anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Czy udało ci się odzyskać paczkę lub odebrać ???

Wiadomość 51 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

to i ja napisze historie mojej przesylki nadanej przez HERMES

przesyłka została nadana w środe a w piątek została przekazana partnerowi do ruchu międzynarodowego, wiec czekam ... minął tydzień status przesyłki sie nie zmienia, zaczołem szukac info w necie kto jest tym partnerem hermesa i wlasnie tu wyczytałem ze DPD, wiec e-mail i pisze aby podali mi nowy nr przesyłki, chwila moment i jest odpowiedz (szok ani 5min nie mineło) mam nr przesyłki !!! wpisuje w lokalizator a tam ze paczka juz 2x była próba doręczenia, ze został wysłany e-mail i sms z powiadomieniem co jest nie prawdą!!! lapie za telefon i dzwonie na centrale - gdzie jest paczka? na ktorym magazynie? GLIWICE !!! to odemnie jakieś 40km, wsiadam w auto i jade, na portierni głównego magazynu cieciu daje mi paczke, UFFF paczka w moich rękach 

Wiadomość 52 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Wielkie dzieki wiem co robić 

Wiadomość 53 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Cześć pisałem do dpd i lipton odpisali mi 

Szanowni Państwo,

na chwilę obecną nie mamy w bazie przesyłki o takim numerze listu przewozowego. 

 

 

Z poważaniem, 

 

jak uzyskać nr przesyłki ????

 

Wiadomość 54 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Dorzucę też moej doświadczenia na temat Hermesa. Niedawno ruszyły do mnie z Niemiec 2 przesyłki Hermesem.

Po kilku dniach od wysyłki pierwsza przesyłka, jak zauważyłam w opcji śledzenia, została przekazana DPD. Moje zdziewienie było wielkie gdy następnego dnia ujrzałam w śledzeniu, że adres przesyłki jest nieznany. Zadzwoniłam do DPD, na infolinii dopiero namierzono tę przesyłkę i dostarczono mi następnego dnia. W tym przypadku Hermes okazał się ok, tylko zawalili z DPD. Dlaczego pierwotnie uznano adres za nieznany, nie mam pojęcia.

Na drugą przesyłkę wciąż czekam, w tym przypadku wyraźnie zawalił już Hermes. Przesyłka została nadana w Niemczaech a w śledzeniu widzę, że powędrowała do Wiednia. Napisałam do Hermesa z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. Nie wyjaśnili dlaczego tak się stało, napisali jedynie, że przesyłka w najbliższym czasie ruszy przez Czechy do Polski. Tak, że trochę świata sobie pozwiedza..

 

Wiadomość 55 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

@jolanta7

mam identyczna sytuacje, przesylka w Wiedniu, ile czasu czekalas na dostawe do Polski i jak firma Ci to dostarczyli DPD?

paczka lezy od 08.05.2020 w Wiedniu i raz ich juz ponaglalem nie wiem ile powinno to trwac?

Wiadomość 56 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Moja paczka dokładnie tak samo czekała w Wiedniu - właśnie dotarła.

Na kartonie jest oznaczenie DHL, a nie DPD. 

DHL Austria źle wpisała adres i paczka wylądowała u sąsiadki

Wiadomość 57 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Moja rowniez czeka w Wiedniu, mija czwarty dzien bez aktualizacja statusu a jak jest u was?
Wiadomość 58 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

@vpiqs
Ile czasu z Wiednia szla do Ciebie paczka?
W jakim miescie w Polsce mieszkasz, moze tu jest roznica dhl lub dpd?
Wiadomość 59 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Widzę że u mnie jest analogicznie. Przesyłka raptem z Chemnitz jedzie przez Wiedeń. A właściwie nie jedzie, bo narazie zatrzymała się na kilka dni w Wiedniu. Zobaczymy ile tam będzie kiblować 

Wiadomość 60 z 82
ostatnia odpowiedź