anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

10feniks1000
Użytkownik
Jestem nowym użytkownikiem ebay, nawet założyłam sklep z produktami Betterware.I co ?Nic się nie dzieje.Czyżby była tu tylko garstka polaków zaglądająca przypadkiem.Czy też kupujący tak nieufni.
Wiadomość 1 z 96
ostatnia odpowiedź
95 ODPOW. 95

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Dla sprzedającego:

10 komentarzy wcale nie jest trudno osiągnąć, można wystawić jakieś drobne przedmioty od złotówki i mimo,  że ruch polaków jest tu niewielki, jeśli dołączysz prosty opis w kilku językach to zapewne ktoś z zagranicy cię znajdzie... szparacze z innych krajów też lubią szukać w tajemniczych dla nich miejscach...

Żeczywiście problemem jest PAYPAL i częste blokowanie pieniędzy, przy jakiejkolwiek skardze nabywcy. Dlatego pierwsza zasada -zawsze należy wysyłać towar przesyłką udokumentowaną, zwłaszcza do USA i krajów Europy Wchodniej. W razie problemów zawsze masz potwierdzenie najlepiej z opcją śledzenia przesyłki. Do Niemiec czy Austrii często wysyłam zwykłym priorytetem ale oni nie mają tendencji do naciągania sprzedawcy. Druga zasada sprzedawaj to co na zdjęciu, zdjęciach i dobrze opisz towar wraz z jego wadami czy ewentualną specyfikacją.

 

Teraz co do pierwszej zasady CIEKAWY PRZYPADEK:

Często przebywam w Niemczech i sprzedaję tam czasem coś na Ebay. Na rynku Niemickim zwykle wysyła się przesyłki zwykłym listem priorytetowym (przesyłki nie giną a klienci są uczciwi). Pewnego dnia kilka moich licytacji wygrał użytkownik z Polski. Użytkownik dokonał wpłaty ja towar wysłałem zwykłym lictem poleconym nadanym na Deutsche Post. Po ok. miesiącu klient wysłał do ebay informację, że nie otrzymał towaru i skasowano mi ok. 70 dolarów z PAYPAL aby zwrócić Pani WIASYLWIA pieniądze. Stwierdziłem .... no tak, list poszedł do Polski i wiadomo .... ta nasza poczta, coś się pewnie zapodziało. Stratę potraktowałem jako nauczkę by od teraz  towar wysyłać listami udokumentowanymi. Zabolało mnie jednak nie tyle to, że straciłem te 70 dolarów, ale kilka komentarzy negatywnych, które wiasylwia wystawiła swojemu rodakowi: Nie otrzymałem zakupionych przedmiotów. Straciłem ponad 70 USD. Nie polecam. Postępująć nieuczciwie, gdyż kasy nie straciła bowiem PAYPAL zwrócił jej zablokowane u mnie pieniądze. Oczywiście dodatkowo spaprała mi w miarę świerze i wolne od negatywów konto na ebay. No cóż tak to bywa z ludźmi.

Jakież było moje zdziwienie gdy po około miesiącu piłem sobie w niedzielę kawkę przeglądając nasze poczciwe Alllegro. Oto patrzę a tu jeden z przedmiotów, które rzekomo zaginęły wystawiony jest w niezłej cenie KUP TERAZ. Był to przedmiot bardzo charakterystyczny więc poznałem go odrazu, nawet nie powiększając minaturki aukcji. Pomyślałem, że ktoś mnie tu robi w balona albo oto mam pocztowego konfidenta, któremu się liścik do kieszonki przylepił. Ale co tam, skoro oferta z opcją KUP TERAZ to jaki problem sprawdzić. Tak więcszybciutko nabyłem  ten przedmiot i z ciekawością sprawdziłem dane tajemniczego sprzedawcy handlującego zaginionym towarem. Powiem szczerze, że nie było wielkim moje zdziwienie gdy zobaczyłem, że pod pseudonimem tego allegrowicza kryje się ta sama osoba co tajemnicza wiasylwia z Ebaya, która nie otrzymała przesyłki i dodatkowo "STRACIŁA :-)" 70 dolców...

Bezczelny złodziej i oszust, swoją drogą przestrzegam a dane tej osoby i jej nik z Allegro przechowuję dla Policji, teraz nie mam za bardzo czasu ale mam zamiar się tym zająć.

Taka to ochrona kupujących... dlatego trzeba się zabezpieczać.

Wiadomość 41 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Witam, chciałbym zapytać co to jest list udokumentowany bo nie widzę nigdzie czegoś takiego na stronie Poczty Polskiej. Czy to jest list z zadeklarowaną zawartością?

Wiadomość 42 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Kupuję sporadycznie na 20 transakcji 5 nie trafionych podrobiony towat choć w opisie oryginalny okazuje się podrobiony.  I tu zaczynają się schody nie każdemu się chce udowadniać Ebay czy PayPal że to towar otrzymał niezgodny z oferowanym w aukcjach. Właśnie jestem w trakcie sporu po aukcji gdzie miało być Genuine a jest Fake.  Aby być bardziej wiarygodnym że to Fake przesłałem screenshots sprzedającemu, który i tak twierdzi że to oryginał.

Mało tego, wysłałem foto. przedmiotu do SanDisk Global Customer , aby to oni potwierdzili oryginał czy fake.

Dlatego ludzie wolą sobie odpuścić zakupów i problemów na Ebay_u z nieuczciwymi sprzedającymi, chodz i na allegro ich nie brakuje. 

Pozdrawiam.

 

Wiadomość 43 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Dodał bym tylko, by się dobrze zastanowić przed kupnem od sprzedawców mających w nazwie konta tymczasowe na czs trwania aukcji. Po aukcjach znikają z portalu. Sprawdzone w dwóch przypadkach na Ebay.com.

Wiadomość 44 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Historia wręcz niewiarygodna:-) widać, że "Polak potrafi". Moje kupowanie na eBayu to poza radością z "wyłowienia" fajnych rzeczy jest wielkie rozczarowanie kosztami przesyłek: kupiłam kilka rzeczy u jednego sprzedawcy po 2-3 GBP z myślą, że poproszę o łaczną przesyłkę i nawet te 12 GBP za przesyłkę nie będzie boleć. A tu po zakończeniu aukcji okazało się, że łączone przesyłki są niemożliwe dla przesyłek zagranicznych (z Wlk. Brytanii) i muszę płacić za każdą przesyłkę osobno. Wkurzyłam się, długo korespondowałam ze sprzedającą towary, która strała się jak mogła aby ogranicznyć te koszty do minimum. I w końcu wyszło tak, że zapłaciłam za trzy produkty łącznie 6 GPB i za dostawę 18 GPB. Abstrakcja! To się nadaje do zaskarżenia do Rzecznika Praw Konsumenta. I nie wiem czy tak nie zrobię, bo sprawa jest dokładnie z wczoraj więc aktualna... 

Pozdrawiam

Wiadomość 45 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Bzdury. Ebay jest o wiele droższy, a poza tym praktycznie nic nie można sensownego znaleźć. O wiele większy wybór jest na allegro.

Wiadomość 46 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Polaków mało, bo widocznie są mądrzejsi niż my i korzystają z Allegro. E-bay łamie prawo polskie mimo, że Polska dopuściła ich jako gości do naszego kraju.

Dowód - proszę bardzo. Mimo braku sprzedaży nie oddają i nie chcą oddać prowizji, jeśli jest spór. Ja straciłam prowizje od 4 CD, bo okradł mnie Włoch pisząc krótko - paczka była pusta. To było jak pisze PayPal niepodważalnym dowodem i Włoch ma moje płyty i pieniądze. E-bay mimo dowodów, że sprzedaży nie było i mam figę z makiem nie odda mi za Chiny kasy z prowizji za sprzedany towar. Straciłam 330 zł za transakcję, płyty wartości zbliżonej, 29 zł prowizji PayPal, 6,12 prowizji e-bay i za pół godziny rozmowy komórkowej z Paypalem. Polka we własnym kraju ma prawo być rabowaną przez zachodnie instytucje.

Widzieliście gdziekolwiek w prawie polskim taki zapis, że nie dostaniecie zwrotu prowizji od niesprzedanego towaru. Wątpię.

A ich wspólnik Pay pal, następny gość w Polsce łamiący podstawowe prawa użytkownika i człowieka. Przedstawiłam kilkanaście dowodów na to że kupujący okłamał i ukradł płyty, a Pay pal olał moje dowody i bez problemowo wynagrodził ich Europejczyka. Z wielu wpisów wynika, że Polak dla e-bay i payPal jest niczym, zawsze na przegranej pozycji. Nie wiem po co w ich filiach siedzą nasi rodacy, skoro nie chcą i nie umieją się za nami wstawić. Nie umieją o Polaków walczyć.

Podobno nawet Niemcy i Amerykanie jak ktoś zna ich język, potrafią sprawę pozytywnie załatwić, a Polacy Polakom nic nie pomogą.

Według naszego prawa stają się wspólnikiem przestępstwa okradzenia Polaka.

Wiadomość 47 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Na niemieckim. ebay na infolinii spytali się kiedyś czy przełączyć do pracownika mówiącego po polsku, gdy powiedzialam, że konto jest w Polsce. Dużo Polaków jest na eBay, tylko zagranicznych, nie .pl. Wolny wybór, nie ma przymusu sprzedaży na eBay.

Wiadomość 48 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

Zobaczymy jaki będzie twój stosunek do e-bay i Pay pala jak cię okradną, np. gdy kupujący napisze, że "pusta paczka". No zobaczymy wtedy twoja mądrość i doradzanie.

Wiadomość 49 z 96
ostatnia odpowiedź

Dot.: DLACZEGO TAK MAŁO POLAKÓW KORZYSTA EBAY.PL

@dobramarka Masz oczywiście rację. eBay **bleep** kupującym, to oni są najważniejsi. Powie taki, że paczki nie dostał to nie dość, że kasy nie zobaczysz, to pwowizji nie odzyskasz.

10% wartosci sprzedanego towaru + 5% dla PayPala to w ogóle jakiś żart jest. Poza tym nawet jak coś sprzedasz na PP, wyślesz a kupujący sobie zmyśli historyjkę, że ukradli mu kartę i ktoś inny za niego kupił będą chcieli od cibie zwrotu kasy za to co wysłałeś.

Polecam lekturę o ich Chargebacks.

 

Już chyba wiadomo czemu przepadł w Polsce?:)

Wiadomość 50 z 96
ostatnia odpowiedź