Opóźnienia przesyłek!!

Hej,

sytuacja jak zawsze.... opóźnienia!

 

U mnie głównie przesyłki do USA z przedziału 09 - 13 grudzień - koło 20-30 jak narazie.

 

Czy nękają Was kupujący? Bo ja to już słabo sypiam, a rano jak odczytuje maile to mnie głowa boli.

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Wiadomość 1 z 141
ostatnia odpowiedź
140 ODPOW. 140

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

wysłałem paczkę globalem 16 marca i jak do tej pory wisi gdzieś... chyba jednak nic się na lepsze nie zmieniło..

Wiadomość 111 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

Ostatnio wysłałem przesyłkę kurierem EMS, nie wiem czy miałem szczęscie i moja przesyłka sprawnie przeszła przez UC i USPS

Przesyłam log z wysyłki :

2015-03-26 09:51

HAWTHORNE, CA 90250, Out for Delivery, Your item is out for delivery in HAWTHORNE, CA 90250.
2015-03-26 09:41

HAWTHORNE, CA 90250, Sorting Complete
2015-03-26 08:50

HAWTHORNE, CA 90250, Arrived at Post Office
2015-03-26 05:27

LOS ANGELES, CA 90009, Arrived at USPS Facility
2015-03-25 06:17

JAMAICA, NY 11430, Arrived at USPS Facility
2015-03-25 05:22

Inbound Out of Customs
2015-03-25 02:59

Inbound Into Customs
2015-03-25 02:59

ISC NEW YORK NY(USPS), Processed Through Sort Facility
2015-03-24 08:29

Origin Post is Preparing Shipment
2015-03-24 08:29

POLAND, WARSZAWA WER, Processed Through Sort Facility
2015-03-23 19:48

POLAND, Acceptance

 

 

Dziś wysyłam następną, potwierdzę jak będzie wyglądał przebieg dla następnej przesyłki.

Wiadomość 112 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

no ladnie Ci poszła ta przesyłka z dnia na dzień, a wiecie jak jest  z paczką z zadeklarowana zawartoscią (z opcją ekres i priorytet i potwierdzeniem odbioru) dochodzą normalnie ??

Wiadomość 113 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

 Paczka do tarła w ciągu 3dni a więc wynik dobry 🙂

 

Może coś również z ostatnimi Globalami się zmieniło ??

Wiadomość 114 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

U mnie EMS do USA wysłany w poniedziałek wieczorem jest już u odbiorcy. Ale polecone ciągle wiszą z lutego i marca (jeden dotarł bez problemu co ciekawe).

Wiadomość 115 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

W końcu kiedyś te opóźnienia muszą się skończyć 🙂 to już trzeci miesiąć 

Wiadomość 116 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

piep... USA,cały świat funkcjonuje normalnie i szybko,global expres do Korei Południowej,Hongkongu w 4 dni robocze.... ale do USA.... 56 dni i to dopiero po złożeniu reklamacji

 

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=LX900435395PL

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?qtc_tLabels1=LX900435395PL

http://www.17track.net/en/result/post.shtml?nums=LX900435395PL

 

normalnie gdy przesyłka 30 dni po zarejestrowaniu nie zostanie podjęta próba dostarczenia to należy się 20 zł odszkodowania,ale w tym i jeszcze wielu przypadkach celowo nie rejestrują

 

 

Wiadomość 117 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

PONIZEJ WYJASNIENIE TEGO CO SIĘ STAŁO JEZELI CHODZI O OPOZNIENIA PRZESYLEK DO USA.

i WSZYSTKO FAJNIE ALE WYDYMANI ZOSTALI TYLKO SPRZEDAWCY.. A WG EBAY TO WOGOLE NIE MA ZADNYCH GLOBALNYCH OPOŹNIEŃ BO GDYBY BYŁY TO BY TAKICH KRZYWDZĄCYCH DECYZJI O STRACIE PIENIĘDZY I TOWARU W RAZIE OGLOBALNEGO POZNIENIA NIE DAWALI BO TAKA MOZLIWOSC ZMIANY DECYZJI MAJA ZAPISANE ALE JEJ NIE STOSUJĄ

OTO TRESCI Z ICH STRONY:

 
Na podstawie wiarygodnych danych o statusie przesyłki stwierdzimy, że problem został spowodowany przez systemowe opóźnienia dostawy lub komunikacji. Przykłady: opóźnienia na wielką skalę z winy przewoźnika, przedmioty zatrzymane w odprawie celnej, przerwy w dostawie prądu spowodowane trudnymi warunkami pogodowymi. Informacje o zaistniałych przypadkach będą publikowane na forum komunikatów.”
 
WG NICH ZADNYCH GLOBALNYCH PROBLEMÓW NIE MA I NIE BYŁO - ŻADNE ODWOŁANIA NIE POMAGAJĄ, ZERO LITOŚCI DLA SPRZEDAWCÓW.
WG POCZTY POLSKIEJ TO W ZASADZIE TAKZE NIE ICH PROBLEM (nawet nie mozna zareklamowac tych opóżnień !).
A WYDYMANI ZOSTALI SPRZEDAWCY KTORZY TRACA KASE ( tak, tak znam te argumenty ze trzeba było wysyłać FEDEX, UPS lub DHL)
 
 

 

 

W tym roku USPS w USA miał wyjątkowego pecha, głównie za sprawą wyjątkowej w tym roku sytuacji pogodowej w tym kraju. Tak się zaczęło dziać gdzieś od Świąt Bożego Narodzenia. Był nawet taki moment w lutym br. , że Poczta Polska chciała zawiesić wymianę pocztową z USA. Amerykanie nie zabierali w ogóle ładunków pocztowych z lotnisk tranzytowych w Europie - Frankfurt, Amsterdam, Paryż, Helsinki. Ładunek zalegał w magazynach cargo na lotniskach. Z czasem jednak był zabrany, no ale spowodowało to znaczne spiętrzenie w opracowaniu poczty po stronie operatora USA.
USPS nie eksportował ze swoich wewnętrznych systemów danych do innego, ogólnego systemu śledzenia w którym Klienci mogą obserwować przebieg swoich przesyłek. A wydawało by się, że to przecież nie jest kraj trzeciego świata. Co z tego, że przesyłki były transportowane do urzędów doręczających skąd adresaci mogliby sobie je odebrać, skoro nie mieli wiedzy o tym że przesyłka tam się znajduje. Między innymi właśnie przez ten brak eksportu danych do systemu śledzenia.
Klienci w Polsce masowo składali reklamacje, również pisali skargi nie ukrywając swoich frustracji.   
Trochę więcej szczęscia mieli Ci Klienci, których przesyłki niejako "załapały" się na bezpośredni samolot do USA (nie tranzytem przez jakieś lotnisko na terenie Europy), ale i tak trzeba było długo czekać, aż operator USPS zeskanuje ładunek pocztowy i przesyłki pokażą sie w systemach śledzenia choćby tylko na ich stronie internetowej w USA.

To, że poszczególne kraje nie chciały przyjąć odpowiedzialności za terminowość doręczenia paczek czy listów poleconych, jest świadomym wyborem. Po prostu niezwykle trudno byłoby oszacować ryzyko nie wykonania usługi w terminie, tym bardziej, że najczęściej leżały po stronie operatora kraju przeznaczenia, lub po stronie kraju tranzytowego. Nikt nie chciał nie swoich win brać na swoje barki, a ci którzy byliby winii doskonale zdawali sobie sprawę ze zbyt dużego ryzyka przyjęcia zobowiązania dostarczenia przesyłki w określonym terminie.
Te opóźnienia w  90% powstają w kraju przeznaczenia i mniej więcej w 9% po stronie krajów uczestniczących w tranzycie, a tylko w 1% zależą od kraju nadania.

Stąd powstanie specjalnej usługi poczty kurierskiej, gdzie Klientowi gwarantuje się dostarczenie przesyłki w określonym terminie. Ale ten "kij" tez ma dwa końce, gdyż odpowiedzialność wobec Klienta pomimo, że jest to koszty nie wykonania usługi lub nienależytego wykonania usługi ponosi jedynie operator kraju nadania bez możliwości regresu do operatora kraju przeznaczenia, który "zawalił" termin doręczenia przesyłki.

Na pocieszenie dodam tylko, że obecnie Poczta Polska jako operator wspólnie z ważniejszymi krajami zrzeszonymi w Światowym Żwiązku Pocztowym chce od lutego 2016r wprowadzić specjalnie dedykowane usługi dla biznesu  e-commerce. Tam ma być zachowana gwarancja wykonania usługi w terminie i dobrym jakościowo stanie (uszkodzenia, ubytki lub zaginięcia). Mają to być usługi w dwóch kategoriach: STANDARD (przesyłki rejestrowane do 2kg) oraz PREMIUM (dla przesyłek od >2kg do 30kg). 

Wiadomość 118 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

witam, jak sytuacja z paczkami? wyslalam 29 kwietnia paczke do usa, 30 wyszla z polski i nic...na usps komunikat Origin Post is Preparing Shipment

Wiadomość 119 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

potwierdzam - wyslane na koniec kwietnia (29 kwietnia) i poczatek Maja (do 5 maja)  gdzies utkneły.  Stoja i cisza - Nowe wyslane po 5 maja ruszyły ale te wyslane koniec kwietnia poczatek maja gdzies utknely i jest problem.

No to pewno ebay szykuje już dla nas zestaw kar 😞

 

Generalnei utkneły gdzies wyslane w tygodniu miedzy 29 kwietnia i 5 maja.

Wiadomość 120 z 141
ostatnia odpowiedź