Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam,


 


Chciałbym zacząć handlować z polskiego konta założonego na ebay.pl na ebay.de


 


Wiadomo, że jest blokada 10 pozytywnych opinii + 90dni od ostatniej sprzedaży.


 


W związku z tym mam pytania:


 


 1) Czy wystarczy mieć 1 sprzedaż i 9 zakupów żeby móc po 90 dniach sprzedawać na ebay.de ? Czy jest to inaczej rozwiązane ?


 


 2) Czy jak spełnię wymogi ebay.de i będę mógł w końcu wystawiać na tej platformie swoje produkty to będzie to już dożywotnie pozwolenie czy też jakieś czasowe ?


 


Bardzo żałuję, że jesteśmy tak traktowani przez ebay.de ponieważ naprawdę trzeba nieźle się nagimnastykować aby cokolwiek na polskim ebay'u sprzedać a co za tym idzie ... sprostać wymaganiom ebay.de


 


Z góry dzięki za odp.

Wiadomość 1 z 35
ostatnia odpowiedź
34 ODPOW. 34

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam!

mogę o jakąś podpowiedż z Pana strony jak założyć firmę w Niemczech? Duzo czytam na ten temat. Interesuje mnie handel w internecie

pozdrawiam

Wiadomość 11 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam

Zamiast zakładać nowe konto na ebay.de można poprosić o PRZEREJESTROWANIE z konta ebay.pl do ebay.de.

Ja to zrobiłem.Dostałem powitalny email z ebay.de.

Odtąd należy pisać o pomoc wyłącznie do ebay.de.

Pozostają komentarze.

 

Prośbę o przeniesienie umotywowałem tym ,że sprzedaję i kupuję wyłącznie w Niemczech.

Przy koncie polskim opłaty trzeba wnosić po przewalutowaniu na PLN.

Przy przeniesieniu do ebay.de można bezpośrednio płacić w EURO bez przewalutowania.

 

Pozdrawiam

 

Andrzej

Wiadomość 12 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

nie jestem przekonany ze legalnie można wystawiac z PL danymi na ebay DE i innych zagranicznych serwisach

choc eBay daje taka możliwośc nie informuje i nie odpowie na zadane w skarbowy i urzędowy sposób pytania, oni sa tylko tablica ogłoszen a nie stroną w transakcji czy np fiskusem 

 

a co z podatkami? gdzie zostaną zapłacone w PL? ok //a co na to niemiecki Finanzamt?? i urzedy skarbowe w innych krajach?  przeciez logując sie na ebay DE jestes praktycznie na terenie niemiec siedząc w PL   i jak wystawisz to sprzedajesz w DE  - nie masz firmy w DE to raczej  nie powinienes sprzedawac 

 

z pewnoscią też inne warunki zwrotów i warunków konsumenckich  sa w DE i w PL , zwroty raczej nie powinny trafiac za granice wiec jakis adres w DE....... powinno sie miec 

 

a co z ,,wprowadzaniem,, przedmiotów na niemiecki rynek ?

 

10000 ustaw o ochronie środowiska / normach //  itd,.......które są inne niż w PL 

 

 

 

 

Wiadomość 13 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Jest  mozliowsc nie pdwujngo  podania podatku .   Jezeli sprzedajesz  jak polak  z polskiego ebay.pl    to sprzedajesz w Polsce !

jezeli sprzedajezs jako polak  z ebay.de  i masz niemiecki  numer podatkowy to sprzedajesz jako ""niemiec" . Sprzedaz poza EU nie jest wogole opodatkowana  w krajach z kroeycj sprzeajesz .andrzej

Wiadomość 14 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam, bardzo prosze o wskazówki, jak załozyć firmę w niemczech? 

 

Jestem na polskim ebay od roku i handluję w niemczech na ebay.de ( ale z polskim kontem) terazx dostalam ograniczenia. Mam 5 pozytwynych komenatrzy i spelniam wszytskie inne warunki. Pomocy...co zrobic,zeby handlowac w Niemczech??? 

Wiadomość 15 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Kazik co Ty pier...?

Jak to nie jesteś pewien legalności wystawiania jako polska firma na innych ebay?
Gościu co do podatków to masz cos takiego jak progi sprzedaży wysyłkowej... po przekroczeniu tyhc progów zmuszony jesteś do płacenia podatków w kraju do którego sprzedajesz tyle że az przekroczyłeś ten limit...

Proszę Cię zapoznaj się najpierw z czymkolwiek i nie pisz takich bzdur..

ktoś kto wchodzi tutaj po raz pierwszy i przeczyta setk bzdur prezentowanych na tym forum od razu może pomyśleć ze sprzedaż na ebay to jakaś jedna wielka masakra...


Wiadomość 16 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Pojechałeś kolego po bandzie - płacić podatki w kraju do którego spzredajesz?!  Proszę Cię zapoznaj się najpierw z czymkolwiek i nie pisz takich bzdur. Albo zmień forum

Wiadomość 17 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Piszesz, że odezwą się cwaniacy co mają konto od 2003 roku. Błędnie uważasz.

Mamy konto na ebay.pl od roku może ciut dłużej ( aktywna sprzedaż ). Na początku oczywiście na ebay.pl sprzedaż ale poszło jakoś szybko. Potem ganiałem po wszystkich ebay dla sprawdzenia co gdzie jak za ile czy się opłaca nasz towar szprzedawać. Od pewnego czsu część sprzedajemy na ebay.com z dopłatą na uk. Nie mamy absolutnie żadnych limitów ani ilościowych ani kwotowych.

Spróbowaliśmy na ebay.de. Nie dostaliśmy limitów kwotowych wystawianie do oporu i do oporu sprzedaż. Na początku na ebay,de nie mieliśmy natychmiastowej płatności. Po jakimś czasie przetrzepano nam konto oczywiście w dobrej wierze nerwów to kosztowało i po weryfikacji udostępniono nam natychmiastową płatność na ebay.de.

Nie można tylko ustawić na ebay.de mając rejestrację na ebay.pl propmocji.

Także to wszystko odbyło się w ciągu nie całego roku sprzedaży.

 

Pozdrawiam.

Wiadomość 18 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam

 

Zacząłęm sprzedaż na ebay.pl. Mam już 10 komentarzy, czy moje aukcje z automatu są widoczne na zagranicznych ebay, czy musze podjąć jakieś kroki aby tak się stało. Co rozumiesz poprzez "gananianie po zagranicznych ebayach" i w jaki  sposób wystawiasz np na ebay.co.uk?

Wiadomość 19 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Wystawiając na ebay.pl aukcje mogą być lecz nie koniecznie widoczne na ebay.com.

Aby były widoczne na wyspach wystawiasz na ebay.com z dopłatą na uk lub bezpośrednio na ebay.co.uk jak wolisz.

Aby mieć gwarancję widoczności trzeba mieć w miarę duże wyniki sprzedaży wówaczas ebay lepiej pozycjonuje aukcje.

Ganianie ? Wyczucie rynku.  Gdzie najlepiej umieścić dany asortyment.. Czy na francuskim ebay czy na australijskim może niemieckim a może generalnie na com

Trzeba czasu wyczucia rynku doświadcznia i zaufania klientów.

 

I jeszcze jedno jeżeli pytasz z tego konta to z taką iloscią towaru nic nie wskórasz. Trzeba mieć poprostu wybór i wtedy wieksze prawdopodobieństwa trafienia klienta.

Koniecznie opis aukcji w języku gdzie dana rzecz jest wystawiona.

I mnóstwo innych pierdół na, które mozna napisac ksiązkę.

Wiadomość 20 z 35
ostatnia odpowiedź