Powiązanie konta bankowego

W nawiązaniu do emaila z Ebay: Zarejestruj się w usługach płatności do 10/07/2021

 

Czy to możliwe (technicznie)?

"Niniejszym upoważniasz podmioty eBay do pobierania z Twojego konta bankowego wszelkich kwot należnych eBay. Zobacz zgodę na polecenie zapłaty SEPA"

 

Nie wiem czy powiązać konto Euro czy PLN? Opłaty mam w PLN a aukcje w walucie USD.

Nie bardzo wiem po co to wszystko, skoro i tak paypal będzie głównym środkiem płatniczym. A opłaty za prowizje zamierzam sam regularnie opłacać aniżeli ma mi coś z automatu pobierać.

Wiadomość 1 z 49
ostatnia odpowiedź
48 ODPOW. 48

Powiązanie konta bankowego

VAT jest doliczany a następnie odliczany. Pieniądze VAT są pobierane od kupującego i kierowane do urzędu skarbowego przez Ebay.

Raport finansowy sprzedawcy kolumna "K" to suma netto, po wszystkich potrąceniach.

Wiadomość 21 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

A co w sytuacji sprzedaży na ebay.com gdzie mamy płatność w USD. Wtedy następuje przewalutowanie na EUR? I idąc dalej tym tropem jeżeli mamy powiązane konto do wypłat w PLN to mamy następne przewalutowanie... Nawet jak mamy konto W EUR to w Polsce płacimy w PLN i finalnie i tak trzeba przewalutować. To paypal jest lepszym rozwiązaniem ponieważ tam mamy jedno przewalutowanie bezpośrednio do PLN.

Wiadomość 22 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

Czytam i to forum i forum ang. i ciagle nie mogę zrozumieć jak to ma być tańsze od Paypal. Mi wychodzi drożej. Ale wyjdzie jeszcze drożej, bo :

- Kupuje i sprzedaję w USD/EUR/PLN etc... pieniądze po sprzedaży  przychodzą na PayPal gdzie są subkonta i potem przy zakupie  płacę w danej walucie BEZ KOSZTÓW PRZEWALUTOWANIA

- Czy obecnie będę mógł mieć rachunek z subkontami w tych walutach, czy tylko w PLN i za każdym razem będę stratny o przewalutowanie + przy sprzedaży 3% opłaty ebay?

Wiadomość 23 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

Sprzedaję towar za 59$, a płacę prowizję (12.55%) od kwoty 65.14$ (i chyba tyle też płaci kupujący).

To są kur wa jakieś jaja.  Mogłem nie aktualizować do tego zasranego "management paymans", ech

Wiadomość 24 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

ja się nie spieszę i zrobię to na początku lipca.

Potem chyba pozamykam wszystkie aukcje na COM i zacznę wystawiać na DE w euro.

Wiadomość 25 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

Oczywiscie. Zgoda, PayPal był  lepszym rozwiązaniem szczególnie dla sprzedawcow tylko to już czas przeszły. Funkcje Paypala przejąl Ebay.

Sprzedawcy nie mają wyboru. Muszą zaakceptować managed payments of groźba blokady sprzedaży

 

Wiadomość 26 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

Zapomnij o PayPal. Przypuszczam (pisze przypuszczam bo nie próbowałem) że można spokojnie zamknąć konto PayPal i Ebay nie będzie miał nic przeciwko temu.

Pieniądze już nie przechodzą przez PayPal, idą prosto na twoje konto bankowe codziennie lub tygodniowo. 

Też czytam forum .com i tam podobnie jak i tutaj dochodzą do wniosku że jest drożej mimo że eBay twierdzi inaczej.(najłatwiej to sprawdzić kreując raport a następnie odjąć od sprzedaży kolumnę "K") Owszem, nie ma opłaty Paypala, jak słusznie podkreślają ale zapominają wspomnieć że ich opłaty za przyjęcie pieniędzy są wyższe a w przypadku krajów gdzie dochodzi przewalutowanie strata sprzedawców jest większa.

Niestety, uważam, nie ma wyjścia dla sprzedawcow .eBay o tym dobrze wie że jest w tej chwili niezastąpiony stąd to śmiałe posunięcie. Jest niezastąpiony do sprzedaży drobnych rzeczy na globalnym rynku. Jeśli chodzi o sprzedaż droższych jest zbyt ryzykowny ze względu na eBay reguły chroniące kupujących. Jest łatwo wyłudzić od sprzedawcy nieuczciwemu kupującemu.

Dziwne że eBay wciąż nic w tym kierunku nie przeciwdziała. Może teraz gdy po zmianie systemu finansowania otrzyma ekstra miliony rocznie to chociaż część przeznaczy z wałku z wyludzaczami.

W Polsce jest alternatywą A...gro, poza tym są inne portale aukcyjne P....mark, M....cari itp choc nie są tak rozpowszechnione globalnie to rzeczy tam się sprzedają. Mniej wygodnie, więcej pracy ale taniej i bezpieczniej.

Wiadomość 27 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

Problem w tym że nie pozostawiają wyboru. Jeśli nie zaktualizujesz do management payments to zablokują sprzedaż. I to prawda, przyblokowali mi. Mogłem kupować ale nie mogłem wystawić żadnej aukcji aż nie zgodziłem się na nowy system.

Wiadomość 28 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

Wydaje się że EU to jest najlepsze wyjście, sprzedawać w EU, - odpada przewalutowanie bo rozumiem że w PL Mona otrzymać wypłatę w złotówkach a jeśli zakup nastąpił w Euro to wypłaca w Euro.

Ale jeśli twoje rynki zbytu leżą w innych strefach walutowych to niestety ale nie ma wyjście.

Ale, ale, zobaczmy co robią zapobiegawczy Chinczycy: poradzili sobie. W jakiś sposób będąc w Chinach sprzedają w innym kraju (adres wpłat, adres wysyłki, lokacja towaru) . Wszystko to oczywiście z opłatą za tę usługę firmom zajmującym się tym legalnym zresztą procederem a które rosną jak grzyby po deszczu

Wiadomość 29 z 49
ostatnia odpowiedź

Powiązanie konta bankowego

Oni kontrolują korespondencję i w miejsce adresu mailowego jest tekst zamazany.

Tak juz miałem.

Wiadomość 30 z 49
ostatnia odpowiedź