sprzedaż na ebay.de

Witam, przeczytałem już wiele tematów i dział pomocy ebay, ale nadal niektóre informacje mi się nie spinają lub się wykluczają.
Założyłem konto na ebay.pl. Loguje się przez ebay.de i tam wystawiam aukcje, które są widoczne na niemieckim ebayu. Mam 0 komentarzy, adres do zwrotów podany jest niemiecki, ale wiadomo dane firmowe polskie. Jak Niemcy do tego podchodzą? Jestem dla nich niewiarygodny nawet z paypalem? Czy lepiej zadbać o komentarze? Mam mało wyświetleń aukcji choć też sprzedaje drogi towar wiec może to być przyczyna. Jak można wypromować na ebay.de swoje aukcje? Z tego co czytałem w jednym miejscu to nie ma czegoś takiego, ale w innym miejscu piszą że muszę mieć dobre komentarze i będę miał taką możliwość. Najbardziej zależy mi na pojawianiu się moich aukcji wysoko na liście jeżeli ktoś szuka czegoś podobnego do moich przedmiotów. Jest na to jakiś sposób, bo tak jak mówie różne źródła podają różnie więc domyślam się że to się ciągle zmienia więc jak jest teraz?

Wiadomość 1 z 14
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Dot.: sprzedaż na ebay.de

Mozna bez przeszkod sprzedawac w niemczech majac polskie konto czy dane, choc przydaje sie juz jakas historia sprzedazy (opinie) i pewnie sa kupujacy 'patrioci' ktorzy wola kupowac od lokalnych sprzedawcow. niemiecki adres do zwrotow jest jak najbardziej ok ale trzeba pamietac ze kupujacy (w sumie wszedzie teraz) sa rozbestwieni i oczekuja ze sprzedawca przyjmie kazdy zwrot i niekiedy go jeszcze sfinansuje. Mozna promowac oferty > https://strefasprzedawcy.ebay.pl/reklamy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 14
ostatnia odpowiedź
13 ODPOW. 13

Dot.: sprzedaż na ebay.de

Mozna bez przeszkod sprzedawac w niemczech majac polskie konto czy dane, choc przydaje sie juz jakas historia sprzedazy (opinie) i pewnie sa kupujacy 'patrioci' ktorzy wola kupowac od lokalnych sprzedawcow. niemiecki adres do zwrotow jest jak najbardziej ok ale trzeba pamietac ze kupujacy (w sumie wszedzie teraz) sa rozbestwieni i oczekuja ze sprzedawca przyjmie kazdy zwrot i niekiedy go jeszcze sfinansuje. Mozna promowac oferty > https://strefasprzedawcy.ebay.pl/reklamy

Wiadomość 2 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

No historię sprzedaży to wiadomo, ktoś musi zaryzykować i kupić od sprzedawcy z zerowym dorobkiem. Jeżeli chodzi o zwroty to sprzedaje duże rzeczy gdzie wysyłka to czasem nawet powyżej 500 zł więc nie mogę mogę jej finansować, a co dopiero zwroty. Moim klientem jest raczej zamożny klient więc nie będzie się martwił kosztami, więc muszę zadbać o opinie. Najbardziej właśnie zastanawiam się czy nie zraża ich polski adres, który wyświetla się na każdej aukcji. Może w przyszłości założę firmę w niemczech, ale najpierw muszę się rozbujać. Dzięki za linka do promowania aukcji. Na pewno spróbuję.
Wiadomość 3 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

Udało mi się sprzedać towar i ktoś wybrał odbiór osobisty. Nie wiem czemu ebay naliczył prowizję od odbioru osobistego od kwoty dostawy. Czy zna ktoś odpowiedź?

Wiadomość 4 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

tzn. przy odbiorze osobistym masz ustawiony koszt wysylki w konkretnej kwocie a nie 0 euro ?

 

Cytat z info o oplatach dla firm na DE:

 

Die Verkaufsprovision fällt an, wenn ein Artikel bzw. wiedereingestellter Artikel verkauft wird. Sie berechnet sich nach dem Gesamtpreis, d.h. nach dem Verkaufspreis inkl. MwSt., den Kosten für Verpackung und Versand und den sonstigen Kosten, wie zum Beispiel zusätzliche Versicherungen oder Geschenkverpackungen. Bei Rabatten auf die Verkaufsprovision ist die Bezugsgröße für den Rabatt der Verkaufspreis einschließlich MwSt.

Wiadomość 5 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

Chciałem zapytać.

Wystawiam na ebay.pl .

Miałem "mały sklep" teraz przeszedłem na "duzy sklep".

Czy z automatu aukcje bardziej widać za granicą, czy muszę coś zrobić?

Cieżko znaleźć jakieś informacje na tym ebay.pl

Wiadomość 6 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

jesli aukcje maja byc na 100% widoczne za granica, trzeba je tam wystawic czyli na ebay.com ebayde itd

 

samo wykupienie sklepu (duzego czy megasklepu ebaypl) nie daje widocznosci ofert za granica, daje mozliwosc wystawienia konkretnej liczby ofert na ebayach zagranicznych za darmo https://strefasprzedawcy.ebay.pl/sprzedaz-za-granicehttps://strefasprzedawcy.ebay.pl/sklepy-ebay

Wiadomość 7 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

Witam zrobilem podobnie z tym ze zalozylem konto na ebay.de dodalem polski nip wiec nie nalicza mi vat.

Mam zero komentarzy a po kilku dniach sprzedalem pierwszy przedmiot za 200e. Dodam ze widoczne moje aukcje na niemcach byly po 24h jakos.

Mam tez pytanie
1. czy moge jakos dodac mogl wystawic 20szt szamponow a nie po 1 szt.
2. kiedy moge przelaczyc na konto firmowe, bo probowalem ale nie dziala
Wiadomość 8 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

Piszesz "zalozylem konto na ebay.de dodalem polski nip wiec nie nalicza mi VAT" > znaczy sie ze masz adres zamieszkania/siedzibe firmy w niemczech ale polski nip?

 

nie wiem, czy napewno nie nalicza bo funkcja jest przewidziana raczej dla kont firmowych wiec moga sie przyczepic, ze chcesz placic bez vat majac konto prywatne.

 

"1. czy moge jakos dodac mogl wystawic 20szt szamponow a nie po 1 szt." > z ktorego formularza sprzedazy korzystasz , polecam ten zaawansowany , po zaznaczeniu Angebotsformat > Festpreis w sekcji Stuckzahl mozna wprowadzic wiecej sztuk

 

"2. kiedy moge przelaczyc na konto firmowe, bo probowalem ale nie dziala" > w jaki sposob nie dziala, jaki jest błąd?

 

 

Wiadomość 9 z 14
ostatnia odpowiedź

Dot.: sprzedaż na ebay.de

Witam , dzieki za szybka odpowiedz.

Mam firme zarejestrowana w polsce, wiec jak podalem nip to ebay zwalnia mnie z vatu. Przymusowy vat placa firmy zarejestrowane w Anglii i Niemczech.

ad1 zaraz sprobuje , niewiem z ktorego korzystam bo pierwszy raz w zyciu kozystam z ebay, i to jeszcze po niemiecku.

ad2 wybieram main ebay >personliche daten>>>kontotyp>> wybieramGewerbliches Konto wciskam wyslij

wyskakuje komunikat;
Wenn Sie ein eBay-Konto in ein gewerbliches Konto umgewandelt haben, müssen Sie sich mit dem eBay-Kundenservice in Verbindung setzen, um diese Umwandlung wieder rückgängig zu machen. Bitte bestätigen Sie diese Änderung, bevor Sie fortfahren.

naciskam ok i nic nic sie nie dzieje
Wiadomość 10 z 14
ostatnia odpowiedź