anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

10feniks1000
Użytkownik
Jestem nowym użytkownikiem ebay, nawet założyłam sklep z produktami Betterware.I co ?Nic się nie dzieje.Czyżby była tu tylko garstka polaków zaglądająca przypadkiem.Czy też kupujący tak nieufni.
Wiadomość 1 z 96
ostatnia odpowiedź
95 ODPOW. 95

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Ja też zostałem okradziony zakupiłem zapłaciłem kartą wysłałem pytanie kilka razy pozdrawiam YEBAY
Wiadomość 81 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Amoże dlatego, że ebay żądzi sie swoimi prawami i mało rodaków akceptuje te ich oderwane od rzeczywistości regulaminy... Podam przykład, jako że  próbuję sprzedawać trochę tutaj, ochrona kupujacych pozwala im na wałki kosztem sprzedających. Miałem ostatnio sytuację, kiedy kupujący z UK zgłosił zwrot z powodu wady przedmiotu... Byłoby wszystko normalnie, gdyby nie fakt, że kupujący zgłosił zwrot 4 dni przed otrzymaniem przesyłki, zwyczajnie cwaniak zmianił zdanie.... W zwiazku z powodem zgłoszenia ebay zmusiło mnie do pokrycia kosztów przesyłki zwrotnej, ale to jeszcze nie koniec. Wysłałem kupującemu opłaconą etykietę zwrotną (prawie 10 GBP za 0,1kg), żeby nie stracić towaru i wg trackingu nadał przesyłkę. Przesyłka jeszcze nie dotarła, a... ebay wczoraj zamknął sprawę i z mojego konta papal dokonał zwrotu kasy, bez mojej zgody, wiedzy i przed doręczeniem przesyłki zwrotnej.  Co Wy na to???

Wiadomość 82 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

dokladnie

Wiadomość 83 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Myślę, że zgodzę się z każdą wypowiedzą. Po pierwsze dużo osób zostało oszukanych, a po dwa w Polsce jest wiele innych popularnych potrali, gdzie ceny są takie same. Ja kupiłam na allegro [url=https://www.sklepzdrowie.pl/lozka-ortopedyczne]łóżka ortopedyczne [/url] po cenie niższej niż na ebay bo sprawdzałam różne e-sklepy

Wiadomość 84 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Bo ebay ma lipną politykę. 
Ceny są w dolarach, ale ostatecznie przy płatności kartą jest konieczne pośrednictwo przez paypal który przelicza na złotówki (3-4%). Kupiłem jedną rzecz za 2500zł, niestety okazało się oszustwo, zwrot pieniędzy. W sumie za przewalutowanie straciłem 270zł!!!  Teoretycznie powinno maksymalnie 8%, ale oni nie powiedzą Ci później gdzie się znalazły pieniądze, nie ma możliwości reklamacji (próbowałem w różne sposoby). Jak raz udało mi się zareklamować, to powiedzieli, żebym się skontaktował z dostawcą karty kredytowej xD ale to nie bank przewalotywuwuje tylko paypal xD 

Wiadomość 85 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Paypal pobiera 2,5 % ekstra za przewalutowanie a kurs stosuje wg. banku obslugujacego. Kurs aktualizuja dwa razy na dobe. Oglaszaja to w regulaminie.

 

W obecnym systemie rozliczen finansowych mozesz polacic bezposrednio karta bez posrednictwa Paypal.

Od poczatku 2020 roku Ebay sukcesywnie wprowadza swoj system zarzadzania. Obecnie jest w toku w Polsce i nie wszyscy sprzedawcy juz partycypuja.  

 

System jest dogodniejszy dla kupujacych a dla sprzedawcow troche mniej korzystny pomijajac fakt ze jego wdrazanie jest katastrofalnie pelne niedociagniec.  

Wiadomość 86 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Nie to forum. Reklamy zamieszczaj w dziale reklamy. Tu ci nikt nie kupi nieruchomości. Powodzenia!

Wiadomość 87 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Ebay się chyba sypie-inaczej spamer nie mógłby na forum użytkowników tak bezkarnie grasować.

Wiadomość 88 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Niestety ebay od początku w Polsce kuleje w zasadzie obsługa "logistyczna" nie istnieje.

Funkcjonuje na ebay od 2002r było bo było ale aby kiedykolwiek ten rynek potraktowali poważnie no nie.

Nie wiem dlaczego a mieli szanse konkurować z naszym rodzimym portalem jak jeszcze nie był duży.

Kupowanie nie było łatwe cześć transakcji np trzeba było robić przez stronę .com bo na pl nie wszystko działało ale i z tym był problem bo zawsze coś tam. Sprzedawanie to już większa zabawa bo .... oj to już by można długo pisać. 

Ostatnio prowizje są ... a do tego i PP brał swoje. 

Nie wiem jak jest teraz bo nie sprzedaje na ebay od wielkiego swięta coś wystawie. 

Podobno teraz jakieś płatności ebay wlazły do tego przynajmniej ostatnio było tak że kaska była dodatkwo blokowana .... a z opisów sprzedawców można przeczytać że jest jeszcze bardziej wesoło. 

 

Wiadomość 89 z 96
ostatnia odpowiedź

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Wiecej siedzi na niemieckim lub amerykanskim. Tam jest wiecej kupujacych

Wiadomość 90 z 96
ostatnia odpowiedź