Opóźnienia przesyłek!!

Hej,

sytuacja jak zawsze.... opóźnienia!

 

U mnie głównie przesyłki do USA z przedziału 09 - 13 grudzień - koło 20-30 jak narazie.

 

Czy nękają Was kupujący? Bo ja to już słabo sypiam, a rano jak odczytuje maile to mnie głowa boli.

 

Szczęśliwego Nowego Roku!

Wiadomość 1 z 141
ostatnia odpowiedź
140 ODPOW. 140

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

już tak miałem , faktycznie status sie nie zmienił ale pytałem kupujących to przesyłka dotarła.. a tutaj nie wiadomo ..i też nie wiem na kogo trafie , nie każdy się przyzna że dostał paczkę..

Wiadomość 71 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

Hm... ja myślałem, że tylko my mamy takie problemy - od stycznia złożyliśmy ponad 200 reklamacji... 20 otwrartych spraw o nie otrzymany przedmiot do US. Ledwie trzymamy już przeciętne standardy - zaraz Ebay zamknie nam konto... katastrofa i tyle .

Wiadomość 72 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

Hej storekeeper_paradise miałbym parę pytań do Ciebie, mogę w późniejszym czasie się do Ciebie odezwać? Piszę program do obsługi eBaya itp chciałbym się dowiedzieć jak u Ciebie wygląda sprawa wysyłki, faktur itp.

 

Panowie,

otóż poświęciłem dzisiaj trochę więcej czasu i przeleciałem mase śledzenia od 12 stycznia i stwierdzam, że jest to wina urzędy celnego w US. Dostaję z urzędy celnego potwierdzenie wywozu więc nie podejrzewam, że to poczta zawiniła (tzn zawiniła bo to przez nią puszczamy przesyłki) ale wina leży po amerykańskiej stronie.

 

Paczki z 12 stycznia:

do USA: 154

doszło: 78

nie widoczne w śledzeniu: 76

 

16 luty:

65 paczek

nie widoczne: 32

 

Między tym okresem tylko parę paczek miałem ze statusem "PRE SHIPMENT".

 

Po 16 lutym już żadna nie została dostarczona Bardzo szczęśliwy kot

Wiadomość 73 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

też mam potwierdzenia wywozu z UE komunikat IE599...najgorsze jest to że amerykanie bezgranicznie ufają USPS i nie wytłumaczysz im...

 

Kilku mi napisało że jednak to wina poczty naszej mimo że predstawiłem wiele dowodów!

Wiadomość 74 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

Witam Panów

 

Czy ktoś przewiduje kiedy problem z paczkami się rozwiąże ?? Ja narazie wstrzymałem wysyłkę do US a kurs USD/PLN rośnie jak szalony 😞 

 

Potwierdzam, cały czas tłumaczę klientowi że opóźnienia są spowodowane warunkami pogodowymi - jest sporo odwołanych lotów - a on swoje że kontaktował się z USPS i nie ma rzadnych opóźnień.  

 

 

Wiadomość 75 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

U nas w lutym sytuacja się poprawia - paczki dochdzą .  Styczeń i początek lutego do 2 luty u nas była katastrofa. Teraz po sprawdziałem sobie co i jak w lutym i te po 16 lutego nasze podochodziły. Wygląda więc ,że kryzys za nami - może ilość reklamacji złożonych zrobiła swoje.  Już zaczęliśmy wysyłać maie do klientów których nie możemy sprawdzić przesyłki czy są zadowoloni  z otrzymanego towaru - oczywiście nie pytamy czy dostali po połowa powie ,że nie choćby nawet i nie byłe to prawda. ...

 

Piwko - jak chcesz to napisz po prostu do nas - na pewno odpowiemy w koncy to Ebay - tu musisz odpisać....:)

 

Z ciekawostek Ebya podją decyzję o zwrocie kasy klientowi pomimo faktu ,że przedmiot został dostarczony 

 

https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction.action?tRef=fullpage&tLc=1&text28777=&tLabels=RR6656373...

 

To są dopiero jaja  - w uzasadnieniu napisali:

"We received insufficient tracking info from you. You must provide tracking info in the Resolution Center before a case gets escalated. Note that tracking info includes the shipping carrier and an item tracking number that can be tracked online. If the item US $750,00 or more, shipping with signature confirmation is required."

 

No po prostu skandal.

Wiadomość 76 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

U mnie paczki wysłane nawet po 16 lutym cały czas wiszą : "Origin Post is Preparing Shipment,...."

 

Mam też jeszcze kilka paczek z stycznia z tą samą informacją - czy jest możliwość że jakimś cudem dotrą ?? Czy jak jest już taka informacja to tylko czekać na ubezpieczenie z PP ?? 

 

 

Wiadomość 77 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

U mnie to samo, boty zwracają kasę nawet jak jest Delivered, bo klient napisał Item not received, często w dniu otrzymania przedmiotu, co dla nich znaczy że nie dostał przedmiotu i trzeba zwracać kasę. Sprzedający co by nie napisał to znaczy że kłamie.

 

Dostarczone czy nie zawsze słowo w słowo to samo uzasadnienie, chyba informatyk wprowadził im taki tekst i nie dał możliwości edycji. Cały ten system wygląda jakby był napisany przez początkującego informatyka, który nie zamierza już tu nic poprawiać.

Wiadomość 78 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

i to jest właśnie przykre ponieważ każdy z nas się stara i każdemu zależy na klientach - bez tego nie da się prowadzić sprzedaży w tym serwisie. a ebay traktuje nas jak drobnych oszustów którzy chcą wyciągnąć kilka $

Wiadomość 79 z 141
ostatnia odpowiedź

Dot.: Opóźnienia przesyłek!!

traktują nas jak mega złodziei,nawet pospolity złodziej w momencie zatrzymania jest podejrzany.My jesteśmy skazani już na samym początku,bo wprowadzenie numeru przesyłki który został zarejestrowany NIC nie znaczy.Jestem ciekaw jak wg. ebay sprzedawca miałby oszukiwać klientów? przypuśćmy że wysyłałby puste przesyłki.3-4 takie akcje,negatywy,spory i konto zamknięte.Kilkaset sprzedanych przedmiotów miesięcznie i wg. ebay sprzedawca bawiłby się w oszukanie kilku kupujących często na drobne kwoty? gdzie tu sens i logika.

 

przesyłka dostarczona a te barany z .com walą tą swoją debilną formułkę o podejrzanym numerze przesyłki i że to jest niewarygodne,trzeba pisać do .pl i później oddają pieniądze.Ale po co to wszystko? żeby nas wykończyć,zniechęcić,żebyśmy godzili się na złodziejstwo ?

Wiadomość 80 z 141
ostatnia odpowiedź