anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Ponoć deklarują czas dostawy i jak będzie opóżnienie to wypłacają odszkodowanie.

 

Ponoć do USA 8 dni, cena do 0,5kg 41zł z VAT-em...  przy podpisaniu umowy cena do negocjacji.

 

 

Wiadomość 1 z 350
ostatnia odpowiedź
349 ODPOW. 349

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Czym wysyłacie do Kanady i Australii? Czy listy polecone priorytetowe mają tracking i w jakim mniej więcej czasie docierają? Dawniej korzystałam z Global Express ale nadal do tych krajów nie został przywrócony. 

Wiadomość 331 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Poczta Polska rozszerzyła możliwość wysyłania przesyłek listowych zagranicznych do kolejnych krajów azjatyckich. Od dziś przesyłki listowe rejestrowane oraz nierejestrowane można wysyłać do Malezji i Indonezji.

 

Poczta Polska rozszerza możliwość wysyłania przesyłek listowych zagranicznych do kolejnych krajów. Od dziś przesyłki listowe rejestrowane oraz nierejestrowane można wysyłać do: Albanii, Armenii, Etiopii, Filipin, Iraku, Iranu, Jordanii, Kirgistanu, Kuwejtu, Libanu, Libii, Tanzanii oraz RPA. Łącznie Poczta Polska oferuje wysyłkę korespondencji listowej do blisko 90 krajów świata.

 

https://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-ponownie-rozszerza-mozliwosc-wysylania-przesylek-zagranic...

Wiadomość 332 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Od 13 listopada br. Poczta Polska rozszerza możliwość wysyłania paczek pocztowych priorytetowych do Egiptu.

 

https://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-ponownie-rozszerza-mozliwosc-wysylania-przesylek-zagranic...

Wiadomość 333 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Nawiązując do dwóch wcześniejszych postów w temacie rekalamacji. Ponad 3 miesiace temu również reklamowałem zaginioną paczkę wysłaną do USA. Paczka wartosciowa, zadeklarowana wartość 1500zł, paczka zaginęła już w kraju docelowy, pojawiła się nawet w urzędzie pocztowym w USA w dolcelowym mieście i od tego miejsca słuch o niej zaginął. Już po zgłoszeniu reklamacji przeczytałem tutaj jak to poczta polska rozpatruje reklamacje w czasie epidemii także pogodziłem sie że dostanę odpowiedź identyczną jak osoby które tutaj to opisały (odmowa przyznania roszczenia). Tydzień temu na meila przyszła decyzja, cud nad wisłą !! Reklamacja uznana. Dzisiaj po następnym tygodniu cała zadeklarowana kwota roszczenia pojawiła się na koncie + zwrot kosztów wysyłki. 

Wiadomość 334 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Od 24 grudnia 2020 r. Poczta Polska ponownie uruchamia możliwość nadawania przesyłek do Izraela. Klienci zyskają możliwość nadawania przesyłek listowych nierejestrowanych oraz rejestrowanych do tego kraju.

 

https://www.poczta-polska.pl/poczta-polska-ponownie-rozszerza-mozliwosc-wysylania-przesylek-zagranic...

 

EMS z Australii do Polski idzie już 14 dni, ale w końcu się zameldował w Warszawie. Śledzenie po drodze właściwie żadne.

Wiadomość 335 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Dołącze się do tematu ale jako osoba oczekująca na przesyłki Global Express które zostały do mnie nadane z Luksemburga. Dzisiaj po śledzeniu paczki sprawdzam że była próba jej doręczenia ale nikogo nie zastano i paczka z automatu została zwrócona nadawcy. To jest chore bo cały dzien byłem w domu i nikt nie dzownił ani na komórkę ani na domofon. Czekam kilka dni na paczkę a ona tylko po jednej próbie doręczenia zostaje już zwracana ? A jak ktoś pracuje to co ? Kretynizm jak poczta polska traktuje te przesyłki. Tak to działa cały ten global express ? Mogli by chociaż awizo zostawić lub dzwonić na telefon.

Wiadomość 336 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Co prawda Global Expres tylko nadawałem, ale zawsze w przypadku niezastania adresata w domu przesyłka była do odbioru w placówce, tak samo jak jest to z przesyłkami poleconymi. Moim zdaniem powinieneś dostać awizo.

 

Skoro przesyłka odrazu została zwrócona do nadawcy, to być może został na niej podany niewłaściwy/niepełny adres. Wtedy często przesyłka jest odrazu zwracana. Udałbym się jak najszybciej na pocztę, jeżeli tam nie będą wiedzieć to poprosić ich o kontakt z najbliższym DERem (Dział Ekspedycyjno-Rozdzielczy) lub samemu tam podjechać. Zostawić numer I poprosić, że jak trafią na jakiś zwrot, żeby dali znać. Kilka razy udało mi się tak odzyskać przesyłki, ponieważ zwracający np. nie podał numeru ulicy, itp.

 

"IV.DORĘCZANIE PRZESYŁEK §11

1.Przesyłkę GLOBAL Expres doręcza się podwskazany na przesyłce adres zgodnie z przepisami wewnętrznymi kraju przeznaczenia. 2.W przypadku braku możliwości doręczenia przesyłki GLOBAL Expres, przesyłkę zwraca się nadawcy bez pobierania opłaty za zwrot przesyłki..."

https://www.poczta-polska.pl/hermes/uploads/2014/08/Regulamin-%C5%9Bwiadczenia-us%C5%82ugi-GLOBAL-Ex...

Wiadomość 337 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Na infolini mówią że może być błędny adres ale skoro Warszawa wysłała do mojej małej miejscowości to raczej na paczce nie ma samej nazwy miejscowości. Muszą być jakieś inne dane. Zaraz idę na pocztę. Dobrze że to pierwsza przesyłka z ośmiu. Kolejne są już w Warszawie i za dwa dni dojdą z tym samym adresem do mnie.

Wiadomość 338 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Może być i tak jak mówią. Te sortownie, które wiedzą gdzie przekazać przesyłkę zazwyczaj puszczają dalej. Dopiero te, którym już brakuje danych robią zwrot.

 

Kiedyś udało mi się odzyskać taką przesyłkę 🙂

Imię i Nazwisko

Bydgoszcz 2

Bydgoszcz

Polska

Wiadomość 339 z 350
ostatnia odpowiedź

Dot.: Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Byłem na poczcie i nie ciekawie to wygląda. Paczki sa zaadresowane na miejscowości i województwo Emotikon: LOL
Nie ma imienia, nazwiska, ani adresu ani telefonu 😄 OMG Podałem numery paczek i mają mieć na uwadze w dziale zwrotów ale tak czy siak będę kontrolował śledzenia przesyłek aby nie dopuścić do zwrotów ponownie.

Najlepsze że paczek ma być około 30 Emotikon: Szczęśliwy Wszystko zakupy z aliexpresa ale wysyłane z magazynów w UE.

Wiadomość 340 z 350
ostatnia odpowiedź