anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadanie paczki poprzez Polamer

Witam.  Zlozylo sie takz ze jestem zmuszony wyslac paczke z USA przez Polamer bo sporo taniej wychodziniz przez USPS.


Czy ktos kto mial juz doczynienia z Polamerem moglby mi napisac dokladnie jak ma nadac kolo w USA pake do polameru ?


Tzn na ichstronie sa informacje ze ma jakas koperte przykleic z odresem polameru i moim nazwiskiem i numerem klienta , w srodku ma byc deklaracja celna a pod koperta na opakowaniu moj adres w PL.


Natomiast na innejstronie polameru -tam gdzie sie loguje pisza tylko ze ma byc nadana paczka na adres w Chicago i w adresie ma byc zawarte tez tylko moje nazwiskoi numer klienta.


Takze ktora opcja jest poprawna ? W jaki sposob Wy tam paczki wysylacie ?

Wiadomość 1 z 26
ostatnia odpowiedź
25 ODPOW. 25

Dot.: Nadanie paczki poprzez Polamer

KORZYSTANIE Z POLAMER - NA WŁASNE RYZYKO!!! W PL TO KOMEDIA. ZERO SZACUNKU DLA KLIENTA. BRAK SŁÓW NIE POLECAM

Wiadomość 21 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nadanie paczki poprzez Polamer

A jakieś uzasdnienie w kwestii ryzyka i komedii?

Wiadomość 22 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nadanie paczki poprzez Polamer

Pytam z tytułu faktu, że tydzień temu zamówiłem, jako osoba prywatna, po raz pierwszy artykuł z USA i właśnie poprzez Polamer i widzę, że opinię są przeróżne.  W moim przypadku wartość + wysyłka poniżej €140 (i jest to wartość faktyczna nabytego artykułu + wysyłki), więc tylko VAT do opodatkowania. Natomiast, czytam, źe Polamer potrafi dodać od siebie koszta za prze/różne usługi.

 

W tej chwili na ich stronie jest informacja, źe paczka jest w kraju i "Przesyłka w magazynie celnym. Informacja oraz dokumenty dotyczace odprawy celnej znajduja sie tutaj: http://polamer.pl/agencja-celna-polamer".

 

Nie jestem zainteresowany tym, by mnie reprezentowali. Mogę odebrać osobiście w Warszawie, niemniej jednak nie wiem do końca gdzie mam się zwrócić - do Polameru czy do Urzędu Skarbowego względem dopełnienia formalności celnych? O ile rozumiem, mogę sam dokonać zgłoszenia w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu CELINA czy też jest to droga względem importu dla firm?

Wiadomość 23 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nadanie paczki poprzez Polamer

witam, jestem kientem Polameru od kilku lat....paczki z usa to loteria...jesli w sklepie włożą fakture lub wydruk z ebay do przesyłki u mnie zawsze opłaty celne ...przy czym Polamer kasuje zawsze coś około 180 zł za wartosc przesyłki ponad 300 usd...ostatnio paczka trafiła na cło i odmówiłem jej przyjecia.z uwagi na naliczone mi opłaty celne + koszt za usługe dla Polameru... .poprosiłem o odesłanie paczki ...Polamer skasował mnie na około kilkaset złotych za wysyłkę i koszty agencji celnej polameru i na lotnisku...za paczkę w usa zapłacono 42 usd...polamer nie podaje dodatkowych opłat przy kalkulatorze przesyłki, żeby nie zniechecac klientów ale to czyste ździerstwo...szukam alternatywy bo mam dosc ...tym bardziej paczka waży przykladowo 2 kg ale z gabarytów w Polamer wychodzi 4 kg i za tyle trzeba płacic...
Wiadomość 24 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nadanie paczki poprzez Polamer

Nie polecam. Bardzo droga obsługa celna, koszty odprawy często przewyższają wartość przesyłki. Problemy przy odprawach. Firma przyjmuje zawsze najbardziej niekorzystne rozwiązanie dla klienta. Gdy zakupy kilka miesięcy wcześniej wysłali mi znajomi i szło przez Pocztę Polską, cło, vat i koszty odprawy wyniosły 138zł. Przez Polamer ten sam towar prawie 400zł.  Paczkę do domu dostarczyła jakaś prywatna osoba i były z tym problemy. Nie polecam

Wiadomość 25 z 26
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nadanie paczki poprzez Polamer

Korzystam z Poloneza. UPS odbiera z domu i dostarcza do ich biura.

https://polonezparcelservice.com/en/ship-parcels

Paczki ponad gabarytowe wysyłam Atlantic Express Corporation ponieważ opłata jest za wagę a nie wg. wymiarów jak stosują Polonez czy Polameru.

Np.pudlo do gitary wagi 10 funtów kosztuje u nich $22 a gdzie indziej wg. wymiarów ok $100.

 

 

 

 

 

Wiadomość 26 z 26
ostatnia odpowiedź