Wiadomość 62 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Ja dopiero zaczynam przygode ze sprzedażą na potalu ebay lecz czytając te wasze opinie i przygody ze sprzedaża tutaj zastanawiam się czy jest sens ? .

 

A z drugiej strony zastanawia mnie fakt jak sprzedają inni wieksi sprzedawcy mam brata który sprzedaje na uk i mówi że jeszcze nie miał refound money :).

 

Na obecną chwile mam wystawionych około 20 pozycji na polskim ebayu w tym około 3 pozycji na ebay.co.uk i ebay.de w formie takiej reklamy asortymentu.

 

Waszym zdaniem czy polak mieszkający w Polsce ma szanse odnieść sukces w sprzedazy na ebayu? jak tak to na jakim ebayu?

Wiadomość 63 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.


tenderwm napisali:

 Ciekawy jestem czy właśnie jak Polscy klienci kupują i mają problem z towarem , to czy tak samo zwracają pieniądze , czy tylko jesteśmy dawcą . ktoś miał jakiś przypadek żę mu zwrócili tak bez problemu ?



Tak, jeżeli spór jest odwarty na paypal. Miałam taką sytuację, że sprzedający nie wysłał przedmiotu i nie odpowiadał na maile. Trochę to trwało, ale paypal zwrócił mi moją płatność.

W sytuacji przedmiotu niezgodnego z opisem, dostałam rekompensatę od sprzedawcy, ale także za pośrednictwem paypal, bo sprzedawca uważał, że nie odpowiada za błędny opis, winę przerzucał na opis producenta.

 

Obecnie mam podobną sytuację, przedmiot został uszkodzony podczas wysyłki w programie Global Shipping, w tym wypadku odpuściłam, ale  tu ku mojemu zaskoczeniu sprzedawca starał się rozwiązać ten problem za mnie, dzwonił do ebaya i do kuriera z tego programu. Podobno w takiej sytuacji ebay płaci odszkodowanie, oczywiście pisałam w tej sprawie dwukrotnie do ebay, dołaczając wiadomość od sprzedawcy, ale dwukrotnie odesłali mnie z roszczeniem na paypal. W końcu sprzedawca napisał mi krok po kroku, jak zgłosić roszczenie do ebay za niewłaściwą wysyłkę w ich programie, to roszczenie można zgłosić tylko z ebay.uk, bo na polskim nie ma takiej funkcji przy przedmiocie. Niestety minął tydzień i żadnej odpowiedzi z ebaya. Ciekawe jaki bedzie finał?

Wiadomość 64 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Otwieram temat - listę zgodnie z tematem topu.
Podaję dane mojego "cwaniaczka" który sprzedaje dobre imię "Super Sprzedawcy" za drobna kwotę - 195 GBP

Email: arveen_ew5347uifx@members.ebay.co.uk
Nazwa: arveensingh2012

Opiszę w skrócie sytuację:
Kupiłem (wg opisu) Lumia 950XL - sprzedawca wysłał Lumia 950 - istotne różnice w cenie i nie tylko
Odesłalem przedmiot i zgodnie z prawem UE "odstąpienie od umowy".
arveensingh2012 - odebrał przesylkę. PO dwóch tygodniach napisalem email pytajac o zwrot kwoty i się zaczęło...
Najpierw miałem otworzyć zwroty których na polskim EBayu nie ma, potem sprzedający określił że ich w UK nie obowiązują normy unijne i inne bzdety jak wysłać kwit od wysyłki, a to link gdzie ona jest (a była od dawna u niego) i saświadczenie z PayPal i Banku....no kpina!. W końcu wystawiłem negatywny komentarz i poprosilem EBay o pomoc. Hahahah! Pomoc polegała na tym że mialem zglosić się 1. do Banku 2 Do PayPal 3. Do Policji. Sprzedawca zaczął mnie szantażować, że jeśli zmienię komentarz na pozytywny, wyśle zaraz kasę. Nie zmieniłem, za to "pomocny EBay" go usunął jako rzekomo "niezgodny z zasadami"? A jaka zasada? Że arveensingh2012 jest nieuczciwy i nie dokonal zwrotu pieniędzy?

No i się bujam...a widze że co się pojawia negatywna opinia to po kilku dniach EBay ją usuwa - no piękne "zasady"!
Wiadomość 65 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Moja sugestia?

 

Spierdzielać w podskokach z tego szalbierczego portalu!!!

Wiadomość 66 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

jako kupujaca  poraz drugi zostalam oszukana  przez sprzedajacych i tak naprawde nie ma szans na odzyskanie pieniedzy mimo ze sprzedawca dostal pieniadze przelewem na konto bankowe   jest znay z imienia i nazwiska ..nie polecam ebaya ..nikomu 

Wiadomość 67 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Ja też zakupiłem towar który nie dotarł do mnie sprzedający otrzymał wpłatę a do mnie nic nie doszło

Wiadomość 68 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Nie ma żadnych szans na odzyskanie pieniędzy

Wiadomość 69 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: Plusy i minusy, jak zawsze.

Ja tak samo jak jaga - zrobiłam zakupy po raz pierwszy i pudło, zostałam perfidnie oszukana. Wpłaciłam kasę przelewem  i cisza, rozpłynął się. Reklamacje i ochrona kupujących w eBay i PayPal  to kompletna fikcja.

To były moje pierwsze i ostatnie zakupy na ebay.

Bardzo nie polecam.

Uciekajcie od ebay.

Allegro i aliexpress to super pewne instytucje - kupiłam tam masę rzeczy i jeszcze nigdy nie zdarzyło się, że zostalam choć minimalnie oszukana.

Wiadomość 70 z 96
ostatnia odpowiedź