anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam,


 


Chciałbym zacząć handlować z polskiego konta założonego na ebay.pl na ebay.de


 


Wiadomo, że jest blokada 10 pozytywnych opinii + 90dni od ostatniej sprzedaży.


 


W związku z tym mam pytania:


 


 1) Czy wystarczy mieć 1 sprzedaż i 9 zakupów żeby móc po 90 dniach sprzedawać na ebay.de ? Czy jest to inaczej rozwiązane ?


 


 2) Czy jak spełnię wymogi ebay.de i będę mógł w końcu wystawiać na tej platformie swoje produkty to będzie to już dożywotnie pozwolenie czy też jakieś czasowe ?


 


Bardzo żałuję, że jesteśmy tak traktowani przez ebay.de ponieważ naprawdę trzeba nieźle się nagimnastykować aby cokolwiek na polskim ebay'u sprzedać a co za tym idzie ... sprostać wymaganiom ebay.de


 


Z góry dzięki za odp.

Wiadomość 1 z 35
ostatnia odpowiedź
34 ODPOW. 34

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Według mojej księgowej jeśli sprzedajesz firma-firma Vat zwolniony, jeśli firma-osoba fizyczna to wtedy vat 23%.

Wiadomość 31 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

A dlaczego "a ja mu jedynie co mogę wystawić w takim przypadku to FV UE a więc netto czyli 100 euro"? Wystawiasz mu normalną fakturę ze stawką VAT, na eBayu jest kwota brutto przecież. Po drugie jak wystawiacie fakture VAT kontrahentowi z UE to sprawdzajcie czy ma ważny NIP UE.
Wiadomość 32 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

zmien ksiegowa bo pusci cie z torbami kazde WDT (wewnatrz wspolnotowa dostawa towarow) w VAT 0% , potwierdzenie wyslki i dostawy, + numer nip europejski odbiorcy.

Wiadomość 33 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Pytanie. Wystawiłem na ebay pl np 1000aukcji. W każdej jest opcja wysyłki za granicę itd. Teraz opłacam sklep. Co muszę zrobić żeby oferty były widoczne na ebay DE IT UK oraz innych?

Wiadomość 34 z 35
ostatnia odpowiedź

Dot.: Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Pokaż link do jednej z aukcji.

Wiadomość 35 z 35
ostatnia odpowiedź