anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Wysłałem do polskiego eby w niedzielę przez formularz odwołanie od transakcji jednak nie dostałem odpowiedzi. Może jakiś moderator to przeczyta i odpowie. Poczekam do jutra.

Napisałem oczywiście o pomoc bo z Włochami dogadac się nie da. Napisałem przed momentem do niemieckiego ebay bo tam był sprzedany przedmiot zobaczymy czy  niemiecki ebay jest tak samo skłonny do odpowiedzi i w jaki sposób. Podaję wszystkie dane.

 

Poradżcie co z tym zrobić zanim zapytam prawnika lub zgłosze do prokuratury. Nie odpuszczę. A może przegrałem z góry ?

 

Witam. Piszę do polskiego oddziału ebay w sprawie #5116357207  niesłusznego zwrócenia użytkownikowi  357 EUR za zakup butów New Balance. Dokonano zakupu 9.10.2016 w niedzielę. Wysłaliśmy buty we wtorek 11.10.2016. Paczka została wysłana priorytetem numer nadania CP195211708PL. Kupujący otworzył 18.10 2016 sprawę z powodu nie otrzymania przedmiotu. Przedmiot został dostarczony do kupującego 19.10.2016 co można zobaczyć na śledzeniu przesyłki. http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=CP195211708PL Cały czas byłem w kontakcie ale kupujący nie odpowiadał mimo otrzymania przesyłki. Wysyłałem informacje do jego wglądu i administracji ebay. Mimo moich starań ebay zwrócił bardzo dużą sumę kupującemu 357 EUR  a buty też straciliśmy. Zostałem jako firma okradziony i pokrzywdzony przez ebay. Zamknięto sprawę z powodu niestety odpowiedź w języku włoskim
Ciao
Dopo aver esaminato la controversia, abbiamo deciso di emettere un rimborso completo a favore dell'acquirente.
Il codice della spedizione che hai fornito indica che l'oggetto e stato consegnato a un indirizzo diverso da quello fornito nei dettagli dell'ordine. Per essere protetto dal rischio di perdere una controversia, sei tenuto a effettuare la spedizione solo all'indirizzo presente nella pagina dei dettagli dell'ordine di eBay o nella pagina dei dettagli della transazione di PayPal.
E stato emesso un rimborso di EUR 357,00 il 6 nov 2016 a favore dell'acquirente. Il rimborso copre il prezzo di acquisto e le spese di spedizione originali.
Questo importo verra detratto dal tuo metodo di pagamento associato al tuo account.
Buty zostały wysłane na prawidłowy adres podany na PayPal przesyłka została dostarczona a my nie mamy butów ani 357 EUR.
Mamy zeskanowaną całą dokumentację transakcji. Żądamy od ebay zwrotu pełnej kwoty 357 EUR gdyż wywiązaliśmy się z transakcji. Nie rozumiemy dlaczego tak się stało i jeżeli nie odda ebay naszych pieniędzy skontaktujemy się z prawnikiem i z główny odziałem ebay. To jest niedopuszczalne. Prosimy o interwencję i natychmiastowy zwrot.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich co mają jeszcze nerwy i jaja handlowac na ebay.

Grzegorz

 

 

 

 

Wiadomość 1 z 41
ostatnia odpowiedź
40 ODPOW. 40

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

trzeba do nich dzwonich,w tej chwili nie wiedzę innej opcji

 

odnośnie botów,już wstawiłem taki wątek,coś się porobiło takiego że nawet zaszokowało starych wyjadaczy,odpowiadają nam już automaty a nie żywi ludzie

Wiadomość 11 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

na 100% duża częsć odpowiedzi ebay to odpowidzi automatyczne wyslalne przez boty. 

Okradaja nas i jeszcze są idiotami bo te ich odpowiedzi czesto sa az idiotyczne i bez sensu.

Wiadomość 12 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Napisałem przez formularz odwoławczy do niemieckiego ebay. Wyjaśniłem wszystko w ich ojczystym języku. Niestety odpowiedź znów automatyczna masz 45 dni na odwołanie ble, ble wejdź tu wejdź tam klikni to klnij tam i opisz sprawę tak w skórcie. Przecież tego nawet nikt nie tam nie czyta bo gdyby czytał to by odpowiedzieli jak ludzie.

Jedyne wyjście zdzwonić do nich i spróbować w ten sposób jak to nie pomoże napisze do Luxemburga. Maila nie mam ale ktoś z Was podał mi adres napiszę oficjalne pismo. Nie odpuszczę dla zasady. W końcu to nie mała kwota.

Jesteśmy bezradni na tym ebay.

A tak na marginesie pisałem tez do polskiego ebay to nawet nie odpowiedzieli a mogli by przynajmniej tak po ludzku odpisać i poradzić co zrobić a nawet pomóc. Przecież mają kontakt z odziałami ebay w Europie.

A tak na marginesie najgorsi w Europie kupujący to Włosi. Piszę z pełną odpowiedzialnością z doświadczenia jakie tu mam. Nie duże to doświadczenie  ale miałem z kupującymi z Włoch kilka przykrych sytuacji.

Pozdrawiam.

Grzegorz

Wiadomość 13 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

po przegranej sprawie odwoływałeś się za pomocą linku w centrum rozstrzygania? to jest kluczowe,inaczej załatwią Cię przedawnieniem,to samo dotyczy listu do Luxemburga.

Wiadomość 14 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

pisces_108
Użytkownik

piszą , że pozycja została dostarczona na adres inny niż  w szczegółach zamówienia.

więc coś jest nie tak , może wysłałeś na inny adres i kto inny odebrał , albo celowo tak kupujący zrobił , że podał inny adrses wysyłki np. do znajomego i teraz ma towar i pieniądze a ty nie masz nic

Wiadomość 15 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

no dobra... teraz już wiem,spory włochów przekierowywane są na ebay.it niezależnie gdzie kupują.Teraz możemy się spodziewać x razy więcej sporów ze strony makaroniarzy.

Wiadomość 16 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Napisałem do Włochów z ich formularza niestety w języku angielskim a oni swoje po Włosku. Ręce opadają. Znów bot pisze. Dziękujęmy za kontakt ble, ble ,ble. Z pewnością zależy Ci na satysfakcji ze sprzedaży na ebay. Myślimy, że jesteśmy pomocni. Wejdź tu i tu i masz 45 dni na reklamację. Przecież to sięga dna a może sięgnęło.

Jutro zdzwonię do ebay.de może jakiś tam gość odpowie mi co jest grane. Włosi bota wysyłają, Niemcy bota wysyłają a Polacy nic zero ! Przekierowali wiadomość do Włoch. Nie ma we Włoszech kogoś kto pisze i mówi w języku angielskim ? Prosiłem o język angielski w naszej komunikacji.

A na marginesie kiedyś na Ligurii tez mnie Włoch w jednym z  ich pensjoinatów oszukał na 100 eur. Jeszcze **bleep** udawał, że nie zna angielskiego.

Jutro się odezwę i powiem co powiedzieli w ebay.de.

Wiadomość 17 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Bzura na resorach. Mam skany wysyłki śledzenia zdjęcia dokumentu wysyłki wszystko się zgadza, wszystko dobrze jest wysłane. Nie pomyliłem nawet przecinka.
Wiadomość 18 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Przeciągam tem wątek ale tylko dla tego, że miałem napisać co dalej.

Niestety pisanie przez formularze nic ne da. Wciąż te same booty i ble, ble. Postanowiłem zadzwonić do Włoch. Super czas oczekiwania 4 minuty. Miła Pani ciepłym głosem pyta czego dusza pragnie. Naświetliłem całą sprawę ona zerknęła w numer sprawy i oczywiście rozumie sytuację widzi ją jak na tacy ale nic biedactwo nie może zrobić. Trzymałem angielski na wodzy aby czegoś nie powiedziec za dużo wyjasniałem jak mojemu dziecku. Niestety odpowiedziała z żalem łamanym angielskim, że sprawę powinienienem skierować do ebay.pl. Na marginesie czy ktoś z administracji czyta moje wypociny ? Bzura przeciez nasz ebay nawet nie raczył odpisać i pomóc dostałem kierunek Italia.

No nic. Dzwonię do ebay.de. Wybieram numer z formularza i czekam. Czas 30 minut, O cholera telefon się grzeje aż wreszczcie po wbijaniu kodu i przejściu wszystkich opcji  odezwał się głos. Och  miło. Mi to obojętne rozmawiamy w języku niemieckim czy angielskim. Nie wazne angielski wybrałem dla pewnoci. I co ? Nic znowu rozmowa 20 minut i nie moga pomóc ale przynajmniej skierowali mnie pod inny numer niemiecki. Dzwonię tam a tu tylko 3 minuty satysfakcja.. To kontakt do biura skarg i zarzaleń taki nasz Trybunał Kostytucyjny. Rozmowa trwała 40 minut i na końcu dowiedziałem, że zostałem oszukany przez serwis ebay.it nie napisze dosadniej bo tu zagląda młodzież. Osoba, kóra ze mną rozmiawiała rozumie wszystko i obiecała, że skontaktuje się z ebay.it aby wszystko wyjaśnili i nie w języku włoskim a angielskim mają dac odpowiedź. Ja mam się do tego ustosunkować i wysłac całą dokumentację transakcji. Ręce mi opadają ale ciąg dalszy nastąpi i napisze o tym wktrótce

Wytrzymał ktoś do końca i to przeczytał ?

Pozdrwiam.

Grzegorz

Wiadomość 19 z 41
ostatnia odpowiedź

Kradzież 357 EUR w biualych rękawiczkach

Mam teraz spór od obywatela Stanów Zjednoczonych Ameryki tam są sami inteligenci. Statystycznie najwięcej przyznanych nagród Nobla. Przesyłka dotarła w 6 dni ale Urząd Celny trzyma przesyłkę 8 dni i dziś zwolnił dopiero. Wiem, że mają pierdla i wszędzie bomby wietrzą i zamachy a tylko buty adidas moje przynajmniej nie wybuchają. Przecież ten inteligent może zerknąć w USPS i mieć trochę wyrozumiałści. Ale nieee. Spór zwrot kasy przesyłka nie dotarła w terminie. Dojdzie do niego ale następny smród.

To wszystko porąbane.

Wiadomość 20 z 41
ostatnia odpowiedź