anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Witam,  mam kilka pytań odnośnie sprzedaży na Ebay.de. Przekopałem już kilkadziesiąt stron jak również wypowiedzi na forum i każdy kto zaczynał sprzedaż na Ebay.De pewnie też się pod tym podpisze, że jest to pewne wyzwanie i niestety trzeba uzbroić się w cierpliwośc.

 

Aktualnie mam aktywne konto na Ebay.pl – konto firmowe a właściwie sklep. Chce sprzedawać na Ebay.de. Posiadam  Wystawionych 10 aukcji w jezyku niemieckim, informacje o zwrocie, zweryfikowane konto paypal itd. Moja oferta 10 przedmiotów  ( takie jest ograniczenie na sprzedaż zagraniczną to namiastka tego co mogę zaoferować. Posiadam konto założone na Ebay.pl, konto bankowe i paypal również w Polsce. Zbieram komentarze.. ale przy takiej ilości przedmiotów bardzo trudno jest zachęcić klienta swoją ubogą ofertą.

Czy komuś z Was udało się znieść limit przed posiadaniem 10 pozytywnych komentarzy i upływem 90 dni od daty 1 sprzedaży ? Niestety w Polsce Ebay posiada tylko kontakt mailowy. U naszych sąsiadów istnieje infolinia, jednak czy jesteśmy w stanie coś wynegocjować? Może ktoś z Was próbował ?

Następna kwestia to prowizja od sprzedaży.. aktualnie jest to ok. 9% czy można coś z tym zrobić ? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że opłaty były, są i będą ale może ktoś z bardziej doświadczonych użytkowników może się na ten temat wypowiedzieć? Przy dużych kwotach sprzedaży 1 aukcji z tej prowizji uzbiera się niezła sumka.

Posiadając polskie konto Ebay. Z polskim kontem w PLN  nie można podpiąć konta walutowego zalożonego w Polsce. Wszystkie kwoty, które wpływają ze sprzedaży paypal przewalutuje. Czy ktoś się orientuje czy można temu jakoś zaradzić ?

Tak jak wspomniałem chcę prowadzić sprzedaż na Ebay.de ale w takiej sytuacji może warto powystawiać na Ebay.pl ale z opisami po angielsku i niemiecku (zaznaczyć cały swiat) i uzbierac te komentarze..

Ograniczenia są dla mnie zrozumiałe, wypowiadamy się tutaj jako Sprzedawcy.. gdybyśmy chcieli natomiast coś kupić pewnie sami mielibyśmy obawy widząc, że ktoś nie ma żadnego komentarza albo posiada 1 lub 2 i 10 przedmiotów na sprzedaż…

 

Pozdrawiam wszystkich, którzy zaczynają przygodę z Ebayem i życzę wytrwałości a doświadczonym użytkownikom dziękuje za wpisy – bez Was byłoby na pewno dużo trudniej.

Wiadomość 1 z 11
ostatnia odpowiedź
10 ODPOW. 10

Dot.: Sprzedaż na ebay.de Limity i inne sprawy

Witam, już 3 osoba zakupiła mi produkt i zapłaciła przelewem informacja 

 

I will be sending payment of EUR 99.96 via Wire transfer/Direct debit shortly.

 

a pieniędzy na koncie nie ma, Czekam od 15.08 

 

rozumiem, że nie zapłacił i to nie działa jak na allegro, wiadomość jest można wysyłać.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 11 z 11
ostatnia odpowiedź