anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

Sprzedałam CD reuseforu i od razu masa pytań i żądań co do pakowania, itd. Szwecja kraj poważny, wiec wzbudziło to moją czujność. CD miał 30 lat wiec wymieniłam na nowe pudełko, zrobiłam skany i kopię. Jeśli CD miałby problemy, to nie udałoby się go zgrać, a jednak kopia jest, którą mogę wysłać do e-bay celem ekspertyzy. Zaproponowałam to samo, aby wysłał CD do ekspertyzy e-bay, ale pominął temat.Dziś dostaję szantażujący list, że mam mu oddać 20 zł, bo UWAGA - CD ma 3 dziurki, na których mu źle gra. Znam się na CD jak mało kto i wiem, że jeśli CD jest uszkodzony to go się oddaje, a nie zatrzymuje po zniżce ceny.Wkleiłam mój skan sprzed wysłania pokazujacy, ze w odróżnieniu do jego fotki nie żadnych dziurek, czy plamek. Wygląda na to, ze on nałożył jakieś prochy, czy drobiny na dysk i sfotografował.
Wyssałam wiadomość do e-bay, że padłam ofiarą szantażu i czekam na odpowiedz, a tu mail, że mam 10 min. na zwrot tych 20 zł., potem, że mam 5 min. a potem dostałam negatywa.
Ciekawe jakie kroki podejmie e-bay. Czy usunie ten negatyw, czy stanie po stronie naciągacza.
Nadmienię, że dla świętego spokoju wypełniła formularz zwrotu częściowego 20 zł, ale po wystawieniu pozytywa. Bałam się, że zabierze kasę i zaszkodzi wpisem.
Będę w tym wpisie informować jakie stanowisko zajmie e-bay. Mam nadzieję, że są fachowcami i postąpią zgodnie z dowodami jakie przedstawiłam.

Wiadomość 1 z 10
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

ja mam najgorsze statystyki od 12 lat i najgorszą sprzedaż,tak źle jeszcze tutaj nigdy nie było.Wiem że to ciężkie... ale zrozum,ebay nigdy przenigdy nie stanie po twojej stronie niezależnie co się stało.Jeśli tak bardzo jesteś zbulwersowana to poczekaj chwilę,są jeszcze bardziej perfidne sposoby kupujących.Ostatnio straciłem towar i pieniądze bo kupujący założył spór o inny odcień zieleni na produkcie który jest ręcznie robiony (kamionka)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź
9 ODPOW. 9

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

Foto szantażysty z białymi plamkami.

Proszę porównać, poprzedni mój skan i jego poniżey.

Wiadomość 2 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

Nie usuną negatywa,nic nie zrobią.Możesz jeszcze mieć return request i w tym przypadku możesz dostać tzw "przewinienie" kupujący jest amatorem,próba wyłudzenia prymitywna.Ebay nie bawi się w żadne ekspertyzy,sprzedawca dla nich nic nie znaczy.Czasy usuwania negatywów i wygrywania sporów zakończyły się chyba 4 lata temu.Gdyby to był oszust z USA lub Australii to strata pieniędzy bez odzyskania towaru jak w banku.Zgłasza return request  powód "damaged item" masz wtedy mu oddać pieniądze za odsyłkę np 40$ przy towarze o mniejszej wartości,w opcjach zaznaczasz brak możliwości wykupienia etykiety.Oszust pisze że go oszukałaś i zabierają pieniądze a on ma towar.Przerabiane w praktyce wielokrotnie.Regulamin ebay na to pozwala,kupujący nie musi odsyłać towaru i nikt analizuje jakie są fakty.

Wiadomość 3 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

E-bay mu oddał te jego roszczeniowe 20 zł. Poprosiłam go o zmianę negatywa to mi odpisał:

 

Wait for it... Wait for it... Wait for it...

BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

You got a "condition"?

Here's an idea... try pulling your head out of your ass - it might help your "condition". lol. 🙂

 

Ma konto prywatne i ciekawe ile tam się kryje podobnych akcji. Ilu uległo, a ile się oparło szantażowi.

Tylko co to daje jak i tak swoje osiągnie, czy sie ugniemy, czy nie, bo E-bay zawsze trzyma stronę zagranicznych meneli.

Wiadomość 4 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

Niech polska społecznośc przeczyta jak nas traktuje ten Szwed:

 

Od:reuseforu
Do:dobramarka
Wysłano:20-08-2018 23:55


Polish MORON...
Religion is for the WEAK minded.
My Glock 19 and AR-15 are Judge, Jury and Executioner.
GO **bleep** YOURSELF!

 

Skandynawia - przypomina mi się atak Anders Behring Breivik.
Ten pochodzi ze Szwecji i straszy mnie karabinami, tamten zabił, a ten?

Wiadomość 5 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

odpuść,to jest już norma,oszuka cię każdy o dowolnym kolorze skóry i wyznaniu,nie ma już schematów

Wiadomość 6 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

Znaczy to, że każdy z zagranicy może Polakowi grozić karabinem przy aprobacie e-bay.
Właśnie mi napisali, że podejmą środki, ale mi o nich nie powiedzą jakie. Konto oszusta dalej działa, negatyw obniżył mi wiarygodność do 95%.
A tamtemu zboczeńcowi jeszcze e-bay.de wypłacił żądane szantażem 20 zł.
A ja myślałam, że e-bay powinien w takiej sytuacji grożenia bronią powiadomić władze np. Szwecji, aby gostka sprawdzili zanim będzie za późno.

Wiadomość 7 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

ja mam najgorsze statystyki od 12 lat i najgorszą sprzedaż,tak źle jeszcze tutaj nigdy nie było.Wiem że to ciężkie... ale zrozum,ebay nigdy przenigdy nie stanie po twojej stronie niezależnie co się stało.Jeśli tak bardzo jesteś zbulwersowana to poczekaj chwilę,są jeszcze bardziej perfidne sposoby kupujących.Ostatnio straciłem towar i pieniądze bo kupujący założył spór o inny odcień zieleni na produkcie który jest ręcznie robiony (kamionka)

Wiadomość 8 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

Widać masz rację, bo otrzymałam 2 identyczne listy pisząc na 2 różne e-bay.de i e-bay.pl. Oba dotyczyły sprawy pogróżek karabinami Glock i AR-15 przez Szweda, który bezceremonialnie pokazuje jak on rozwiązuje problemy z takimi jak ja.
Dostałam 2 identyczne odpowiedzi, wygląda na gotowce:

1. podpisany hinduskim imieniem - Vipin.

2. od Jean A.

Jota w jotę te same - przykro mi, podejmiemy kroki o których nie możemy powiedzieć, porady jak wrzucić na czarną listę.
Wygląda na to, że sprawa zastraszenia i takich słów, które powinny być zbadane przez Policję ich nawet nie musnęły. A jak to wariat i przyjedzie i mi dom podpali, albo zastrzeli, to co e-bay potem zrobi. Przecież oni będą w takim wypadku współwinowajcami nieszczęścia.
No i tak mi pomogli, zapłacili złodziejowi kasę, negatyw u mnie wisi, a im jest tylko przykro. Dalej ma prywatne konto i nikt nawet nie będzie widział mojej odpowiedzi na ocenę. Może dalej naciągać innych religijnych Polaczków , jak nas określa.

Widać też, że po polskiej obsłudze został siwy dym. Zlikwidowali.

Wiadomość 9 z 10
ostatnia odpowiedź

Kolejne oszustwo ze Szwecji - reuseforu.

Widać masz rację, bo otrzymałam 2 identyczne listy pisząc na 2 różne e-bay.de i e-bay.pl. Oba dotyczyły sprawy pogróżek karabinami Glock i AR-15 przez Szweda, który bezceremonialnie pokazuje jak on rozwiązuje problemy z takimi jak ja.
Dostałam 2 identyczne odpowiedzi, wygląda na gotowce:

1. podpisany hinduskim imieniem - Vipin.

2. od Jean A.

Jota w jotę te same - przykro mi, podejmiemy kroki o których nie możemy powiedzieć, porady jak wrzucić na czarną listę.
Wygląda na to, że sprawa zastraszenia i takich słów, które powinny być zbadane przez Policję ich nawet nie musnęły. A jak to wariat i przyjedzie i mi dom podpali, albo zastrzeli, to co e-bay potem zrobi. Przecież oni będą w takim wypadku współwinowajcami nieszczęścia.
No i tak mi pomogli, zapłacili złodziejowi kasę, negatyw u mnie wisi, a im jest tylko przykro. Dalej ma prywatne konto i nikt nawet nie będzie widział mojej odpowiedzi na ocenę. Może dalej naciągać innych religijnych Polaczków , jak nas określa.

Widać też, że po polskiej obsłudze został siwy dym. Zlikwidowali.

Wiadomość 10 z 10
ostatnia odpowiedź