Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Witam,


 


Chciałbym zacząć handlować z polskiego konta założonego na ebay.pl na ebay.de


 


Wiadomo, że jest blokada 10 pozytywnych opinii + 90dni od ostatniej sprzedaży.


 


W związku z tym mam pytania:


 


 1) Czy wystarczy mieć 1 sprzedaż i 9 zakupów żeby móc po 90 dniach sprzedawać na ebay.de ? Czy jest to inaczej rozwiązane ?


 


 2) Czy jak spełnię wymogi ebay.de i będę mógł w końcu wystawiać na tej platformie swoje produkty to będzie to już dożywotnie pozwolenie czy też jakieś czasowe ?


 


Bardzo żałuję, że jesteśmy tak traktowani przez ebay.de ponieważ naprawdę trzeba nieźle się nagimnastykować aby cokolwiek na polskim ebay'u sprzedać a co za tym idzie ... sprostać wymaganiom ebay.de


 


Z góry dzięki za odp.

Wiadomość 1 z 35
ostatnia odpowiedź
34 ODPOW. 34

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

1. Musisz mieć 10 pozytywnych komentarzy od kupujących konto 90 dni.


2. O ile się ni mylę na ebay.de są nałożone limity sprzedaży 100 produktów na miesiąc.


 


20 lutego dostałem komunikat przekroczyłeś limit wystawień na ebay.com , musisz odczekać 30 dni , dzisiaj 02. kwiecień a limit dalej jest nie dostałem żadnej informacji od ebay kiedy on będzie zniesiony , nikt nie jest mi wstanie pomóc.


 


Jak już będziesz miał 10 komentarzy i konto 90 dni , możesz sie zdziwić gdy będziesz chciał wystawić przedmiot to dostaniesz informacje że sprzedaż 10 przedmiotów to jest już ilość hurtowa i musisz mieć konto firma.


Nie wiem czy tak jest na ebay.de ale na ebay .uk tak jest.

Wiadomość 2 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

netshops.eu
Użytkownik

Witam.Zarejestrowalam się na ebayu.de czy teraz mogę wystawiać tam swoje aukcje?

Wiadomość 3 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

netshops.eu
Użytkownik

Czy muszę spełniać jeszcze jakieś warunki?

Wiadomość 4 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

jestes zarejestrowany na ebay.de czy ebay.pl?


 


po rejestracji, trzeba tez aktywowac konto sprzedawcy, jesli jestes zarejestrowany na ebay.de to patrz http://pages.ebay.de/help/sell/seller_account.html


 


to masz info o limitach najczesciej nakladanych na swiezych sprzedawcow bez dorobku http://pages.ebay.de/help/sell/sellinglimits.html

Wiadomość 5 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Panowie??? a nie orientujecie się jak przedstawia się sprawa wystawiania i sprzedaży z angielskiego ebay.uk ???.Jeśli założę konto na ebay.uk (oczywiście nowe i bez dorobku punktowego konto) to też są tam takie warunki sprzedaży na ,,cały swiat",że muszę mieć najpierw 10 pozytywów od kupujących i jakiś tam okres do odczekania?????.A może są jeszcze jakieś inne warunki???.

 

W Polsce muszę uzyskać 10 pozytywów i odczekać 90 dni,ale mam możliwość wystawiania z angielskiego konta i chcę z niego wystawiać aukcje na niemieckim ebay.de.Jest ktoś konkretnie zorientowany i ma już w tej kwestii jakieś doświadczenia??? 

Wiadomość 6 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Cześć odpisuję do Darka, ale  może przyda się innym.

Przechodziłem to samo co wy 10 opinii, 90 dni.

odpuścięłm sobie o otworzyłem firmę w DE i normalnie, w miarę normalnie mozna handlować, w miarę bo na początku sa tez limity.

Na starcie dla konta nowego na ebay.de dostajesz 10 transakcji i 1000 EUR, po jednym telefonie zwiększają do wyższych poziomów.

Teraz tak do takiego telefonu trzeba się przygotować, musicie miec kilka wyliczeń przygotowanych, bo konsultant siedxi z kalkulatorem, pyta i przelicza, potem wydaje opinię i propozycję, a właściwie decyzję np 500 aukcji i 15000 EUR. 

Zazwyczaj (ale to zalezy od wartości i rodzaju towaru, ilosci towaru jaki masz, wilkości asortymentu) staje na 200 aukcjach na mies i np 9000-10000 EUR

Nie robią problemów.

Przejście z EBAY PL na  DE, jest koszmarne.

P

Lepiej wydać i działąc jako oddział firmy lub najlepiej niezalezna firma w DE. 

 

Zaraz pojawią się starzy wyjadacze z kontami z np 2003 roku i powiedzą, że gadam głupoty, ale nie. 

Stare konta nie mają takich problemów.

Od roku czy 2 lat jest problem z handlem prze polaków na ebay.de.

 

W UK tez są limity.

Z tego co wiem to bez limitów i od razu można wejśc w sklep na ebay.com, ale nie sprawdzałem. 

Jest tylko jeden problem z .com   aukcje są praktycznie niewidoczne w milionach ofert nie będą widoczne, ktos musiałby idelanie trafić w tytuł lub numer aukcji. 

 

Wiem jedno, a borykałem się od roku z tematem ebay.pl vis ebay.de firma w DE załątwia sprawę.

Nie jest tez tak słodko bo weryfikacja jest okrutna, ebya sprawdza wszystko.

mam kilka kont w różnym czasie zakładanych iu wiem, ze w róznym czasie róznie weryfikują.

Dla przykładu pierwsz ekonto - mogłem handlować  be zneimeickiego nipu ale wiadomo z klientem indywidualnym, czekając na niego na tzw Neu St...num...  a  kolejene konto odblokowali, jak im pokazałem **bleep** ten już DExxxxxxxxxx   lub sami sobie weryfikują.  

Potrzeba tez konta w DE, nie wystarczy zwykłe dla osób indywidualnych (do pierwszego razu i starczia z FinanzAmt) 

Jakiś mądrala powie, ze wymyslam, dobra można podstawić konto prywatne niemieckie, ale jak Finanazamt zobaczy handel na tym koncie to pozamiatane. 

Ja zakładałem  wszystko na firmę i werfikacja konta przez PayPal tez trwa, wysyłąją ci przelew1 potem przelew w pinem w tytule, który wpisujesz i dopiero masz.

Ogólnie masakra, ale warto wydac i poczekać na pełną weryfikację.

na 100% czekać lepiej na weryfikację niemieckiego konta niz 10 opinii i 90 dni bo gówno to daje.

Potem trzeba się przebijać w gąszczu aukcji. Inaczej Niemeic kupuje od firmy niemieckiej, a inaczej od sprzedawcy z PL z małą ilością komentów. 

 

sorry za literówki, szybko pisałem i nei wracałem do zdań. Hej.

 

To powodzenia. 

 

 

Wiadomość 7 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

witam serdecznie, pewnie bedę monotematyczna, ale mam mentlik w głowie...wybaczcie mi!

założyłam konto na ebayu, mam działalność i..

1. nie wiem jak potwierdzić by miec na ebayu konto firma pewnie jest jakaś ikonka jak na allegro(tak jak zakładałam konto wybrałam opcje konto, ale cio dalej jakie dokumenty i gdzie dosłać??)

2. chciałbym też sprzedawać na ebay niemieckim jak to zrobić przeczytałam Wasza posty o limitach itd, głowa mi pęka od nawału informacji, pomóżcie proszę

Wiadomość 8 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Możesz powiedzeć troche więcej na temat założenia firmy w niemczech? Jestem na etapie zbierania opini i odczekiwania 90 dni, lecz jesli faktycznie łatwiej założyć firme za zachodnia granica to czemu nie.

pozdrawiam

Wiadomość 9 z 35
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de z polskiego konta

Jeśli wejdziesz na "moj eBay" w zakladce konto wybierasz informacje o koncie, jesli masz wpisane że jest to konto prywatne kliknij edytuj i zmień na firmowe. Co do sprzedaży za granice, aby móc wystawić aukcje na zagranicznym serwisie musisz uzbieraż minimum 10 ocen od kupujących oraz musi upłynąć 90 dni od daty pierwszej sprzedaży. O ile z czasem oczekiwania nic nie możemy zrobić, tak z 10-cioma ocenami może być problem ponieważ nie jest łatwo coś tu sprzedać... Ja narazie mam 3 sprzedaże, mam nadzieje że na tym się nie skończy.

Wiadomość 10 z 35
ostatnia odpowiedź