Opóźnienia przesyłek!!

Hej,

sytuacja jak zawsze.... opóźnienia!

 

U mnie głównie przesyłki do USA z przedziału 09 - 13 grudzień - koło 20-30 jak narazie.

 

Czy nękają Was kupujący? Bo ja to już słabo sypiam, a rano jak odczytuje maile to mnie głowa boli.

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Wiadomość 1 z 141
ostatnia odpowiedź
140 ODPOW. 140

Opóźnienia przesyłek!!

jest caly czas jak było - czyli w kratke - czesc przesylek dochodzi w miare normalne a druga czesc opozniona.

To loteria. Chyba zalezy do jakiego kontynera trafi przesyłka. Dzwoniłem na infolinie to mowia ze opoznieniai sa cały czas i nic nie potarfili powiedziec kiedy to sie skonczy. Takze expressowe EMS maja opozneinia wysyłałem ostatnio dwa EMS - powinny dojsc po około 6 dniach. A jeden doszedł po około 9 dniach a drugi mineło 21 dni i jeszcze nie doszedł ( a były wysłane dzien po dniu). Gdybym trafił na kumatego i cwanego kupującego to ten od drugiego EMS zalozył by spor dostał by pieniadze i towar za to ze nie otrzymał go w termienie. Wiec trzeba miec nerwy ze stali bo nie kazdego da sie przekonac ze opoznienie jest globalne i nie z twojej winy i zeby czekał. Jak nie dostanie w temirnie zaloży spór i zgłosi go do rozstrzygniecia przez ebay to kasa i towar stracony.  Odowływanie nic nie daje bo probowalem. 

Co do listów poleconych RR i przesyłek CP  to tu loteria mam takie  ze stycznia co nie doszły ale opozneinie jezeli juz jest to przewaznie  1-2 msc Czesc dochodzi w maire normalnie - mialem ostatnio RR co doszedl po 7 dnich ale inne wyslane w podobnym czasie czekaja i czekają....

 

tak swoja droga mogli by cos z tym zrobci nawet na stronie mają informacje ze takie rzeczy moga sie zdarzyc. Ale jak widac maja to gdzies - winny jest sprzedawca ktoremu trzeba zabrac kase, towar i jeszcze zarobic na nim na prowizji.

Mimoz e sytuacja jest oczywista ze sa globalne opoznienia bo przewoznicy oficjalne komunikaty publikują to oni nic nie zgłszaja na forum komunikatów http://www2.ebay.com/aw/marketing-pl.shtml  jakby zadnego problemu nie było  - wiec sprzedawców mozna łupić.

 

"Na podstawie wiarygodnych danych o statusie przesyłki stwierdzimy, że problem został spowodowany przez systemowe opóźnienia dostawy lub komunikacji. Przykłady: opóźnienia na wielką skalę z winy przewoźnika, przedmioty zatrzymane w odprawie celnej, przerwy w dostawie prądu spowodowane trudnymi warunkami pogodowymi. Informacje o zaistniałych przypadkach będą publikowane na forum komunikatów"

Wiadomość 101 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

...a zeby było jasne opożnienia nie dotyczą tylko przesyłek z Polski.  Na pewno dotyczy to całej europy a jak z innymi kontynentami to nie wiem.

 

Petycje juz podpisaliście ?

https://www.change.org/p/usps-redefine-the-tracking-policy

Wiadomość 102 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

Jak tam w marcu? Global Express dociera? Bo zastanawiam się czy nie przestawić się tylko na EMS i Kurierskie póki się sytuacja nie unormuje.

Mi wisi w trackingu jedna przesyłka z końca lutego. Późniejsza dotarła bez problemów a wysłana 25 lutego dotarła dzisiaj 🙂

Wiadomość 103 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

Moje polecone priorytety w marcu dochodzą do usa w tydzień albo szybciej, ale później tracking sie często urywa, albo nie uaktualniają albo utknęły w usa. Z początku roku wszystko mi dolazło poza jedną z 24 lutego.

Wiadomość 104 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

http://emonitoring.poczta-polska.pl/?numer=LX900567042PL&lang=en

 

oznaczyli mi globala jako polecony priorytet z opcją expres a takiej formy nie ma...

 

no to mam spór...

 

This tracking number shows nothing. Please inform where is my package. Thanks,

 

poinformowałem że zostało wysłane i dlaczego to wygląda tak jak w wygląda

 

odpowiedź.... Please provide a valid tracking number. Thanks,

Wiadomość 105 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

i co z tego ze wyslesz EMS - ja ostatnio wysłałem dwa EMS i oba doszły z opóżnieniem. Jeden dopiero po 25 dniach. Niepotrzebnie przepłaciłem.

Głowny problem  jest (był) prawdopodobnie we Fraknfurcie. Ogolnie padaka jest caly czas, Niektore dochodza  szybko, niektóre duze opozneinie a niektore to jeszcze niby szybko wpis sie pojawia z USA na USPS ale pozniej gdzies zalegają w USA kilka dni.

 

PADAKA !

Wiadomość 106 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

no to będzie kara, Ebay dla takich sprzedawców nie ma litości
Wiadomość 107 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

Trzeba im tłumaczyć jak dzieciom co się dzieje, wklejenie linków do petycji i do komunikatu pp też pomaga.

Wiadomość 108 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

no to właśnie ten co mu wkleiłem link do petycji,zależy na kogo się trafi.Jeden poczeka a drugi jeszcze się ucieszy że kasa i towar już są jego.

Wiadomość 109 z 141
ostatnia odpowiedź

Opóźnienia przesyłek!!

Dzięki za info. Myślałem, żeby już odpalić Global Express, ale chyba nie ma sensu na razie.

Czyli dalej wysyłam tylko kurierem i EMS (wpisałem stadard shipping, + cenę kurierską Allekurier.pl i info w każdej aukcji: Due to the current problems with the US Postal Service international parcel shipping, all the parcels to the US will be sent using allekurier.pl or EMS/Pocztex services. To samo w moim sklepie... masakra.

 

Lepsza mniejsza sprzedaż niż brak towaru i kasy...

 

Wiadomość 110 z 141
ostatnia odpowiedź