Kupowanie za granicą
anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Posty na forum

Podwójnie naliczony VAT

WitamMa ktoś pomysł jak tego uniknąć.Niedawno zakupiłem na ebay.com towar za który zapłaciłem + koszt wysyłki + z góry podatek VatKu mojemu zdziwieniu doszło do polski na urzad celny w w-wie i tam policzyli ponownie vat od całosci.Żenujące jest to, ż...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 10947 Wyświetlenia
  • 24 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Dlaczego ebay pozwala na oszustwa ze strony sprzedających

Biorę udział w licytacji na stronie ebay.com. Zdecydowałem się na licytację z uwzględnieniem kosztów wysyłki. Koszt wysyłki wynosił w trakcie licytacji $ 28, sprzedawca jednak przed zakończeniem licytacji zmienił koszt dostawy na $46. Jest to zwykłe ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 67 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Problem z odbiorem przesyłki z USA International Priority Shipping

Witam. 11 grudnia zakupiłem w USA przedmiot, który został wysłany do mnie od razu International Priority Shipping . Otrzymałem nr trackingu :UPAAB000000043008011. Przesyłka do dziś nie dotarła. Gdy sprawdzam jej status, sytuacja przedstawia się nastę...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 6876 Wyświetlenia
  • 6 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Rozwiązane! sprzedający naraził mnie na koszty

Dzień dobrykupiłem przedmiot od sprzedającego z Bułgarii na stronie jest zaznaczone że towar jest w Bułgarii a podatek Vat wliczony do ceny.teraz przyszła mi faktura wat i opłata celna za ten przedmiot bo został wysłany z Turcji sprzedający mnie o ty...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 82 Wyświetlenia
  • 2 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Ebay,niemcy. Prosze o pomoc.

Proszę o informacje. Kupiłem części do auta. Sprzedawca prywatny,niemcy,ebay. Gośc nie zabezpieczył albo celowo wsadził uszkodzona część która dyskfalifikuje calą naprawę. DHL parcel odmawia rekompensaty bo uważa że jest podwykonawcą dhl niemcy. Ebay...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 80 Wyświetlenia
  • 3 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Pojawiający się i znikający nr śledzenia paczki

Witam.Zakupiłem przedmiot z Tajlandii. Wysyłka ekonomiczna bez nr nadania paczki. Status paczki wysłana. Sprzedawca twierdzi że nie ma nr nadania bo to paczka ekonomiczna i nie nadali mu nr. Po kilku dniach od wysłania pojawia się nr nadania w Portug...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 43 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Zakup z USA a faktura

Witam, czy jako przedsiębiorca mogę zgłosić do odprawy potwierdzenie zamówienia ebay i potwierdzenie wpłaty?, nie otrzymałem faktury, sprzedawca oznajmił że nie wystawia faktur tylko ebay prowadzi wszystkie sprawy rozliczeniowe. Zakup był z dostawą d...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 73 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Global Shipping Program - UK - zwrot.

Dzień dobry,kupiłem elektronikę w UK od osoby prywatnej, wysyłka przez GSP. Przesyłka została rozpakowana - zapewne do odprawy celnej, a potem wraz z resztkami opakowania włożona do plastikowego worka i owinięta taśmą. Nie chroniło jej to przed uderz...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 107 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

ebay a cło

Dzień dobry, Mam takie pytanie. Ostatnio chciałam sobie zamówić produkt z ebay, którego nie mogę dostać w Polsce podczas podsumowania zamówienia pojawiły się opłaty importowe. Moje pytanie brzmi, czy w tych opłatach jest wliczone cło jeśli takie zost...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 78 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

sprzedający pomimo zatwierdzenia oferty nie wysyła faktury do zapłaty

Kupilem przedmiot ,sprzedający wyraznie napisal w wiadomosci,ze ma miedzynarodowa wysylke ebay i musze zlozyc ofertę,zlozyłem,zatwierdził,ale nie moge sie go doprosic o fakture do zaplaty. Czy taka fakture wystawia sprzedajacy czy ebay? jak to sie od...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 123 Wyświetlenia
  • 5 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Płatność przelewem bankowym?

Witam. Czy za przedmioty na ebay można płacić również przelewem bankowym?Na przykład poprzez bankowość internetową swojego banku?Czy pozostają tylko serwisy typu PayPal lub karta?Chodzi o kupowanie za granicą.Pozdrawiam.

Zakup radia z Autralii

Witam, Zastanawiam się nad zakupem radia. Wartość przedmiotu to około 1000 AU + wysyłka 90AU (AU Interparcel International Express). Jakieś doświadczenia z zakupami z Australii? Kwota nie jest mała i mam obawy. Choćby czy przedmiot dotrze w całości. ...

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 242 Wyświetlenia
  • 0 odpowiedzi
  • 0 podziękowania

Zakup na ebay.de ochrona kupującego

Proszę o informację jak wygląda ochrona kupującego przy zakupie na ebay.de w sytuacji gdy sprzedawca osoba prywatna po wygraniu przeze mnie aukcji nie zgadza się na płatność przy odbiorze osobistym tylko chce zapłaty z góry za przedmiot przez paypal.

Awatar użytkownika autor Użytkownik
  • 92 Wyświetlenia
  • 1 odpowiedzi
  • 0 podziękowania