anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Powiązanie konta bankowego

W nawiązaniu do emaila z Ebay: Zarejestruj się w usługach płatności do 10/07/2021

 

Czy to możliwe (technicznie)?

"Niniejszym upoważniasz podmioty eBay do pobierania z Twojego konta bankowego wszelkich kwot należnych eBay. Zobacz zgodę na polecenie zapłaty SEPA"

 

Nie wiem czy powiązać konto Euro czy PLN? Opłaty mam w PLN a aukcje w walucie USD.

Nie bardzo wiem po co to wszystko, skoro i tak paypal będzie głównym środkiem płatniczym. A opłaty za prowizje zamierzam sam regularnie opłacać aniżeli ma mi coś z automatu pobierać.

Wiadomość 1 z 49
ostatnia odpowiedź
48 ODPOW. 48

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Wypłaty bezpośrednio na konto bankowe, wysyłane w ciągu 2 dni roboczych od potwierdzenia zamówienia, bez względu na metodę płatności kupującego, z możliwością wyboru częstotliwości (co tydzień lub codziennie po wpłynięciu środków)

 

Trochę abstrakcja. Czyli ktoś płaci paypalem to na siłę przewalutują i wypłacą złotówki? Z kolei podczas sporu już się nie uda zablokować środków.

 

Chyba, że to wszystko tyczy się gdy ktoś wystawi na ebay.pl.

Wiadomość 2 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

eBay przejęło finanse we wszystkich krajach. Jest trochę drożej w tym systemie, oczywiście. Aby się zabezpieczyć przed ewentualnym pomylkowym czy innym pobraniem z konta dobrze jest mieć osobne konto tylko dla ebay

Wiadomość 3 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

jeśli nie byłoby paypala to raczej powinno być taniej lub co najmniej tak samo (bo odpada jedna prowizja).

Za mało konkretnych szczegółów jak to ma działać dla transakcji zagranicznych.

Aczkolwiek nie widzi mi się na siłę przewalutowanie bo wolę zatrzymywać USD, które wydam na zakupy.

Wiadomość 4 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

MP (managed payments - zarządzane wpłaty) eBay zaczęło wprowadzać sukcesywnie, tylko na zaproszenie od początku 2020. Sukcesywnie też rosło niezadowolenie ale i sukcesywnie zanikało, jak fala, ponieważ nie uczestniczący jeszcze nie za bardzo rozumieli tych którzy już mieli możność posmakować tego miodu. A miód jest reklamowany, oczywiście, jako dogodność wprowadzona z myślą o uczestnikach. Powtarzanym argumentem jest że znikają opłaty PayPal ale okazuje się że te opłaty pobiera teraz eBay i są one nieco wyższe. Niewiele co prawda ale dla sprzedawcow o większym obrocie jest to poważna suma.

Sprzedawcy nie mają wyboru. Jeśli otrzymasz zawiadomienie z terminem to wypełnij warunki inaczej nie będziesz mógł sprzedawać. Z PayPal, wydaje mi się możesz zrezygnować. Od czasu gdy skorzystałem z zaproszenia nie muszę logować się do Paypala, nie otrzymuje od nich żadnych email. Wszystkie wpłaty wpływają do eBay i nie wiem jak kupujący zapłacił: czy paypalem, czy karta czy jeszcze inaczej.

Co 2 tygodnie eBay wpłaca sumy na moje konto bankowe w walucie krajowej po przewalutowaniach i potrąceniach włączając ewentualne zatrzymania pieniędzy  wskutek sporu.  Dlatego nie trzymam za dużej sumy na koncie bankowym bo eBay może pobrać brakujące im fundusze automatycznie bez mojej wiedzy na co musiałem się zgodzic podpisując udział w MP.

Wiadomość 5 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

tylko jak technicznie ebay (czy ktokolwiek inny) mógłby blokować środki na rachunku bankowym? To nie karta debetowa/kredytowa.

Najchętniej podpiąłbym konto w USD z TransferWise, ale podejrzewam, że to tak nie zadziała (aby zatrzymać USD bez przewalutowania)

Wiadomość 6 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Nie blokują na koncie bankowym . Jeśli bieżące saldo ze sprzedaży na Ebay jest niewystarczające to pobierają z konta i trzymają u siebie. Po rozstrzygnięciu sporu wpłacają na konto lub wypłacają kupujacemu.

 

Podepnij konto jakie uważasz - zawsze możesz zmienic.

 

 

Wiadomość 7 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Tylko w Polsce, dochodzi jeszcze obowiązkowe przewalutowanie na złotówki, po kursie ebay, dla kont zarejestrowanych w kraju, z tego co słyszałem razem wychodzi około 20% ceny transakcji, najdziwniejsze jest to, że jak chcesz coś kupić zagranicą to musisz z powrotem wymienić te same pieniądze a ebay naliczy ci kolejną prowizję. Później już tylko prowizja Paypal i jest z górki. Dla mnie to moment kiedy trzeba im powiedzieć do widzenia.

Wiadomość 8 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Jak można pobrać komuś kasę z konta? Saldem zarządza bank a operacje są potwierdzane tokenem.

 

Nie widzę tego miodu, w każdym aspekcie jest na minus.

Nawet Paypal czasami pomagał w sytuacji gdy Ebay rozstrzygał po swojemu z klapkami na oczach.

 

Kasę trzeba będzie odkupywać przez Revoluta, ale teraz kurs jest słaby i nie wymieniałbym na pln.

Wiadomość 9 z 49
ostatnia odpowiedź

Dot.: Powiązanie konta bankowego

Własnie dostałam email o podpięcie konta. Gdzie proponujecie założyć konto EURO ? Gdzie są najlepsze warunki ? Chodzi mi po głowie Dipocket. Proszę o opinie.

Wiadomość 10 z 49
ostatnia odpowiedź