Nadanie paczki poprzez Polamer

Witam.  Zlozylo sie takz ze jestem zmuszony wyslac paczke z USA przez Polamer bo sporo taniej wychodziniz przez USPS.


Czy ktos kto mial juz doczynienia z Polamerem moglby mi napisac dokladnie jak ma nadac kolo w USA pake do polameru ?


Tzn na ichstronie sa informacje ze ma jakas koperte przykleic z odresem polameru i moim nazwiskiem i numerem klienta , w srodku ma byc deklaracja celna a pod koperta na opakowaniu moj adres w PL.


Natomiast na innejstronie polameru -tam gdzie sie loguje pisza tylko ze ma byc nadana paczka na adres w Chicago i w adresie ma byc zawarte tez tylko moje nazwiskoi numer klienta.


Takze ktora opcja jest poprawna ? W jaki sposob Wy tam paczki wysylacie ?

Wiadomość 1 z 26
ostatnia odpowiedź
25 ODPOW. 25

Nadanie paczki poprzez Polamer

Tez wysylalem podobna firma do czasu az zagubili paczke i nie bylo mowy o odszkodowaniu. Podobno ich agent ukradl im druki i wysylal na wlasna reke. Moze i prawda ale o zwrocie chociaz oplaty za wysylke nie bylo mowy.


Mnozy sie teraz tych firm i wygladaja duze i powaznie na Internecie ale nie ryzykowalbym.


Wole troche doplacic i wyslac ustabilizowana firma.

**************************************
Wiadomość 11 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

azpcompany
Użytkownik

Z Polameru nigdy nie korzystalismy jako firma. Korzystamy z uslug Domy. Wysylamy duzo paczek za ich posrednictwem. Jeszcze nie zdarzylo sie zeby Celnicy otwierali paczki naszych klientow.  Podobno duza roznice robi czy sie wysyla paczke morska czy lotnicza. Morskie paczki powtarzam, podobno, sa rzadziej sprawdzane niz lotnicze.

Wiadomość 12 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

grabmg
Użytkownik

PRACOWNICY POLAMERU CLA PACZKI NA ICH WIDZIMISIE, ZAUFALAM I NIE POLECAM! WYSLALAM 3 paczki, na raz ale kazda pod inny adres i wszystkie oclono 600zl kosztowalo, a wartosc paczek byla moze 150$, i to Jakis Pan ,,JANEK'' z POLAMERA w Wawie, zadecydowal ze wezwie celnika do oclenia,. B U C,  nie polecam,  polecam za to DOME, drozsza ale pewna,

Wiadomość 13 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

Witam,

Nie polecam  www.kurierus.com.

Wyslalem 4 paczki (1 lotnicza, 4 morskie).

Zostalem oszukany na wadze za kazdym razem, np. placilem za paczke 35kg a otrzymywalem 25 kg,towaru nie brakowalo.

Dodatkowo musialem placic doplaty do zle oplaconych przesylek. Nie moglem sie doprosic o pokwitowania takich oplat - aby otrzymac pokwitowanie miaklem zaplacic za foto pokwitowania - to jakas paranoja !

 

Bardzo zle wspominam wymiane korespondenji z osoba/osobami z www.kurierus.com . Opisuja, ze sa wielka firma, ktora wszystko robi gratis. De facto miesiecznie obracaja ok. 60 przesylkami (o tyle roznily sie moje numery paczek wysylanych co miesiac).

Wystarczy sprawdzic adres w googlemaps i co wychodzi ? .... prywatny dom pod Chicago

Pozdrawiam

Sebastian

Wiadomość 14 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

Polecam bardzo POLAMER.

Niech Wasz sprzedawca śle wasze paczki do magazynu Polameru w Chicago, a na paczcce niech będzie Wasze imie i nazwisko oraz numer klienta (trzeba założyć konto na stronie Polameru).

Do pewnej kwoty nie ma cła, a morską jak nie ciężkie rzeczy to żadko kiedy ktoś te przesyłki sprawdza.

Lotnicza jest na prawde szybka, 7-8 dni i paczka w Polsce.

Do malych rzeczy polecam Fedex. Jest moze np.40USD za takie perfumy czy drobne czesci samochodowe ale paczka jest w do domu w 3 dni i cla nie ma.

Oczyzwiscie zarowno Polamer jak i Fedex pozwalaja na sledzenie przeszlek.

Wiadomość 15 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

TEKST Z ARTYKULU

slomski.us/2010/11/05/dzicz-celna/

POLECAM TAKZE TYSIACE NEGATYWNYCH OPINI NA FORUM GAZETA.PL

 

Dziś obiecany kolejny zalew goryczy i frustracji związanych z życiem w realnym świecie ;) Tym razem o przekrętach stosowanych przez szwajcarską firmę w Polsce na paczkach wysyłanych ze Stanów.

Patent jest bardzo prosty. Firma kurierska podejmuje się dostarczenia paczki z USA do Polski. W Polsce paczki wyjmowane są z kontenerów i część z nich kierowanych jest na komorę celną. Tam paczki są otwierane i poddawane kontroli celnej. Ilość otwieranych paczek musi być w granicach rozsądku – tak by dało się na tym zarobić a jednocześnie aby nie zrazić zbyt wielu klientów.

Trzeba pamiętać, że z cła zwolnione są podarunki o wartości nie większej niż $60, wliczając w to koszty przesyłki (co najmniej $30). Tak więc sama zawartość nie może być warta więcej niż $30. Trudno komuś wysłać cokolwiek o takiej lub niższej wartości. Wystarczy kilka podkoszulek i paczka nadaje się już do oclenia i ovatowania.

Trik polega na tym, że agencje celne powiązane są z firmami kurierskimi i pobierają 200-300 złotych za procesowanie każdej paczki. Wypisanie dokumentacji nie zabiera więcej niż 10 minut, co daje całkiem niezły zysk w skali dnia czy miesiąca. Oczywiście można wybrać inną agencje celną i zlecić jej oclenie zatrzymanej paczki, ale za to też się płaci 200 zł cwaniakom trzymającym łapę na zatrzymanej paczce za jej ‘oplombowanie i przekazanie’. Można też prosić o odesłanie paczki do USA, co kosztuje około 200 zł + koszty przesyłki.

Wiadomość 16 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

Korzystałem kilka razy i jestem bardzo zadowolony.

 

Mają świetny serwis www.taniestany.com - idealny w przypadku gdy sprzedajacy nie wysyłą do Polski

Podaje sie adres ich magazynu w Des Plaines, a następnie wypisuje zlecenie w ich systemie.

Jak ktoś nie chce cła, to wypisując zlecenie w ich systemie musi wpisać jako wysyłającego dowolne imię i nazwisko - byle nie firma, bo wysyłanie od firmy to zawsze cło.

 

Robią nawet łączenie kilku paczek w jedną, wiec wychodzi na prawdę tanio.

Super sprawa!

Wiadomość 17 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

Potwierdzam kombinowanie przez KurierUS na wadze paczek. Rozmowa z nimi telefoniczna, czy wymiana korespondencji przez ich stronę, to jak gadanie dziada do obrazu. Nie wiadomo, kto jest właścicielem tej "firmy". Prywatny dom, gdzie kurierzy i poczta zostawiają paczki na podwórku pod zamkniętymi drzwiami. Masz szczęście, że coś nie ginie. To prawda są tańsi od Polamer (nawet, jeśli korzystają z usług Polamer, choć częściej z KurierUS idzie przez Domę i to jest lepsze), więc musisz sam wyważyć na czym Ci zależy. W magazynie celnym Polamer w Warszawie przy Puławskiej wszystko idzie taśmą przez skaner, przy którym siedzi celnik, nie ma znaczenia czy paczka morska czy lotnicza. Polamer korzysta gdy Cię oclą, bo albo kasuje za wypełnienie SAD (150 zł + vat), albo za tzw. zwolnienie z ich magazynu (50 zł czyli $13 za frajer) jeżeli chcesz oclić sam w urzędzie celnym (obecnie UC przy ul. Postępu, mili są, ale duża strata czasu).

Wiadomość 18 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

KURIER US > TAKZE NIE POLECAM. Ciężki kontakt. Zamówione 2 paczki. Prośba o przepakowanie zawartości 1 paczki wraz z wyrażną adnotacją o przepakowaniu jej do drugiej paczki, nie została przeprowadzona prawidłowo. Przez tydzień próbowałem uzyskać informację, czy przepakowanie zostało wykonae skutecznie. Skutkiem czego wysłano tylko 1 rzecz zamiast obu naraz, mimo wyraznych adnotacji w zamówieniu wysłania, zamówieniu przepakowania, iż obie te rzeczy mają być wysłane razem. Oszustwo jednym słowem żeby nabić cię w butelkę, bo musiałem domówić drugą wysłkę i zapłacę x2.  Na proste pytania odpowiadają zdawkowo i bez sensu tak że nic z tego nie wynika. Tak jak pisał przedmówca, jakbyś rozmawiał z jakimś głupkiem 😕

Wiadomość 19 z 26
ostatnia odpowiedź

Nadanie paczki poprzez Polamer

Hahahaha... ja miałem podobnie, lecz zrozumiałem wszystko jak paczka do mnie przyszła. Kupiłem ebay latawiec dla syna, tez mnie zdziwiło, kiedy miałem zapłacić za wysyłkę $45 za wagę 22 kg gdzie sam latawiec ważył około 2 kg, ale jak zobaczyłem kuriera wnoszącego do klatki schodowej moją paczkę z ameryki, to wszystko było jasne. Gość nie mógł złamać się z nią na schodach taka była długa, więc wszystko stało się zrozumiałę czemu zapłaciłem za wysyłkę 22kg a nie 2 kg. Na terenie Polski zapłaciłbym za wysyłkę paczki o takim wymiarze pewnie ze 250 zł, a oni dostarczyli mi to zza oceanu za 150 zł, wielki szacun 🙂 Przyznam szczerze ze nie doczytałem wszystkiego bo nie lubię czytać a na ich stronie wszystko pisze wystarczy wejść w cennik http://www.kurierus.com/strony/id/koszty_przesylek i poniżej wzór: Wyliczanie wagi przesyłek ponadwymiarowych "OVERSIZE" albo w ich regulamin, choć trochę długi.

Zmień sobie u nich adres na firmowy, jest bezpłatny, adres domowy w USA to luksus i jest płatny ($5), ale za to odbierają paczki w soboty i w niedziele do 22:00, to ważne jeśli zamawiasz coś w amazon, bo oni najczęściej dostarczają paczki po 21:00. Ja mam adres komercyjny za darmo, lecz jak zamawiam coś z amazon to muszę za każdym razem pisać do amazon by zmienili mi czas dostawy w godzinach dziennych i bez dostawy w weekend, a to znacznie opóźnia dostawy do mojego magazynu i nie zawsze zdarzę wysłać wszystkie moje paczki okresie darmowego magazynowania. Jak na razie jestem zadowolony z tego co oferują, szukałem czegoś innego podobnego, ale są chyba jedyni z tyloma usługami i w dodatku najtańsi w us, ale jak znalazłeś coś lepszego i tańszego to podeślij mi w odpowiedzi, sprawdzę, dobrze mieć ewentualnie coś alternatywnego :):)

Wiadomość 20 z 26
ostatnia odpowiedź