anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

moja czeka juz tydzien w Wiedniu i dalej bez zmian statusu. Wyslalem 5 maili na zaden nie dostalem odpowiedzi. Moj sprzedajacy dzwonil trzykrotnie i kobieta z Hermesa powiedziala ze rzekomo tydzien temu przekroczyla granice z Polska (co nie jest prawda bo stoji dalej na ich sortowni Mo, 11.05.2020, 15:43 Uhr: Die Sendung wurde sortiert (VZ Wien Nord / AUT)) Inne osoby z Hermesa zwalaja opoznienie ze wzgledu na kryzys i koronowirusa.... Oprocz tego codziennie wydzwaniam do DHL i DPD i lipa. W piatek minie 14 dni od daty wysylki z Niemiec i sprzedajacy ktory jest coraz mniej mily bedzie rzekomo ja reklamowal

Wiadomość 61 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Ja po miesiącu oczekiwania na jakiś ruch Hermes Austria dałem sobie spokój. Niby podali numer do dhl, JJATA8200 ale jest błędny.

Inna paczka, DHL z Niemiec przyszła w cztery dni, tak dla porównania.

Wiadomość 62 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Dzisiaj po 20 dniach otrzymalem swoja  paczke. Przesylka z Berlina do Bialegostoku szla przez Wieden, gdzie przelezakowala  na ich sortownii  az 11 dni. Paczke dostarczyl DHL, zero maila czy informacji na telefon z ich strony, oczywiście numer trackingowy DHLu który zostal nadany w Austrii byl inny niż przyklejony na paczce oraz nie był dostępny w systemie sledzenia DHLu.  Ustalenie poprawnego numeru nie jest możliwe gdyz dzwoniac na polska infolinie DHL Parcell nie można polaczyc się z konsultantem a jedynie wklepac  tonowo numer paczki który jeżeli nie figuruje w ich systemie (a tak jest w przypadku Hermesa) to wtedy polaczenie z infolinia jest automatycznie przerywane. Dzwoniac na infolinie DHL Express gdzie jest możliwość fizycznej rozmowy z konsultantem uslyszalem ze nie mogą  pomoc bo Hermesa w Polsce rozwozi DHL Parcell i sa to dwie rozne firmy. Wiec jeżeli widzicie na trackingu Hermesa (najlepiej obserowac z myhermes.at a nie de) ze paczka jest już w waszym rejonie, w trakcie doreczenia a jej nie otrzymujecie, bądź zostala awizowana to radze od razu jechac na sortownie DHLu . Dodam jeszcze ze paczki z Wiednia dostaja sie na teren Polski, przez Zabrze. Paczka przyszla, cala oklejona, bez mojego numeru telefonu który sprzedawca wpisal na zleceniu a numer który podal na kartonie i tak zostal oklejony. REASUMUJAC: Jak komus nie zalezy na czasie i straconych nerwach to niech bierze Hermesa, w moim przypadku był to pierwszy i ostatni raz.  HERMES VERSAND? – NEIN DANKE.

Wiadomość 63 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Niestety czekam miesiąć i paczka nie mam z Niemiec do Polski ;( 

Wiadomość 64 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

To jeszcze jest nadzieja. Paczka wysłana 27 kwietnia z Austrii dzisiaj się u mnie pojawiła.

W śledzeniu nadal wisi, że została przekazana do partnera. Hermes nadal nie wie, gdzie paczka się znajduje.

 

Wiadomość 65 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Witam, ile Wam szła przesyłka z Wiednia do Polski?
U mnie to wygląda tak, że przesyłka została wysłana do mnie 4.06.2020 roku, dziś jest 15 czerwca, a dopiero status zmienił się, że przesyłka jest w Wiedniu. Ile teraz będę czekać? Wie ktoś?
Wiadomość 66 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Hermesa w Polsce wozi DHL, w węźle w Zabrzu paczka dostaje zupełnie inny numer przesyłki - krajowy, który można otrzymać np. na czacie z infolinią DHL podając numer Hermesa i sobie obserwować tracking.
Wiadomość 67 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Ok. 3-4 dni
Wiadomość 68 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Jak Ci się udało połączyć z konultantem DHL Parcel?

Wiadomość 69 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Garść info dla tych co zamówili przesyłkę Hermesem z Niemiec do Polski i poszukują info czego się spodziewać. Aktualnie przy otwartych granicach (brak obostrzeń z powodu COVID-19).

1. Moja przesyłka została odebrana w Parcel Shopie w Berlinie w piątek 7 sierpnia (zgłoszona przez nadawcę w środę w nocy, nie wiem kiedy fizycznie przyniesiona, możliwe, że w czwartek wieczór). Wszystko było widoczne w systemie trackingowym Hermesa: www.myhermes.de

Tutaj można sprawdzić czy nadawca dobrze wpisał nasze dane adresowe (Mehr Details zur Sendung) przez podanie swojego kodu pocztowego xx-xxx.

2. Przesyłka "pojechała" do Wiednia przez kilka centrów logistycznych Hermesa w Niemczech.

3. W Wiedniu pojawiła się we wtorek (11go). Tu została przekazana partnerowi - DHL Parcel (Sendung an Transportpartner übergeben)

4. DHL Parcel w Austrii jest obsługiwane przez Pocztę Austriacką. Tu paczka dostała nowy numer trackingowy (ale nie od razu) zaczynający się na JJAxxxxx: Numer był widoczny w systemie trackingowym Hermesa ale tylko austryjackim: https://www.myhermes.at/

Przesyłkę od tego momentu można śledzić na https://www.post.at/

Post.at jest najszybciej updejtowany w stosunku do pozostałych trackingów (ale pozostałe też wyświetlają finalnie te informacje).

5. Przesyłka dzień poźniej była już w Zabrzu. 

6. Przesyłka trafiła do mnie kolejnego dnia - 13go czyli niecały tydzień po wyjściu z parcel shopa. Ku mojemu zdziwieniu nie było na niej innego numeru trackingowego niż ten JJAxxxxxx i Hermesowy. Oznacza to oczywiście brak możliwości pogadania z żywym człowiekiem na infolinii DHL Parcel Polska.

Kurier mi zwrócił uwagę, że nie powinno się wysyłać paczki bez numeru telefonu (faktycznie były wpisane same zera). Myślę, że warto zwrócić uwagę wysyłającym aby wpisywali ten nr na przesyłkach a nie adresowali przesyłek jak kiedyś na poczcie :).

Gdyby dane adresowe były źle wpisane to nie mam pojęcia jak to skorygować już w Polsce.

 

Dla mnie finalnie dobrze się skończyło. "Po drodze" przestraszony komentarzami, kontaktowałem się z BOK Hermesa poprzez formularz - dostałem tylko, stosunkowo szybko info, kiedy mogę się spodziewać przesyłki (napisali, że 14go) i info aby trackować przesyłkę na austriackiej stronie Hermesa.

 

Wiadomość 70 z 82
ostatnia odpowiedź