Zwrot po 14 dniach

Czy kupujący może zwrócić towar po 14 dniach ? Pytam gdyż kupujący otrzymał przedmiot 18 lipca 2017

https://sp.com.sa/en/Electronic/Pages/TrackShipment.aspx?k=CP193057793PL

Wystąpił po dziś 5.08.2017 czyli mineło 19 dni. Czy to zgodne z regulaminem ? Kupujący załozył spór i ebay blokuje pieniądze na PayPal.

Czy to zgodne z regulaminem ? Bardzo broszę mam pierwszą taką sytuację.

Chce ewentualnie wymienić na inny rozmiar niestety nie mamy już rozmiaru, który chce na wymianę.

Pozdrawiam.

Grzrzegorz.

Wiadomość 1 z 8
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Zwrot po 14 dniach

otworzył return request? to znaczy że miał taką możliwość,jeśli otworzył RQ z powodu "zwracam bo mi się coś pomyliło" po czasie to.... jest dla mnie mega dziwne,pewnie otworzył RQ z powodu niezgodności z opisem i ma na to 180 dni.Niezależnie jaką ustawiłeś opcję.

Jeśli nie zgodzisz się na RQ to dostaniesz minusa za sprawę zamkniętą bez rozwiązania przez sprzedawcę.A pieniądze i tak mu zwrócą,przynajmniej tak jest w USA i Australii,to są najbardziej złodziejskie systemy.W DE jest znacznie lepiej.

Zamieść zrzut ekranu to ułatwi diagnozę.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź
7 ODPOW. 7

Zwrot po 14 dniach

Kupjacy moze otworzyc spor do 180 dni jesli placil Paypalem a 45 dni jesli inna metoda

 

Zrodlo:"centum bezpieczenstwa" (przycisk ponzej kazdej strony Ebaya) 

Wiadomość 2 z 8
ostatnia odpowiedź

Zwrot po 14 dniach

Nie otworzył sporu. Źle się wyraziłem. Poproszono o zwrot a 14 dni mięło. Czy mam obowiązek przyjąć towar skoro na aukcji jest napisane, że zwroty do 14 dni. Co może być jak nie zaakceptuje zwrotu bo jest tam taka opcja i sprawa jest zamykana ale czy pieniądze zostaną uwolnione z PayPal ?
Wiadomość 3 z 8
ostatnia odpowiedź

Zwrot po 14 dniach

Nie ma nikogo mądrego kto zna się w temacie ? W sumie jest ładna pogoda sierpień  wszyscy na plaży lub poijają browarka oczywiście bezalkoholowego. .

Jednak jak ktoś wie i między kiełbaska z grilla a piwem zna odpoiwedż bardzo proszę o odpowiedź.

Zawsze idę na rękę kupującym nawet jak mam mieć mieć w plecy ale od pewnego czasu zauważyłem, że przy droższych butach to się zrobiła wypożyczalnia. Zroty bez uzasadnienia. Maja prawo ale to 14 dni to obowiązuję.

Pozdrawiam.

Wiadomość 4 z 8
ostatnia odpowiedź

Zwrot po 14 dniach

otworzył return request? to znaczy że miał taką możliwość,jeśli otworzył RQ z powodu "zwracam bo mi się coś pomyliło" po czasie to.... jest dla mnie mega dziwne,pewnie otworzył RQ z powodu niezgodności z opisem i ma na to 180 dni.Niezależnie jaką ustawiłeś opcję.

Jeśli nie zgodzisz się na RQ to dostaniesz minusa za sprawę zamkniętą bez rozwiązania przez sprzedawcę.A pieniądze i tak mu zwrócą,przynajmniej tak jest w USA i Australii,to są najbardziej złodziejskie systemy.W DE jest znacznie lepiej.

Zamieść zrzut ekranu to ułatwi diagnozę.

Wiadomość 5 z 8
ostatnia odpowiedź

Zwrot po 14 dniach

Skontaktowałem się z ebay.de telefonicznie gdyż przez ich pomoc na stronie przebrnąć graniczy z cudem, Sto tysięcy odnośników. . Plus to na ebay.de jest taki, że jest kontakt telefoniczny także skorzystałem. Po wyjaśnieniu sprawy zamknięto prośbę o zwrot.. To 14 dni ebay nie widzi. Kupujący może prosić o zwrot nawet po 30 dniach i jak ktoś się nie zorientuje i nie będzie dociekliwy to myśli, że musi. Ebay tą sprawę ma nierozwiązaną technicznie. Jeszcze jedno otworzył bo buty okazały się za małe o pół numeru. Zwrot na jego koszt. Także nie było niezgodności z opisem.
Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi zawsze cenne innych doświadczenia.

Wiadomość 6 z 8
ostatnia odpowiedź

Zwrot po 14 dniach

Bez tytułu.jpg

 

Tak to wyglądało

Wiadomość 7 z 8
ostatnia odpowiedź

Zwrot po 14 dniach

a co widzi e-bay?

u mnie po miesiącu od zakupu płyty głównej do TV założył spór że nie działa. ja mu piszę że przedmiot używany wiedział o tym i był na pewno sprawny ale e-bay mi zablokował kasę i koniec. albo wyślę mu etykietę na zwrot na mój znów koszt albo kasa i towar mi przepada. Mają gdzieś że piszę iż po 14 dniach nie oddaję za wysyłkę. Zabierają wszystko. i pomimo tego iż wiem że przedmiot był sprawny zostałem oszukany i koniec. Szkoda że nie ma polskiej obsługi na CALL CENTER. Banda oszustów.

Wiadomość 8 z 8
ostatnia odpowiedź