anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Paczka od dwóch tygodni nie ruszyła

Zamówiłam pewien produkt z Niemiec, od sprzedawcy, który zawsze był bezproblemowy. 15.02 nadał paczkę, ale ta od prawie dwóch tygodni nie ruszyła się z miejsca. Wciąż widnieje jako nadana w International Postal System. Sprzedawca nie chce zwrócić pieniędzy, ebay kieruje mnie do mojego banku. Płaciłam kartą przez konto gościa PayPal, więc bank to jedyne wyjście. Jak przedstawić im sprawę? Jsk cokolwiek udowodnić? Sprzedawca kazał mi anulować zakup (co przecież byłoby na moją niekorzyść, a jeśli nie, to mam czekać co odpowie mu DHL. Swoją drogą czemu DHL, skoro paczki do Polski wysyła niemiecką pocztą? Nie wiem już co robić, rozmowy z tym człowiekiem są bezskuteczne.

Wiadomość 1 z 6
ostatnia odpowiedź
5 ODPOW. 5

Paczka od dwóch tygodni nie ruszyła

deutsche post = dhl https://pl.wikipedia.org/wiki/Deutsche_Post

 

Bankowi nie musisz chyba udowadniac wykonanej platnosci bo ja przetworzyli, a ochrony zakupu nie ma bo platnosc byla bez konta paypal

Wiadomość 2 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka od dwóch tygodni nie ruszyła

Jaki Bank ?

Płaciłes PayPal.

Robisz roszczenie i już ...

Fakt ostatnio PP coś robi problemy .... 

I strasznie się migają lub przeciagaja sprawe ale o totalnym zlewaniu czy tym bardziej odsyłaniu do banku pierwsze słysze.

Oczywiście w ostateczności jak by PP się wymigał możesz zrobić tzw ChargeBack czyli reklamujesz daną operację na karcie kredytowej. 

Ja kiedyś miałem taki przypadek na allegro i choć trwało to prawie 2 mies uzysłaem zwrot kasy.

To duzy plus płacenia Kartą Kredytową.

 

Inny pytanie jaką formą wysłał to sprzedawca ?

Jesli jest ona nie rej ... to ...

I kolejny fakt działanlość Poczty Polskiej, ostatnio to jest gorzej niź źle ... przesyłki (krajowe) Priorytetowe to tydzień a ekonom ... 2-3 tyg.

 

 

Wiadomość 3 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka od dwóch tygodni nie ruszyła

Bank ING. Nie mogę się zwrócić do PayPala, bo to było konto gościa. I nie chodzi też o Pocztę Polską, bo przesyłka utknęła w Niemczech. Przesyłka rejestrowana Deutshe Post. Transakcji bankowi udowadniać nie muszę, ale że przedmiot nie dotarł jakoś tak.
Wiadomość 4 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka od dwóch tygodni nie ruszyła

Jeśli było kartą kredytowa to pozostaje reklamacja płatności w systemie chargeback.

Czyli reklamujesz płatność 

Trochę to potrwa .... na ogół 2-3 mies....

Innego wyjścia nie ma.

koniec tematu.

 

PS 

To sobie trzeba miec konto na PP .

 

Wiadomość 5 z 6
ostatnia odpowiedź

Paczka od dwóch tygodni nie ruszyła

Płaciłam tak, bo miałam już dobre kilka transakcji za sobą z tym sprzedawcą, nigdy żadnych problemów. No ale mam nauczkę.
Wiadomość 6 z 6
ostatnia odpowiedź