Zakupy z Irlandii

Cześć,

Chciałbym kupić używany sprzęt fotograficzny  z Irlandii za około 1000 Euro.

Czy po dostarczeniu przesyłki do Polski będę musiał zapłacić Vat i cło ?

z góry dziękuję za odpowiedź

Marek

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Zakupy z Irlandii

Miałem podobny problem. Trzeba towar dodać do koszyka. System sam naliczy ewentualne dodatkowe opłaty jak cło i VAT.  Z informacji jakie otrzymałem od eBay całość kosztów celnych pokrywa się przy zapłacie za towar.  Formalności  załatwia serwis. Warto to jednak zweryfikować. Ja chciałem zakupić używany aparat fotograficzny z Wielkiej Brytanii.  Po dodaniu do koszyka naliczyło dodatkowo  prawię połowę ceny aparatu + oczywiście koszty przesyłki.  

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakupy z Irlandii

Irlandia jest w EU i ma Euro jako walutę,więc chyba nie ma ceł.Cło może być przy zakupach w Irlandii Płn.

Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakupy z Irlandii

Ebay naliczy podatek. To co zapłacisz przy zakupie to wszystko. 

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakupy z Irlandii

Od kiedy wewnątrz EU są podatki-sprzedawałem za dużo więcej niż 1000 Euro i nigdy mi,ani kupującemu nic nie naliczono. 

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakupy z Irlandii

Jest podatek, tzw. VAT. Powinien naliczac go każdy sprzedawca . W przypadku sprzedawców na eBay podatek nalicza eBay kupującemu wg. stawki w miejscu jego zamieszkania. Tak jest od conajmniej 2 lat.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakupy z Irlandii

@kano913, Irlandia się dzieli na Południową i Północną. Nie wiemy o jaką kupującemu chodzi. Jedna jest w UE a druga nie. Wszystko się wyjaśni jak doda towar do koszyka.

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Zakupy z Irlandii

*EU

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź