anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Ponoć deklarują czas dostawy i jak będzie opóżnienie to wypłacają odszkodowanie.

 

Ponoć do USA 8 dni, cena do 0,5kg 41zł z VAT-em...  przy podpisaniu umowy cena do negocjacji.

 

 

Wiadomość 1 z 350
ostatnia odpowiedź
349 ODPOW. 349

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Witam

 

z usługi nie korzystałem ale czekam na podpisanie umowy póki co, poczta sama nie wie jak to ma działać i wstrzymali podpisywanie umów nie wiadomo na jak długo. Cena przy umowie niewiele niższa od normalnej. Przy EMS-ach można uzyskać duże upusty ale koszt tej usługi jest dużo wyższy.

 

Do usługi mogli by właćzyć więcej krajów ale dobre i to co jest za tak niewielkie pieniądze w porównaniu do przesyłek EMS

 

Pozdrawiam

 

 

Wiadomość 2 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

w środę zrobie test i zobacze jak to wygląda... może to być dobra opcja na okres świąteczny a i VAT można odliczyć... na oko wyjdzie jakieś 33zł

Wiadomość 3 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Witam,

 

W piątek po południu (około 18:00) nadałem przesyłkę do Niemiec za pośrednictwem tej usługi. We wtorek paczka była u klienta. Mega szybko. Dodatkowo istnieje możliwość śledzenia takiej przesyłki dzięki specjalnemu numerowi nadania.

Pozdrawiam!

Wiadomość 4 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

a gdzie to można śledzić i doręcza poczta kraju do którego wysyłamy czy zewnętrzna firma?

 

Pozdrawiam

Wiadomość 5 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Przesyłkę można śledzić na stronie Poczty Polskiej. Niestety nie wiem kto odpowiada za doręczenie na terytorium kraju docelowego.

Pozdrawiam!

Wiadomość 6 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Poczytałem o tej usłudze i jak dla mnie do wysyłania towarów z ebay skreśla ją niewymaganie podpisu przy odbiorze, do tego wartość towarów nieprzekraczająca 200 zł. Nie ma żadnej gwarancji, że kupujący otrzyma towar, a to jest najważniejsze, nie sam wpis doręczono w trackingu do pokazywania w przypadku roszczenia.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 7 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

w Australii masz podpis (list polecony) a w przypadku roszczenia tracisz pieniądze,odpowiedź na reklamację o ile Poczta Polska nie zignoruje twojej prośby o skan .Według mojego doświadczenia uzyskanie podpisu z Australiskiej poczty jest w praktyce niemożliwe.

 

zasady Paypal

11.9 Co to jest „dowód dostawy”?

Elektroniczna dokumentacja firmy przewozowej zawierająca wszystkie następujące informacje:

  1. Status „dostarczono” (lub równoważny) i data dostarczenia przesyłki.
  2. Adres odbiorcy zawierający co najmniej miejscowość/województwo lub kod pocztowy (albo ich krajowy odpowiednik).
  3. Potwierdzenie podpisem przez odbiorcę w przypadku transakcji o całkowitej wartości co najmniej 800 PLN (zobacz poniżej punkt „Równowartość kwoty w walutach obcych dla kwot w walutach innych niż złoty polski”).

Równowartość kwoty 800 PLN w walutach obcych

Wiadomość 8 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Wymaganie podpisu powyżej 800 PLN jak dobrze pamiętam usunęli jakiś czas temu z regulaminu, ale mogę się mylić.

W przypadku Australii teoretycznie ryzykujesz, ale akurat w tym kraju kultura jest na wysokim poziomie, zamawiają ludzie wykształceni, z tytułami itd. ogólnie Australijczycy są uczciwi. Na ponad 200 wysłanych do tego kraju tylko raz miałem przypadek gościa co wyłudził zwrot, i to na małą kwotę.

Tym Global Express wszystko dochodzi? Mnie jakoś zniechęca zostawianie paczek pod drzwiami, w skrzynce na listy, na drzewie (tak dostałem pierwszą paczkę z Inpostu 🙂

Wiadomość 9 z 350
ostatnia odpowiedź

Czy kotoś już korzystał z GLOBAL EXPRES poczy polskiej?

Tym Global Express wszystko dochodzi?

 

Tak,dochodzi,bo masz w trackingu dowód.Nie chcę wychwalać tej formy bo nie korzystałem jeszcze (brak aneksu do umowy)

W przypadku Australii korzystałbym na pewno,nie tylko z powodu trackingu ale też cen.Co z tego że przesyłka nie wymaga podpisu? to już nie jest mój problem,teraz to kupujący będą się użerali z Ebay-em tak jak my.

Złożyłem reklamację do Kanady,przysłali mi skan podpisu ale innej osoby,wina leżała po mojej stronie w pierwszym etapie.Na książce nadawczej był inny adres i na przesyłce był inny.Na poczcie nie sprawdzili,przesyłka powinna być wycofana.Reklamacja była zgłoszona na adres z książki nadawczej i uznana za bezzasadną.Tak oto to podpis działa...

Podpis NIC nie daje,liczy się tylko "delivered" w trackingu

Wiadomość 10 z 350
ostatnia odpowiedź