Mały sklep Ebay PL i COM

Cześć!

 

Czy ktoś orientuje się ile aukcji można wystawić w małym sklepie E-bay?

 

Zastanawiam się, jak dotrzeć do największej liczby klientów zagranicznych.

Pomyśleliśmy na początek o małym sklepie. I teraz pojawia się pytanie: czy jeśli będziemy chcieli korzystać ze sklepu na polskim i zagranicznym ebayu, np.ebay.com, to czy naliczą nam podwójną opłatę subskrybcyjną? Czy może lepiej zacząć od sklepu na ebay.com a polski sobie odpuscić? Macie jakieś dowiadczenia w tym temacie?

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Mały sklep Ebay PL i COM

Możesz wystawić tyle aukcji na jaki masz obecnie limit, posiadanie sklepu nic nie zmienia.

Wystawianie aukcji w małym sklepie nie jest opłacalne, ponosisz koszty wystawiania aukcji.

W przypadku średniego i dużego sklepu nie ponosisz opłat za wystawienie.

Ja mam średni sklep na ebayPL, nie ponoszę żadnych opłat za wystawianie na wszystkich ebay do limitu obowiązującego  w sklepie na danym ebay, a one w moim przypadku są wystarczające.

Mając sklep na ebaypl ponosisz mniejsze opłaty subskrybcyjne, gro klientów przeglądając sklep widzi dwie aukcje

jedna na ebaycom cena w USD, druga taka sama aukcja na ebayPL cena w PLN.

Wystawianie na ebaycom aukcji przyciąga klientów i o to nam chodzi, żeby być widocznym.

 

 

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Mały sklep Ebay PL i COM

Klient nie widzi 2 aukcji. Przy wystawieniu produktu przez ebay.pl klient widzi aukcję w PLN z automatycznym przelicznikiem na $, a nie 2 aukcje-jedna w PLZ, druga w $.

 

Do jednego konta ebay przypisań można 1 sklep. Jeśli konto rejestrowałeś na polskim ebay, sklep również będzie polski-z polskim abo i opłatami. Natomiast jeśli konto masz zarejestrowane na ebay.com-sklep będzie z abonamentem i opłatami z USA.

 

Natomiast czym innym jest wystawianie aukcji- możesz wystawiać i na .com ,.pl czy .de

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Mały sklep Ebay PL i COM

Klient na ebay com wchodząc dosklepu widzi 2 aukcje jedna jest USD, a druga w PLN z przelicznikemUSD.

Możesz to sprawdzić na przyładzie mojego sklepu.

Efekt jest taki, że amerykanie kupują za PLN bo im taniej wychodzi.

 

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź