anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązanie konta bankowego

W nawiązaniu do emaila z Ebay: Zarejestruj się w usługach płatności do 10/07/2021

 

Czy to możliwe (technicznie)?

"Niniejszym upoważniasz podmioty eBay do pobierania z Twojego konta bankowego wszelkich kwot należnych eBay. Zobacz zgodę na polecenie zapłaty SEPA"

 

Nie wiem czy powiązać konto Euro czy PLN? Opłaty mam w PLN a aukcje w walucie USD.

Nie bardzo wiem po co to wszystko, skoro i tak paypal będzie głównym środkiem płatniczym. A opłaty za prowizje zamierzam sam regularnie opłacać aniżeli ma mi coś z automatu pobierać.

Wiadomość 1 z 49
ostatnia odpowiedź
48 ODPOW. 48

Dot.: Powiązanie konta bankowego

A ze byłam w banku to-  pani mi powiedziała  nie ma podstaw do strachu ze nam bezkarnie będą na konto wchodzić ,kasę zabierać sami. Nie tak działa prawo w Polsce.  Musi być  działanie komornika i dopiero  się blokuje konto  etc.

Nr konta jaki im podajemy służy tylko do przelewania kasy od nich do nas.

 

Ale poradziła mi ze  jesli mam obawy zawsze mogę przelać kase na konto oszczędnościowe  np

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 41 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Jakiś czas temu wpisałem przy logowaniu do ebay numer komórki w celu weryfikacji-od tej pory codziennie zarabiam 16 000 Euro z kawałkiem parę razy dziennie na bitcoin-ach,których nie posiadam-dzięki ebay jestem milionerem i pewnie wkrótce bezos będzie mi mógł buty czyścić-taka jest potęga i wiarygodność/bezpieczeństwo ebay-ciekawe kiedy hakerzy skroją  konta bankowe dodane do płatności ebay.

Wiadomość 42 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Nie lubię takiego siania paniki. Zwłaszcza ze wielu z nas nie ma innego wyjścia poza korzystaniem z ebay.

Ostrzegajcie - na faktach- dowodach.

 

Ta umowa to cos jak- stałe zlecenie.  To nie  ebay będzie nam właził  na konta.Ebay  wysyła  fakturę  do naszego banku- a ten  dopiero wykonuje  operacje. Ale na podstawie faktury.

 

" zgoda na polecenie zapłaty SEPA"

sobie poczytajcie

można od naszej strony zablokować taka możliwość ebya zupełnie(ale wtedy zapewne ebey moze nam zawiesić konto za nieprzestrzeganie regulaminu). .Ale sadzę ze mozna tez  z bankiem ustalić ze ma przed dokonaniem tego typu operacji   wymagać od nas zgody. Mozna tez  w banku ustalić limit do jakiej kwoty tego typu operce mogą byc  wykonywane automatycznie.

Jest trochę tych  możliwości np-przelewac kase z konta o którym wiadomo ze jest podane- innym - do tego typu operacji.Ba:) mozna sobie we własnym banku  na to konto wyrobic stałe zleceni by bank przelewał sam z jednego naszego konta na inne, pozostawiając tylko pewna sumę. Skoro nam samym sie nie chce wejsc co rano i sprawdzić co tam słychać u naszych pieniążków.A i warto zatroszczyć sie o  limit debebtu,jesli go mamy.

 

Oczywisce ze  dla  nas wcześniejsza umowa był korzystniejsza. Kontrola nad kwestią opłat za marże była po naszej stronie, a ebay mogł tylko wysłać fakturę i czekac i ewentualnie  konto  zawiesić za brak płatności

I jak sadzicie czy gdyby wszyscy opłacali faktury na czas- to potrzebował  by cos zmieniać? A na co?

 

Obecnie-po pierwsze ebay juz na starce pobiera sobie prowizje od sprzedaży( kiedy  tylko informował ile mu sie nalzy  i  potem   wysyłał fakturę) po drugie - zabezpieczył siebie możliwość ściągania    opłat jakie sie naliczą juz po tej operacji sprzedaży . Płaciłam  marze zaraz po - bo chciałam miec z głowy-  ale na fakturze zawsze jeszcze była jakaś drobna suma do  zapłaty.

Nikt nas na siłe  za łby do tego ebay nie ciągną. Jesteśmy dorośli i wiemy jakie zagrożenie czekają na nas w necie. Ryzyko wpisane jest w biznes. Z jednej strony wiec zagrożenia a z drugiej- możliwość sprzedaży  w zasadzie na - cały swiat. Ktos wam broni założyć sobie- sklepik poza ebay? Ano nikt  .Tylko kto  o was będzie wiedział?

 Hakerzy zawsze sie mogą włamac do konta bankowego. To ze eaby ma teraz możliwość przesyłania faktur  do naszego banku  nie oznacza ze oto bank otworzył drzwi do konta i mówi ok  ebay to wez tam sobie   co chcesz...ja nie patrzę. Banki tez maja zabezpieczenia.

 

 

Wiemy jaki ewentualne może byc problem. Ano ten ze ebay błędnie naliczy opłaty. A ze ebay tnie koszty  w sferze bezpośrednie kontaktu z klientem to potem-- "pisz do ręki"

 Ale wcześniej tez można było"oberwać" taka niesłusznie naliczoną opłatą. Tyle ze w formie  faktury. No to teraz  trzeba pilnować kasy na tym konkretnym koncie.  Nie będzie  danej sumy, to  wasz bank nie wykona operacji. No i tyle. Ebay wtedy  zawiesi   konto.Na czas wyjaśnienia kwestii sporej.

A jesli ebay będzie chciał odzyskać od was kasę musi przejść całą procedurę odzyskiwania długów jaka   obowiązuje w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

Wiadomość 43 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Już sprawdziłem, klient otworzył zwrot. W żaden sposób nie można zwrócić pieniędzy kupującemu jak nie masz dostępnych środów na ebay. Musiałem oprócz konta dodać kartę debetową na której ustawiłem limity wypłat. Po podpięciu karty automatycznie jest możliwość zwrotu pieniędzy dla klienta. Jeśli ebay sam będzie chciał obciążyć konto bankowe bo nie będzie wystarczających środków na ebay na pokrycie zaległości to obciążą was dodatkową opłatą w wysokości 65zł za tą usługę, podsumowując trzeba podłączyć kartę debetową lub kredytową lub wielowalutową, aby nie narażać się na dodatkowe koszty. 

Wiadomość 44 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Cześć, znalazłam Twój wpis w odmętach forum, bo chyba mam właśnie problem z kontem. Każda transakcja musi być zatwierdzona tokenem, więc jakim cudem ma być możliwe pobranie czegokolwiek z konta? Ktoś rozwiązał ten problem u siebie?

Wiadomość 45 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Wyrażasz zgodę na pobieranie z konta przystępując do MP managed payments czyli ebayowskiego systemu zarządzania pieniędzmi. Możesz podać (oprócz konta który jest wymagane) kartę to będą pobierać z karty

 

Wiadomość 46 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Podaj im wszystko, łącznie z danymi domowników i czekaj na skutki. Zaczną karać nas jak EU (czytaj Niemcy). Poczytajcie ile kosztuje spór, a ręczę wam na 100%, że każdy spór z Panami Świata skoczy się dla Polaka przegraną.

Wiadomość 47 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Witam. Chcę dodać konto bankowe do eBaya, jednak mam możliwość dodania jedynie karty kredytowej lub debetowej. Pytanie, czy coś muszę aktywować/zweryfikować/kliknąć aby pojawiła się opcja dodania konta bankowego?

Wiadomość 48 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Widzę że nic się nie zmieniło.

Aby dodać konto, usuń to które masz podpięte i wtedy pozwoli ci podłączyć nowe.

Jest to też, chyba, wciąż  jedyna metoda aby edytować konto.

Wiadomość 49 z 49
ostatnia odpowiedź