USPS First Class Mail International

4dventurer
Użytkownik
witam, ile to przeważnie idzie? paczka została nadana 16.02(jest numerek na www.usps.com i potwierdzenie nadania, niema dalszego śledzenia).
minęły 3 tygodnie i jeszcze nie dotarła, co można zrobić w takiej sytuacji ?
Wiadomość 1 z 36
ostatnia odpowiedź
35 ODPOW. 35

USPS First Class Mail International

gimline1407
Użytkownik

Ja kupiłem w USA 14 sierpnia i tego samego dnia zapłaciłem. Oczywiście First-Class Mail International. Przesyłka nie monitorowana, więc na stronie USPS w dalszym ciągu widnieje info z 14 sierpnia, że przesyłka została zgłoszona do wysyłki, a dzisiaj, tj. 20 sierpnia znalazłem ją w swojej skrzynce. 6 dni!!! Jestem mile zaskoczony! Byłem przygotowany co najmniej na 14 dni.

Wiadomość 21 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

Czy w przypadku zaginięcia takiej paczki dostaje się zwrot z paypala?

Wiadomość 22 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

Tak została nadana moja paczka. First-Class Package International Service

A to logi ze śledzenia

Depart USPS Sort Facility

August 7, 2013

LOS ANGELES, CA 90009 

International Letter

 
Processed through USPS Sort Facility

August 7, 2013, 1:24 pm

LOS ANGELES, CA 90009 

 
Depart USPS Sort Facility

August 6, 2013

LAS VEGAS, NV 89120 

 
Processed at USPS Origin Sort Facility

August 5, 2013, 11:34 pm

LAS VEGAS, NV 89120 

 
Electronic Shipping Info Received

August 5, 2013

 
Dispatched to Sort Facility

August 5, 2013, 9:02 pm

LAS VEGAS, NV 89199 

 
Acceptance

August 5, 2013, 8:09 pm

LAS VEGAS, NV 89199 

 
 
Z tego co wyczytałem tutaj to paczka wogóle nie powinna być sledzona ale jak widać jest. Moje pytanie czy to że od 07 nie ma żadnej aktualizacji do dnia dzisiejszego oznacza, że paczka już podrużuję do polski.
Wiadomość 23 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

Kto kupuje zagranicą i wybiera tę opcję dostawy (Priority Mail International) padnie ofiarą oszustwa Poczty Polskiej. Przesyłki te gdy trafiają do Polski stają się pocztą zwykłą nierejestrowalną. Mimo, że płacimy za priorytet lotniczy, usługa nie jest realizowana przez Pocztę Polską. Tłumaczą to tak: 

 

Szanowny Panie, 

Wskazana przesyłka nie została zarejestrowana w systemie śledzenia na terytorium Polski: http://emonitoring.poczta-polska.pl

Nadmieniamy, że numery przesyłek rejestrowanych zagranicznych rozpoczynają się od oznaczeń: R - listy polecone, V - listy z zadeklarowaną wartością, C - paczki pocztowe, E - przesyłki kurierskie EMS. Numer składa się z 2 liter na początku, 9 cyfr i 2 liter na końcu, oznaczających kraj nadania. Numer omawianej przesyłki ma inny format - rozpoczyna się od litery H, w związku z czym przesyłka taka, jeśli jest doręczana przez Pocztę Polską, najprawdopodobniej traktowana jest na terytorium Polski jako przesyłka zwykła, nierejestrowana. W przypadku przesyłek zwykłych nie ma możliwości ustalenia ich statusu. 

Z poważaniem,
 

Zespół Doradców Klienta


Dział Obsługi Klienta i Wsparcia Sprzedaży Contact Center Centrum
Poczta Polska S.A. 

Prosimy o zachowanie ciągłości korespondencji (RE, Odpowiedz nadawcy).

Dzięki temu prawidłowo odniesiemy się do Państwa pytań, uwag i sugestii.

Infolinia PP S.A. 801 333 444 lub z telefonów komórkowych (+48) 43 842 06 00
Infolinia Pocztex 804 104 104 lub z telefonów komórkowych (+48) 43 842 08 42 

Poczta Polska S.A.
ul. Rodziny Hiszpańskich 8, 00-940 Warszawa
NIP 525-000-73-13, KRS 00 00 33 49 72
Sąd rejestrowy: Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy
Kapitał zakładowy: 774.140.000 zł, w całości wpłacony

www.poczta-polska.pl 


Niniejsza wiadomość wraz z załącznikami może stanowić informacje prawnie chronione i została wysłana wyłącznie do wiadomości i użytku osób, do których została zaadresowana. Jeżeli nie jest Pan/Pani zamierzonym adresatem niniejszej wiadomości, proszę jej nie ujawniać, kopiować, dystrybuować, ani też w żaden inny sposób udostępniać lub wykorzystywać. W takim przypadku uprasza się o bezzwłoczne usunięcie wiadomości oraz poinformowanie nadawcy o zaistniałej sytuacji za pomocą informacji zwrotnej. 
 
Tyle tylko, że nie płacimy za numery nadawcze, a za usługi. Jeśli ktoś chciałby założyć sprawę w prokuraturze, lub domagać ząłożyć pozew zbiorowy to proszę o kontakt. Wprowadzanie w błąd, dla odnoszenia korzyści majątkowych-co w tym przypadku według mnie jest uskuteczniane przez PP-jest przestępstwem. 
Wiadomość 24 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

Witam, moja paczka rowniez "utknela"

 

2017-12-10 21:25

UNITED STATES, CHICAGO, Departed, Your item departed a transfer airport in O'HARE INTERNATIONAL, CHICAGO, UNITED STATES on December 10, 2017 at 9:25 pm. The item is currently in transit to the destination.

 

To ostatni status, przesylka na emonitoringu widnieje jako Global Expres. Czy to normalne ze status nie ulegl zmianie od 13 dni??

 

Wysłanie przesyłki2017-12-09 15:09

ISC CHICAGO IL (USPS)

Wiadomość 25 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

Mam podobny problem. Czy coś się w Waszych przypadkach ruszyło?

Wiadomość 26 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

U mnie też podobna sprawa paczka stoi i nie aktualizuje się już drugi tydzień
Your item departed from an intermediate transfer airport in METROPOLITAN AREA, LOUISVILLE, UNITED STATES on January 8, 2018 at 9:52 pm. The item is currently in transit to the destination.

I dalej nic głucho już mnie zaraz szlak trafi
Wiadomość 27 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

Witajcie, mam problem z przesyłką 😞

 Jutro minie 30 dni od nadania, a tej jak nie było tak nie ma... W trackingu USPS nie ma nawet informacji, że została wysłana z US, żadnego DEPARTED,  OSTATNI sensowny status to "January 18, 2018, 2:31 pm Departed USPS Regional Facility JAMAICA NY INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER  " a na stronie poczty polskiej pokazuje się, że przesyłka wysłana 2 lutego z freetown (to chyba Afryka???). Ktoś ma może pomysł jak to ugryźć? Dzwonię bezskutecznie na WER WARSZAWA licząc, że nie wpisali paczki w system, napisałam też maila. Co jeszcze mogę zrobić? Bardziej zależy mi na przesyłce niż zwrocie pieniędzy (płaciłam paypalem, osobie prywatnej, ale za towar/usługę). Przesyłka nadana jako "First-Class Package International Service", początek to LH, na poczcie widnieje jako "list polecony ekonomiczny"

Wiadomość 28 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

USPS W ile dni leci paczka z USA do PL ?

Paczka utworzona 20 stycznia 😜 Ma być niby 24 w PL . Realne ?Smile Czy coś nie tak w statusach mam 😜 I 24 to będzie ale wylot do PL Wink


January 22, 2019, 2:09 pm
USPS in possession of item
EAST MEADOW, NY 11554
USPS is now in possession of your item as of 2:09 pm on January 22, 2019 in EAST MEADOW, NY 11554.
January 20, 2019, 6:47 pm
Shipping Label Created, USPS Awaiting Item
EAST MEADOW, NY 11554
January 20, 2019
Pre-Shipment Info Sent to USPS, USPS Awaiting Item




A dziś pojawiło się niby 😜

Expected Delivery by
THURSDAY
24
JANUARY
2019
by
8:00pm

To dostarczeniu już PL ma być ? Czy przybycie ale na lotnisko u nich ?
Wiadomość 29 z 36
ostatnia odpowiedź

USPS First Class Mail International

Jeśli to jakiś super expres ... to jest to możliwe ... 

Jaki to typ ?

 

Wiadomość 30 z 36
ostatnia odpowiedź