anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Zakupiłam torebkę w sklepie w USA. Przesyłka została nadana USPS dnia 11lutego.

 

Dostałam numer przesyłki abym mogła ją śledzić i wszystko szło dobrze do dnia 15 lutego kiedy to pojawiła się informacja :"Your item departed a transfer airport in Okecie, Warsaw, POLAND on February 15, 2015 at 5:12 pm. The item is currently in transit to the destination."

 

Od tego czasu nic. Cisza.

Sprawdzałam na stronie Pocztex-u i tam pisze tylko :

Nadanie przesyłki2015-02-11 02:07International Postal System
Wysłanie przesyłki2015-02-14 00:20

ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Zero informacji, że jest w PL.

Dzwoniłam do Pocztex-u i chyba do urzedu celnego do działu przesyłek zagranicznych, ale tam powiedziano mi, że niemożliwe, że jest w Polsce, bo na lotniku może być max 3-4h, a potem idzie szybciutko do nich i oni tego samego dnia przekazują do dostarczenia.

 

Proszę napiszcie co mam teraz zrobić, bo boję się, że przesyłka zaginie.

Wiadomość 1 z 439
ostatnia odpowiedź
438 ODPOW. 438

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

3-mam kciuki i życzę powodzenia wszystkim tym, którzy też muszą czekać na paczkę tygodniami i miesiącami przez PP. Moja była nadawana 3.11 i właśnie przyszedł ten magiczny dzień 30.12 kiedy wreszcie dostałem ją do ręki! 2 miesiące ufff... 🙂

 

Nigdy więcej Poczty Polskiej! J...ć PP!!! 

Wiadomość 401 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Dokonałeś odprawy we własnym zakresie?

Dostałem takie pismo z PP.

Kosztowało mnie to nieco ponad 700 zł (430 obsługa przez firmę pośredniczącą i nieco ponad 300 zł cło i Vat)

Na razie odprawa celna w toku.

Mało tego to jeszcze PP żąda 25 zł za dostarczenie przesyłki po odprawie pomimo tego że **bleep** zrobili w tym zakresie.

 

Prędzej umrę niż skorzystam z usług PP

Wiadomość 402 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Tak, też takie pismo dostałem i dzwoniłem pod nr, który był napisany na liście, ale bez skutku. Zadzwoniłem na inny i wreszcie odebrał jakiś gościu z oddziału celnego w Zabrzu (bo moja paczka była w WER Zabrze) i kiedy powiedziałem mu co mam w tej paczce to mi powiedział, że muszę "zwrócić się z prośbą o nałożenie mi stawki VAT w wysokości 23%". Czyli jakby wszystko to co było napisane w liście było nieważne. Jeśli chcesz się z nimi (konkretnie WER Zabrze) kontaktować mailowo to tak, odpiszą ale dopiero po kilku dniach co trzeba zrobić (tak było przynajmniej u mnie). Ja kupowałem sobie stare tablice kolekcjonerskie i dostałem takie pismo, ponieważ de facto przedmioty kolekcjonerskie są jednym z tych przedmiotów, które "PP nie może realizować w wersji uproszczonej". Nie wiem co kupowałeś, ale rzeczywiście strasznie dużo zapłaciłeś. Mi naliczyli tylko VAT 23% + 8,50zł za dostarczenie przez nich przesyłki po odprawie... 😕

Wiadomość 403 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Moja paczka została dzisiaj odebrana z PP bez żadnych problemów z uszkodzeniem. Wysłana z Los Angeles była 1 Grudnia więc miesiąc czasu to zajęło przez te 3 tygodnie w Warszawie. Cła i podatku nie płaciłem jedynie 8,50zł sobie naliczyli za wysłanie paczki z Warszawy do Krakowa. Sprzedający z góry coś opłacał za 30$ więc pewnie dlatego za przesyłkę płaciłem 70$. Towarem był model kolekcjonerski samochodu ręcznej roboty, takie same towary jak zamawiałem z Chin w ilości 2 sztuk to naliczyli mi wtedy cło i podatki za łączną sumę 235zł.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 404 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Aktualny zakup był moim pierwszy na ebay oraz z USA.

 

Trasa mojej paczki jakby ktoś potrzebował :

01.12.21 WOODLAND HILLS, USA

01.12.21 SANTA CLARITA, USA

02.12.21 LOS ANGELES, USA

10.12.21 FRANKFURT, GERMANY

11.12.21 WARSAW, POLAND "Departed"

17 dni na Okęciu

28.12.21 POLAND "Processed Through Facility"

Wer Warszawa -> Wer Zabrze -> Wer Niepołomice "Kraków"

30.12.21 POLAND "Customs Clearance Processing Complete"

03.01.22 POLAND "Delivered"

 

Mam nadzieje, że z Waszymi paczkami też szybko pójdzie.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 405 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Moja paczka wysłana przez USPS First Class od 4.12  teoretycznie na Okęciu, Warszawa.  Od 4.12 ma status: "Your item departed a transfer airport in OKECIE, WARSAW, POLAND on December 4, 2021 at 1:17 am. The item is currently in transit to the destination."

Miesiąc czasu i nic się nie zmienia.  Doradźcie mi proszę co robić. Macie jakiś numer telefonu gdzie dowiem się więcej o paczce? Reklamować już paczkę u nadawcy (z USA)? Z USA wysłana 16.11. 

Wiadomość 406 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Drodzy parafianie:
Departed oznacza odlecieć a nie dotarła (arrived).

mając status :

2021-12-04

08:48:00
 
Departed,WARSAW,POLAND,OKECIE,
 
oznacza, że paczka wyleciała (została skierowana do wysyłki) do warszawy na Okęcie.
 
poczta nie przetrzymuje waszych paczek, po prostu paczka jest w jakimś samolocie/magazynie tranzytowym/albo po prostu czeka na odlot.
 
Wiadomość 407 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Proszę nie siać dezinformacji. Status Departed,WARSAW,POLAND,OKECIE oznacza, że paczka opuściła OKĘCIE, a nie została skierowana do wysyłki na okęcie.  Jeśli paczki leżą po dwa miesiące w jakimś kontenerze czy magazynie za nim poczta polska dostarczy przesyłkę do adresata to jak to nazwać jak nie przetrzymywaniem przesyłek?

Wiadomość 408 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

Czekam, czekam już się wkurzam, ale widzę, że inni czekają jeszcze dłużej.

Juz sie pogubilam, bo co jedno śledzenie to inny wynik.

Wg USPS moja paczka ma status: Your item departed a transfer airport in OKECIE, WARSAW, POLAND on January 5, 2022 at 4:26 pm. The item is currently in transit to the destination.

Wg Asendia to sobie krąży w ogole bezsensu: 

Wednesday, January 5, 2022 5:26 PM
WARSAW PL
 

 

Departed
Wednesday, January 5, 2022 1:16 PM
FRANKFURT DE
 

 

Departed
Wednesday, January 5, 2022 1:15 PM
FRANKFURT DE
 

 

Departed
Tuesday, January 4, 2022 11:45 AM
WARSAW PL
 

 

Departed
Monday, January 3, 2022 4:54 PM
Los Angeles CA 90001 US
 

 

Departed
Monday, January 3, 2022 4:53 PM
Los Angeles CA 90001 US
 

 

Departed
Monday, January 3, 2022 12:17 AM
Los Angeles CA 90001 US
 

 

Arrived
Friday, December 31, 2021 5:04 AM
INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER Los Angeles CA 90001 US
 

 

Processed Through Regional Facility
Friday, December 31, 2021 5:04 AM
INTERNATIONAL DISTRIBUTION CENTER Los Angeles CA 90001 US
 

 

Arrived at Regional Facility
Thursday, December 30, 2021 11:05 PM
BELL CA 90201 US
 

 

Dispatched by US Carrier
Thursday, December 30, 2021 8:52 PM
BELL CA 90201 US
 

 

Sorted by US Carrier
Thursday, December 30, 2021 1:00 AM
 
Pre-Shipment Info Sent to USPS
Wednesday, December 29, 2021 7:48 PM
BELL CA 90201 US
 

 

Processed by US Carrier
Monday, December 27, 2021 9:23 PM
 
Shipment Information Received
Wg PP 
Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Nadanie2021-12-30 16:23International Postal System
Wysłanie przesyłki2021-12-31 04:04ISC LOS ANGELES CA (USPS)
Nadejście2021-12-31 04:04ISC LOS ANGELES CA (USPS)

 

Juz nic z tego nie rozumiem, bo to jakieś  niekompatybilne wszystko.

Wiadomość 409 z 439
ostatnia odpowiedź

Dot.: Tracking z USPS kończy się na lotnisku w Warszawie

U mnie sprawa z Okęciem wyglądała tak, że ponoć paczka znajdowała się tam od 3 Grudnia, kontakty z PP jak i z USPS okazały się daremne natomiast pomógł telefon na numer 885 950 554, uprzejmy Pan wyjaśnił co najprawdopodobniej stało się z moją przesyłką po czym ponownie "wrzucił ją do systemu" po dwóch dniach (tj, dzisiaj) paczuszka ma już status o pobycie w WER Warszawa. Koleżanka Agfrat_65 widzę podobna sytuacja. Polecam zadzwonić w tygodniu od 9 do 17 na ww. numer i powinno przynieść rezultaty 🙂

 

Wiadomość 410 z 439
ostatnia odpowiedź