anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zakupiłam torebkę w sklepie w USA. Przesyłka została nadana USPS dnia 11lutego.

 

Dostałam numer przesyłki abym mogła ją śledzić i wszystko szło dobrze do dnia 15 lutego kiedy to pojawiła się informacja :"Your item departed a transfer airport in Okecie, Warsaw, POLAND on February 15, 2015 at 5:12 pm. The item is currently in transit to the destination."

 

Od tego czasu nic. Cisza.

Sprawdzałam na stronie Pocztex-u i tam pisze tylko :

Nadanie przesyłki2015-02-11 02:07International Postal System
Wysłanie przesyłki2015-02-14 00:20

ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Zero informacji, że jest w PL.

Dzwoniłam do Pocztex-u i chyba do urzedu celnego do działu przesyłek zagranicznych, ale tam powiedziano mi, że niemożliwe, że jest w Polsce, bo na lotniku może być max 3-4h, a potem idzie szybciutko do nich i oni tego samego dnia przekazują do dostarczenia.

 

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić, bo boję się, że przesyłka zaginie.

Wiadomość 1 z 439
ostatnia odpowiedź
438 ODPOW. 438

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

a mógłbyś przybliżyć stwierdzenie: "...wyjaśnił co najprawdopodobniej stało się z moją przesyłką..." Też czekam na paczkę i już miesiąc jest w Polsce ale poczta polska jej nie ma...

 

Wiadomość 411 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Ludzie z USPS'u często albo umyślnie albo i nie skanują paczkę dwa razy przez co przechodzi przez sortownie np. w minutę dajmy na to. Co za tym idzie-> system myśli, że paczka jest w drodze do dalszego przystanku a tak naprawdę zostaje sobie w magazynie czy gdzie tam indziej i dopóki ktoś nie "wrzuci" jej numeru na powrót do systemu będzie tam siedziała

Wiadomość 412 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Witam!

Podbijam temat w poszukiwaniu towarzyszy niedoli... 

Moja paczka wysłana USPS 7.04 (Priority Mail) od 15.04 departed Okęcie... PP widzi, że paczka opuściła Chicago i jest w tranzycie 😅

Przeczytałam wszystkie komentarze tutaj, poprosiłam nadawcę o zgłoszenie reklamacji na USPS, ponieważ jak ja dzwoniłam to pani na infolinii USPS poinformowała mnie, że tylko nadawca może zgłosić reklamację. 

akali1_1794 podał ostatnio jakiś numer do jakiegoś pana i żeby tam dzwonić. Ale trochę głupio mi dzwonić pod jakiś numer jak nawet nie wiem kto to jest, albo co to za firma/miejsce.

Wiadomość 413 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Cześć. Brat przysłał mi paczkę z USA, która dotarła do WER Warszawa i jest tam już od 40 dni. Jestem zdesperowana i nie wiem co robić. Zawiera moje rzeczy osobiste, które są dla mnie bardzo ważne. Czy ktoś może pomóc?
LX698876555US

Wiadomość 414 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zadzwoń do WER Warszawa

https://porady.org/wer-warszawa-czyli-co-zrobic-gdy-trafi-tam-twoja-przesylka/

Mój ekspres za $192 wędrował do Warszawy  przez WER Lublin, z jakiegoś powodu. Po telefonie poradzili aby czekać i za tydzień przesyłka była u odbiorcy po "tylko" 5 tygodniach.

Widzę że waga to 0, 013 kg czyli 13 deko? Jeżeli waga się nie zgadza z kwitem nadawczym to paczka została okradziona i radzę udać się na pocztę i komisyjnie otworzyć .

 

Wiadomość 415 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

To na pewno nie 0,013, to duże pudło, prawdopodobnie kilogram. Czy to w 100% zostało okradzione?

Wiadomość 416 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

nie wiem czy okradziona ale waga jest dziwnie niska. Moze to pomylka komputera czy operatora. Ale radze sprawdzic komisyjnie. Popros nadawce o dowod nadania z wyszczegolniona waga 

Wiadomość 417 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Odzywam się w tym wątku głównie po to, by podziękować akali1_1794 za jej/jego komentarz i za to, że podzielił/a się numerem telefonu do osoby, która jest w stanie cokolwiek poradzić.

 

Rozmówca rzeczywiście naprawdę sympatyczny, cierpliwy. Sprawdził w wewnętrznym trackingu, co dzieje się z paczką. Wytłumaczył, jakie powinienem podjąć kroki (podejść do placówki Poczty Polskiej i poprosić o wypełnienie "Pełnomocnictwa do działania w charakterze przedstawiciela pośredniego", by PP mogło załatwić kwestie podatkowo-celne). Podał adres mailowy, na który mogę wysłać skan powyższego, by całość przyspieszyć.

Wieczorem, tego samego dnia, paczka, której status nie zmienił się W OGÓLE przez ostatnie 30 dni ("Transit | Warsaw, PL), nagle odżyła i pojawiła się w rękach celników.

 

Co dalej - nie wiem, pozostaje jeszcze czekać.

Ale przynajmniej coś się ruszyło..

 

PS: Przesyłka nadana była do mnie przez osobę prywatną za pomocą USPS w dniu 16 marca 2022.
Długo, bo długo (też nie do końca wiadomo dlaczego), ale 16 kwietnia dotarła do Warszawy. Od tego czasu cisza. Panie na infolinii Poczty Polskiej nie były w stanie pomóc; w ich opinii paczka nie opuściła USA.
16 maja doszedłem do wniosku, że miarka się przebrała i zacząłem rozglądać się za jakimś rozwiązaniem.

Wiadomość 418 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Na jakiego maila polecił przesłać to pełnomocnictwo?

Ja robiłam pełnomocnictwo tego samego dnia co paczka wylądowała w Polsce na tym nieszczęsnym Okęciu.

Wiadomość 419 z 439
ostatnia odpowiedź

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Hej, moja paczka leży w WER Warszawa od 23 marca. Czy mogę zadzwonić na ten numer i ten pan coś pomoże? PP niby przyjęła moje prośby o interwencję ale nic się nie zmienia.

Z góry dzięki za pomoc.

Maciek

Wiadomość 420 z 439
ostatnia odpowiedź