anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Wysłałem do polskiego eby w niedzielę przez formularz odwołanie od transakcji jednak nie dostałem odpowiedzi. Może jakiś moderator to przeczyta i odpowie. Poczekam do jutra.

Napisałem oczywiście o pomoc bo z Włochami dogadac się nie da. Napisałem przed momentem do niemieckiego ebay bo tam był sprzedany przedmiot zobaczymy czy  niemiecki ebay jest tak samo skłonny do odpowiedzi i w jaki sposób. Podaję wszystkie dane.

 

Poradżcie co z tym zrobić zanim zapytam prawnika lub zgłosze do prokuratury. Nie odpuszczę. A może przegrałem z góry ?

 

Witam. Piszę do polskiego oddziału ebay w sprawie #5116357207  niesłusznego zwrócenia użytkownikowi  357 EUR za zakup butów New Balance. Dokonano zakupu 9.10.2016 w niedzielę. Wysłaliśmy buty we wtorek 11.10.2016. Paczka została wysłana priorytetem numer nadania CP195211708PL. Kupujący otworzył 18.10 2016 sprawę z powodu nie otrzymania przedmiotu. Przedmiot został dostarczony do kupującego 19.10.2016 co można zobaczyć na śledzeniu przesyłki. http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=CP195211708PL Cały czas byłem w kontakcie ale kupujący nie odpowiadał mimo otrzymania przesyłki. Wysyłałem informacje do jego wglądu i administracji ebay. Mimo moich starań ebay zwrócił bardzo dużą sumę kupującemu 357 EUR  a buty też straciliśmy. Zostałem jako firma okradziony i pokrzywdzony przez ebay. Zamknięto sprawę z powodu niestety odpowiedź w języku włoskim
Ciao
Dopo aver esaminato la controversia, abbiamo deciso di emettere un rimborso completo a favore dell'acquirente.
Il codice della spedizione che hai fornito indica che l'oggetto e stato consegnato a un indirizzo diverso da quello fornito nei dettagli dell'ordine. Per essere protetto dal rischio di perdere una controversia, sei tenuto a effettuare la spedizione solo all'indirizzo presente nella pagina dei dettagli dell'ordine di eBay o nella pagina dei dettagli della transazione di PayPal.
E stato emesso un rimborso di EUR 357,00 il 6 nov 2016 a favore dell'acquirente. Il rimborso copre il prezzo di acquisto e le spese di spedizione originali.
Questo importo verra detratto dal tuo metodo di pagamento associato al tuo account.
Buty zostały wysłane na prawidłowy adres podany na PayPal przesyłka została dostarczona a my nie mamy butów ani 357 EUR.
Mamy zeskanowaną całą dokumentację transakcji. Żądamy od ebay zwrotu pełnej kwoty 357 EUR gdyż wywiązaliśmy się z transakcji. Nie rozumiemy dlaczego tak się stało i jeżeli nie odda ebay naszych pieniędzy skontaktujemy się z prawnikiem i z główny odziałem ebay. To jest niedopuszczalne. Prosimy o interwencję i natychmiastowy zwrot.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich co mają jeszcze nerwy i jaja handlowac na ebay.

Grzegorz

 

 

 

 

Wiadomość 1 z 41
ostatnia odpowiedź
40 ODPOW. 40

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

zastosowali spychologię stosowaną,nie chcę być złym prorokiem ale tak dokumentacja która im prześlesz najpewniej ... zaginie.Wiem to bo znam ich metody i już raz tak zrobili w mojej sprawie.

 

na pocieszenie mogę dodać że zmienili system sporów w Paypal o niezgodność z opisem i tam bez problemów obywa się bez strat,wystarczy tylko na nic się nie zgadzać (zgodnie z prawdą)

Wiadomość 21 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

No proszę nie minęło 48 godzin jest rakcja . Piszę do nich, że język włoski nie jest dobrze znany przeciętnemu europejczykowi to samo napisał do ebay.it administrator ebay.de a oni swoje. Wiecie, że to prawdopodobne. Pisałem wcześniej, że jak rozmawiałem  przez tą infolinię i próbiwałem rozmawiać w językunangielskim to miałem wrażenie, że rozmawiam z kimś z jakiegoś Tongo. typowy acent i zasób słów typowy

gastarbajter.

Psu w dupę. Przepraszam, że uraziłem jakieś Towarzystwo Ochrony Praw Zwierząt. Nie ten cel nie zamierzone porównanie choć adekwatne..

 

SR# 1-93440079139


Gentile Grzegorz

Io sono Marsela ,lieta di assisterti.

 

Ho ricevuto l'appello che hai fatto per la chiusura della controversia dell'oggetto 262661276746 che aveva aperto l'acquirente gaetanceraol_0.

Ho esaminato il codice della spedizione che ci hai fornito quando hai spedito l'oggetto e risulta consegnato il 19.
Purtroppo da consegnato in Alessandria quando il comune nei dettagli dell'ordine è Canelli

Per questo motivo ho messo il caso in pausa per 3 giorni .

Siccome abbiamo bisogno di questa informazione per risolvere la controversia, ti chiediamo di condividere con noi la documentazione ufficiale del corriere utilizzato che contiene l'indirizzo di consegna. Puoi caricarla sul tuo account alla pagina https://ocsnext.ebay.it/ocs/mudcwf?deptName=ITRiskComp

Per darti il tempo di effettuare l'operazione ho bloccato la tua controversia per 3 giorni.

Ecco come caricare un documento sul tuo account:

  1. Seleziona il link in alto e accedi al tuo account eBay.
  2. Nella schermata successiva seleziona Continua e vai alla pagina in cui caricare il documento.
  3. Dalla schermata successiva seleziona Scegli file e vai alla cartella del tuo PC che contiene il documento.
  4. Nel menu a discesa “Seleziona tipo di documento” e seleziona il tipo Documento generale.
  5. Ripeti i passaggi 3 e 4 per ogni documento che desideri caricare.
  6. Aggiungi commenti nella casella di testo e clicca Carica.
  7. Nella schermata successiva clicca Invia per inviare i tuoi documenti .

Tutti i documenti inviati a eBay devono essere conformi a queste linee guida:

  1. Gli unici tipi di immagine supportati sono: JPG, GIF, PNG, BMP, TIFF.
  2. Gli unici tipi di file supportati sono: PDF, .doc, .docx, .rtf, .txt.
  3. Accettiamo solo file di dimensioni fino a 8 MB.

Se un allegato non rispetta questi requisiti, non sarà accettato. 

E' stato un piacere averti fornito la mia assistenza. Ti ringrazio anche per la pazienza e la gentilezza mostrate. Ti auguro buon proseguimento su eBay.

 

Cordiali saluti,

Marsela S

Servizio Clienti di eBay

[THREAD ID: 1-93440079139]



eBay Document ID: 38629553006
Wiadomość 22 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

No nic odpowiem wyślę skany choć nie liczę na wiele. Oczywiście jak przebrnę przez ten włoski. Ile trzeba mieć tupetu aby utrudnić życie.,  Przecież nie znając języka włoskiego można się gdzieś rąbnąć w czytaniu teksu a potem odpowiedzi. Czy to celowe ?

Wiadomość 23 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Szanowny Panie , Sprawa jest niestety beznadziejna. Prawda jest brutalna. Został Pan oszukany na 100% . Przesyłka została odebrana przez kupującego . Tak wynika z emonitoringu poczty. Towar wysłany . Towar dostarczony. Kupujący otworzył spór . Oczywiście automat ebay uznał sprawę za zamkniętą na korzyść kupującego. Notoryczne postępowanie ebay.it. Od sierpnia 2016 roku mają zmieniony regulamin. Ochrona Kupujących i Sprzedających.Powiem szczerze. Można wygrać taką sprawę ale nie poprzez eBay.O eBay proszę zapomnieć. Kupujący wiedział co robi . Tym samym zamknął Panu drogę do otwarcia sporu na PayPal. Na PayPal sprawa była by wygrana na Pana korzyść. Radziłbym raczej odwołać się od decyzji przez formularz . Proszę nie oczekiwać zbyt wiele. Sprawa z powództwa cywilnego będzie raczej bardziej kosztowna niż wartość transakcji za kwotę 357 eur. Opłata powództwa w Sądzie Włoskim , opłata prawników,opłata kosztów sądowych, etc. Nie wiem czy starczy Panu sił i środków? Policja i Prokurator umorzy tę sprawę w ciągu 30 dni od zgłoszenia. Dostanie Pan odpowiedz na piśmie. Takie są niestety realia. Aby sprawa ruszyła z miejsca od momentu zgłoszenia do Policji to musi wydać nakaz Pan Prokurator. Znam to z autopsji. Zgłoszenie przyjmą bo muszą . Po prostu szkoda zdrowia i nerwów. Na przyszłość proszę być po prostu bardziej czujnym w czasie finalizacji transakcji.Pozdrawiam
Wiadomość 24 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

sprawa jak najbardziej do wygrania. zglaszasz na polskiej policji wyludzenie towaru a oni zwracaja sie o pomoc do wloskiej , spokojnie w rok czasu ogarna temat.

Wiadomość 25 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

najleprze jest to ze jak juz myslisze ze wygrasz na paypal bo kupujacy dostal towar i nie moze tego podwazyc, zamyka not recived i otwiera na not described i zaczyna sie dalsza historia... finalnie pp kaze odeslac towar do sprzedawcy a ty dostajesz "ziemniaka"

Wiadomość 26 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

mi jeszcze nie udało sie wygrac na ebay chociaz nigdy w niczym nie zawiniłem. Dla mnie to oni sa złodziejami.
W zasadzie mysle ze tam jest wszystko automatycznie ustawione - zaden czlowiek nawet tego nie czyta, nie przegląda i  nie ocenia.

Banda złodzieji i tyle.

Wiadomość 27 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Od długiego czasu czytam te wpisy na temat złdziejstwa zagranicznych kupujących i zastanawiam się czy  tak samo działa to w naszą stronę. Jeżeli ja kupie i mimo otrzymania towaru zakładam spór czy Ebay podejdzie do mnie z automatu z zwrotem czy z automatu Polak pewnie chce ukrasć 😄

Wiadomość 28 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

aktualnie już NIKT nigdy nie wygra żadnego sporu o zgodność z opisem.

Niektóre serwisy np DE nie zabierają kasy ale też uznają rację kupującego,dlatego będzie coraz gorzej.

Polak może oszukać zagranicznego sprzedawcę,nie doszukiwałbym się tutaj przesłanek narodowościowych,np z UK wysyłają nierejestrowanymi listami chociaż cena za wysyłkę jest wysoka np 8 GBP.

Gdybym chciał mógłbym za każdym rozpoczynać spór,w trackingu nigdzie nie było "delivered" Za takie coś my bekamy od razu.

Wiadomość 29 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Witam i udało się. Warto czasem waczyć. Najgorsze jest to aby udowodnić, że jest się uczciwym trzeba si ę nadzwonić napisać i znać dobrze dwa języki. Bez znajomości angielskiego i niemieckiego oczywiście idealnie ciężko by było.

Dziś dostałem takiego maila:

 

 
Dear foxfashion-poland (biuro@foxfashion.pl),

Thank you for contacting us about case 5116357207 for the following item:

262661276746 - New Balance M585BB x Ball & Buck "Sporting Gentleman" US 8.5 -12


We've reviewed your concerns and have reversed the outcome of the case. Within 48 hours, we'll credit the PayPal account used to provide reimbursement for this case. If you used another payment method, please open a PayPal account with the email address we have on file. This will enable you to claim your money.

Because we decided in your favor, this case, any feedback left, and all detailed seller ratings left, will not affect your seller performance. In addition, any feedback left for this transaction will be removed.

If you have other questions, please contact us. You can reach us by going to the eBay website and clicking "Help & Contact" in the upper right corner and then selecting "Contact eBay."

Thanks,

eBay

Please don't reply to this message. It was sent from an address that doesn't accept incoming email.

 

A po chwili pieniądze na rachunku.  Przelewu dokonał ebay.de na konto PayPal.

 

Pozdrawiam wszystkich.

Grzegorz

Wiadomość 30 z 41
ostatnia odpowiedź