POMOCY!!! OSZUKANY!!!

lukniew
Użytkownik
Sprzedawałem laptopa na ebay i uzgodniłem że koleś ze Stanów kupi go poza abay dla syna w angli. Dał namiary na swoj bank z ktorym się kontaktowałem. Miałem tylko wysłać laptopa i wysałać numer wysyłki DHL do banku i bede miał kaske. Zrobiłem tak ale...od tygodnia nie mam ani odzewu ani kasy. Nie wiem co z tym zrobic...zgłsic na policje?? Czy cos to da?? Mam adres jego syna i emaile banku i ojca oraz syna. POMOCY!!!
Wiadomość 1 z 39
ostatnia odpowiedź
38 ODPOW. 38

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

... lukniew , nie masz jeszcze paru laptopów ? No chociaż dwa , dla córek bo nie mają . Ja Tobie oczywiście obiecam , że zapłacę , ale nie zapłacę . Gwarantuję Ci tak piękną obietnicę zapłaty , że nawet Ci co Tuskowi nie wierzyli to mnie uwierzą ... no seryjnie Ci mówię , że obiecuję ! Pamiętaj , chociaż dwa , no i żeby na gwarancji były .

Pozdrawiam i z góry dziękuję !

P.S.

Do pozdrowień dołączają się wszyscy pacjenci z oddziału psychiatrycznego w szpitalu na ulicy Czechosłowackiej . Nie bawili się tak dobrze od czasów wyborów .
Wiadomość 11 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

osllo82
Użytkownik
siema....
do mnie tez pisal koles jako Karol Slim ale na innym portalu z aukcjami...za SE W880i dal mi od reki 550 dolcow...chcial moje dane wiec je mial bo sa na stronie "o mnie"...kase mi ladnie przelal, telefonik mialem wyslac do Nigeri...a tu nagle z 5 maili ze FBI i Interpol juz sa na moim tropie...w mailu zdjecia z goscmi w kajdankach ze mnie tez to czeka...ostro...
Wiadomość 12 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

kskwark
Użytkownik
cześć
to wiadomość jaką otrzyłmałem dziś

Treść wiadomości:
Hello Seller,
I am Micheal Jones, I am from Canada but presently resides in Nigeria and i saw your item posted on auction and am very interested in buying it from you for my client and i will pay you the amount of [ $ 350 us dollars ] for the item including shipping charges to my client for the item,And if you are interested in selling the item to me you can send me your Full Bank Transfer, So that i can go and send the money to you as soon as possible and i will be sending the money to you VIA HSBC BANK ONLINE TRANSFER OR CITY BANK WIRE TRANSFER directly to your Account Number.
Name:
Address:
City:
Country:
Bank Name:
Bank Swift Code:
Bank Account Number:
Moreso,I will like you to ship the item via EMS Pocztex,So go and make enquiries for sending the item and get back to me as soon as possible with the final price you want to sell the item to me including the shipping charges..ok.
N.B : And i will like you to tell me another items you ha ve an d yo u wish to sell out for me and tell me t h e final price you wish to sell it out for me too ...ok.
Thanks and i await your response on this mail i sent to you as soon as possible..ok.And get back to me back in my private box at micheal_jones05@yahoo.com and you can also give me a call in my Mobile Phone Number at +2348026309588 for more information from me..
Regards Micheal Jones.

czy widzicie COŚ podobnego do wiadomości ( emajla) poprzedniego?
Wiadomość 13 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

bobek_1
Użytkownik
niezły beton
Wiadomość 14 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

blackscrew1
Użytkownik
Hehe, dzięki za topic. Za uyżywaną MOTO Z3 dostałem coś takiego:
Treść wiadomości:
Hello Seller,
I am Micheal Jones, I am from Canada but presently resides in Nigeria and i saw your item posted on auction and am very interested in buying it from you for my client and i will pay you the amount of [ $ 550 us dollars ] for the item including shipping charges to my client for the item,And if you are interested in selling the item to me you can send me your Full Bank Transfer, So that i can go and send the money to you as soon as possible and i will be sending the money to you VIA HSBC BANK ONLINE TRANSFER OR CITY BANK WIRE TRANSFER directly to your Account Number.
Name:
Address:
City:
Country:
Bank Name:
Bank Swift Code:
Bank Account Number:
Moreso,I will like you to ship the item via EMS Pocztex,So go and make enquiries for sending the item and get back to me as soon as possible with the final price you want to sell the item to me including the shipping charges..ok.
N.B : And i will like you to tell me another items you ha ve an d you wish to sell out for me and tell me the final price you wish to sell it out for me too ...ok.
Thanks and i await your response on this mail i sent to you as soon as possible..ok.And get back to me back in my private box at micheal.jones02@yahoo.com and you can also give me a call in my Mobile Phone Number at +2348026309588 for more information from me..
Regards Micheal Jones.

Ozywiście nie wierzyłem, zapytałem się dlaczego jest z kanady, mieszka w nigerii a rejestrował się na rumuńskiej stronie allegro?

Co dalej - wysłałem smsa na na podany numer telefonu, a następnego dnia mailem zapytałem się kolesia jakiej treści był sms. Nie odpowiedział.

No więc ja (już miałem dawać mu dane do transferu) wysłałem mu ładną e-kartkę z pięknym fuck-off. a licytacja telefonu trwa dalej...
Wiadomość 15 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

ewelinkam1
Użytkownik
Witajcie
Do mnie odezwała się MRS Shaun Buear
A agent z UBA MoneyGram International to:
Douglas Campbell,
(+447045704437)
Adres MĘŻA w Nigerii:
Buky Jayesinmi
Block N33 Flat 2 jakande Estate, Oke Afa . Isolo Lagos 23401 Nigeria
Pisała do mie SHAUN BUEAR, że chce telefon na rocznicę ślubu dla męża który jest w Nigerii.
Nie wysłałam jej telefonu
A jak poprosiłam tego całego DOUGLASA żeby mi podał numer referencyjny, żebymmogła odebrać pieniądze to mi przysłał mi 15-sto "cyfrowo-literowy" niby kod, a w MONEYGRAM są kody referencyjne 8-cyfrowe (tylko cyfrowe)
Uważajcie ewelinkam1
ewelinkam1
Wiadomość 16 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

ewelinkam1
Użytkownik
Moja pierwsza wiadomość
Wiadomość od: shaunbuear (0) , wysłana z komputera o numerze IP: 81.199.199.101
Strona z przedmiotem: SPV M650 nowy ORANGE GPS cały zestaw

Treść wiadomości:
My name is Buear ,I live and work as a journalist.I aminterested in buying this item for my husband for our 1st yearof our wedding anniversary which will be coming up on the 10th ofFebuary.

I am offering you a total of 450 EUROS for your item,this will include the cost ofshipment by EMS courier service tonigeria,Africa.This is where my husband is working with AfricanUnion .

He will be there till the end of next March that is why I have to send this gift to him in Nigeria.This is my first time on this auction site,a friend introduced meto it.If you are willing to sell this item contact me backimmediately so that I can also contact my bank to know about payment mode.send your payment information to me to pay the money...your name.address..........postal code with your bank details.

Yours
Shaun Buear ewelinkam1
ewelinkam1
Wiadomość 17 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

rowerek9
Użytkownik
CZesc bardzo was pozdrawiam bo mam chyba szczescie ja tez dostalem wiadomosc od osoby ktora chce kupic moj telefon,i nie jest to pierwsza osoba zainteresowana ,jedna byla z hiszpani a druga z usai obie te osoby chcialy abym wyslal telefon do nigerii,na poczatku bylem zachwycony ale teraz wiem bym zrobil z siebie osiolka,pozdrawiam wszystkich,dzieki za to forum!!!
Wiadomość 18 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

nie potrzeba tego forum, zeby wiedziec co brzydko pachnie.
Wiadomość 19 z 39
ostatnia odpowiedź

POMOCY!!! OSZUKANY!!!

alex8619
Użytkownik
Przepraszam za moja opinie ale nie moge sie powstrzymac...

Czy naprawde sa ludzie na tyle latwowierni zeby uwierzyc w takie bzdury? Wiem ze do tego wszystkiego dochodza emocje bo sam jak szukalem samochodu na podobnej stronie ( nie podam linku zeby reklamy nie robic 😜 ) to ktos probowal mnie naciagnac. Bylem pewien ze to przekret ale zawsze pozostawal promyk nadzieii... piekny samochod za niewielkie pieniadze!

Wiec teraz apel do wszystkich... bo nie moge patrzec jak ktos wysyla laptopa jakiemus oszustowi z afryki.

NA TYM OKRUTNYM SWIECIE NIE MA OKAZJI, PROMOCJI ANI NIC CO POZWALA NA SZYBKI ZAROBEK ( oczywiscie sa wyjatki 😛 patrz eBay ;D ). Nie dajcie sie oszukac zeby jakis frajer mial satysfakcje ze "wyrolowal" kolejnego klienta...

Ja sam otrzymalem mnostwo takich wiadomosci... teraz sprzedaje okolo 200-250 przedmiotow dziennie. Juz mi nikt z nigerii nie pisze....za to "Paypal" i "eBay" chce zebym sie weryfikowal 10 razy dziennie ( kolejne oszustwo!!!! ) Na to tez nie dajcie sie nabrac.... jak macie watpliwosci to zadzwoncie do PayPal-a a oni juz powiedza czy cokolwiek od Was chca

MOje 3 grosze bo instaluje system i sie nudze 😜
Wiadomość 20 z 39
ostatnia odpowiedź