anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Witam,  mam kilka pytań odnośnie sprzedaży na Ebay.de. Przekopałem już kilkadziesiąt stron jak również wypowiedzi na forum i każdy kto zaczynał sprzedaż na Ebay.De pewnie też się pod tym podpisze, że jest to pewne wyzwanie i niestety trzeba uzbroić się w cierpliwośc.

 

Aktualnie mam aktywne konto na Ebay.pl – konto firmowe a właściwie sklep. Chce sprzedawać na Ebay.de. Posiadam  Wystawionych 10 aukcji w jezyku niemieckim, informacje o zwrocie, zweryfikowane konto paypal itd. Moja oferta 10 przedmiotów  ( takie jest ograniczenie na sprzedaż zagraniczną to namiastka tego co mogę zaoferować. Posiadam konto założone na Ebay.pl, konto bankowe i paypal również w Polsce. Zbieram komentarze.. ale przy takiej ilości przedmiotów bardzo trudno jest zachęcić klienta swoją ubogą ofertą.

Czy komuś z Was udało się znieść limit przed posiadaniem 10 pozytywnych komentarzy i upływem 90 dni od daty 1 sprzedaży ? Niestety w Polsce Ebay posiada tylko kontakt mailowy. U naszych sąsiadów istnieje infolinia, jednak czy jesteśmy w stanie coś wynegocjować? Może ktoś z Was próbował ?

Następna kwestia to prowizja od sprzedaży.. aktualnie jest to ok. 9% czy można coś z tym zrobić ? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że opłaty były, są i będą ale może ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może się na ten temat wypowiedzieć? Przy dużych kwotach sprzedaży 1 aukcji z tej prowizji uzbiera się niezła sumka.

Posiadając polskie konto Ebay. Z polskim kontem w PLN  nie można podpiąć konta walutowego zalożonego w Polsce. Wszystkie kwoty, które wpływają ze sprzedaży paypal przewalutuje. Czy ktoś się orientuje czy można temu jakoś zaradzić ?

Tak jak wspomniałem chcę prowadzić sprzedaż na Ebay.de ale w takiej sytuacji może warto powystawiać na Ebay.pl ale z opisami po angielsku i niemiecku (zaznaczyć cały swiat) i uzbierac te komentarze..

Ograniczenia są dla mnie zrozumiałe, wypowiadamy się tutaj jako Sprzedawcy.. gdybyśmy chcieli natomiast coś kupić pewnie sami mielibyśmy obawy widząc, że ktoś nie ma żadnego komentarza albo posiada 1 lub 2 i 10 przedmiotów na sprzedaż…

 

Pozdrawiam wszystkich, którzy zaczynają przygodę z Ebayem i życzę wytrwałości a doświadczonym użytkownikom dziękuje za wpisy – bez Was byłoby na pewno dużo trudniej.

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Czy komuś z Was udało się znieść limit przed posiadaniem 10 pozytywnych komentarzy i upływem 90 dni od daty 1 sprzedaży ? Niestety w Polsce Ebay posiada tylko kontakt mailowy. U naszych sąsiadów istnieje infolinia, jednak czy jesteśmy w stanie coś wynegocjować? Może ktoś z Was próbował ?

Raczej nikomu.

 

Następna kwestia to prowizja od sprzedaży.. aktualnie jest to ok. 9% czy można coś z tym zrobić ?

Będziesz płacił mniej jak będziesz więcej sprzedawał.

 

Posiadając polskie konto Ebay. Z polskim kontem w PLN  nie można podpiąć konta walutowego zalożonego w Polsce. Wszystkie kwoty, które wpływają ze sprzedaży paypal przewalutuje. Czy ktoś się orientuje czy można temu jakoś zaradzić ?

Nie można i raczej nie będziesz mógł. Przecież oni na tym zarabiają miliony zielonych.

 

Tak jak wspomniałem chcę prowadzić sprzedaż na Ebay.de ale w takiej sytuacji może warto powystawiać na Ebay.pl ale z opisami po angielsku i niemiecku (zaznaczyć cały swiat) i uzbierac te komentarze..

Jest wiele tematów na forum jak sobie radzą z komentarzami. Poczytaj.

 

Ograniczenia są dla mnie zrozumiałe, wypowiadamy się tutaj jako Sprzedawcy.. gdybyśmy chcieli natomiast coś kupić pewnie sami mielibyśmy obawy widząc, że ktoś nie ma żadnego komentarza albo posiada 1 lub 2 i 10 przedmiotów na sprzedaż…

Większego debilizmu nie widziałem.

Wiadomość 2 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Auto- limit miałbyś gdyby konto było zarejestrowane na ebay.de a nie ebay.pl

Tutaj masz dokładne informacje. Można wystąpić o zwiększenie limitu ( Limits anheben ), potem:  höhere Verkaufslimits zu beantragen

 

Na niemiecki Help można się spokojnie dodzwonić z Polski.Jeśli nie znasz niemieckiego i poprosisz,żeby ktoś ci pomógł,musi to być osoba tej samej płci. Miałam przypadek,że dzwoniłam w imieniu mężczyzny,bo nie zna niemieckiego i stwierdzili "po głosie" że nie jestem właścicilem konta. 🙂 

Wiadomość 3 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Ad.1 Mnie sie nie udalo zniesc limitow.

Ad.2. Byly protesty.com  odnosnie prowizji ale na protestach siie skonczylo i prowizje sa jakie sa. na EBAY.com jest 10% ale na polskim 2,5% tak ze dla kazdego wedlug popularnosci

Ad.3 od poczatku ustalono ze kazdy Ebay rozlicza sie w rodzimej walucie. Ma to cos do czynienia z praniem pieniedzy a takze wplywa na zysk EBAY wiec poniewaz chodzi op przychod to szanse na zmiane sa znikome jesli nie zerowe.

Ad.4 mozesz wystawiac na PL ale kto je znajhdzie...? tylo ziomkowie ktorzy i tak szukaja naglownych  Ebaych

 

  

Lektura tego watku pomoze odnosnie widocznosci aukcji

 

http://community.ebay.pl/question/Dla-Sprzedawc%C3%B3w/Nie-Wida%C4%87-Mojej/2000000297?&#msg20000007...

 

a tego jak sprzedawac za granica

 

http://community.ebay.pl/t5/Dla-sprzedawc%C3%B3w/jak-wystawi%C4%87-aukcj%C4%99-na-ebay-com/qaq-p/540...

Wiadomość 4 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Na pewno dodatkowe informację się przydadzą. Wniosek z tego taki, że niestety 10 komentarzy i 90 dni od daty 1 sprzedaży to rzecz nie do przeskoczenia na ten moment ... 

 

Chciałbym się Wam również zapytać czy ktoś z Was dostawał jakies niezrozumiałe maile rzekomo od serwisu ebay ? W moim przypadku są to maile z ebay.de z jakimiś fakturami, które niby trzeba zapłacic.. z tym że wszystkie faktury opłacam wg tego co wyświetla mi się na moim koncie. Informacje w tych mailach zupełnie nie zgadzaja się z tymi kwotami na moim koncie ebay. Co więcej te meile są nie widoczne w wiadomościach na koncie ebay tylko na skrzyce mailowej przypisaej do konta. Dzisiaj otrzymałem również dziwną wiadomość rzekomo od jakiejś klientki ( w treści maila podane dane osoby - jakas Pani z Niemiec, adres itd) ze niby coś zamawiała a nic nie dostała. Oczywiście nic nie jest kliknięte a nr aukcji który podała nie istnieje.

 

 

Spotkaliście się z czymś takim ??

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Wiadomość 5 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Codziennie dostaje takie maile, na nic nie odpowiadaj a już napewno nie loguj się do konta ebay i paypal z linków które ci wysyłają. To jest poprostu zwyczajny fraud
Wiadomość 6 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Ja też mam codziennie takie kwiatki. Zgłaszam na spoof@ebay.de.

Wiadomość 7 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Falszywe emaile od Paypal przesylam do spoof@paypal.com, sadze ze w Polsce pewnie na spoof@paypal.pl?

 

Jakikolwiek spam mozna przeslac do

Federal Trade Commission: spam@uce.gov

Wiadomość 8 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Polecam skorzystanie z tej prostej usługi.

http://interactive-progress.pl/sprzedaz-zagraniczna/

Wiadomość 9 z 11
ostatnia odpowiedź

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Dlatego zamiast szukać i tracić czas na czytanie i dowiadywanie się odnośnie regulaminu itp, skontaktowałem się z firmą http://e-prom.com.pl która profesjonalnie sprzedaję mi artykuły na ebay.

Wiadomość 10 z 11
ostatnia odpowiedź