anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

Witam

 

Od dziś widzę na stronie UPS taki komunikat dla wszystkich moich listów poleconych wysłanych do USA 😞

 

USPS Tracking™ is unavailable for this product for POLAND.

Szukałem po necie - jedyne co się dowiedziałem, że teraz już tak będzie. Potwierdzili tą informację na naszej poczcie. Jedyne pocieszające info to, że jak już będzie dostarczone to odpowiednie info na stronie poczty polskiej śie pojawi.

 

Pewnie rozwiązania brak ale na wszelki wypadek zapytam : czy ktoś z Was zna jakąś alternatywę na śledzenie poleconych do USA?

 

Dzięki

Wiadomość 1 z 77
ostatnia odpowiedź
76 ODPOW. 76

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

"Chyba zaryzykuję i mało wartościowe rzeczy dalej będę puszczał poleconym........."

 

kto nie ryzykuje ten nie pije Mocnej Wiśni 🙂

 

 

 

Wiadomość 31 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

teoretycznie to teraz każdy kupujący może odzyskać kasę z poleconego,oby się tylko nie zorientowali...

Wiadomość 32 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

A my teoretycznie możemy reklamować prawie każdą przesyłkę z ostatniego pół roku. Tylko trochę szkoda czasu.

 

Ile ma kupujący czasu na założenie sporu i uzyskanie od nas kasy?

Wiadomość 33 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

zaraz się to rozejdzie bo jesienia i zima sa opoznienia i czesto chca trackingi zeby zobaczyc gdzie jest przesylka... wiosna i latem mało kto pyta o trackingi bo wszystko leci dobrze.

 

Żeby poczta chociaz dała jakiś komunikat na stronie... leca sobie w kulki i tyle

Wiadomość 34 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

Tak jak ktoś doradził wyżej, od jutra zaczynam składać reklamacje. Może to jakoś wpłynie na PP.

Wiadomość 35 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

To i ja zaczynam składać reklamacje. Dobry pomysł.

Wiadomość 36 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

W zasadzie te reklamacje to jest sposób. Złożyć reklamację od razu w momencie wysłania poleconego (o ile tak można ? ) . Jeżeli po miesiącu się klient zgłosi, że nie dostał to my już będziemy mieli gotowe pismo z odpowiedzią na reklamację z poczty, że dostarczono. Natomiast jeżeli nie dostarczono to pisma z poczty nie będzie, bo te rozpatrują po 3 miesiące. 

Wiadomość 37 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

Podniesc ceny, wysyłac drożej i tyle - raczej tylko to realnie mozna zrobic.  Czyli koszt przesyłki pozostawic moze taki sam by nie straszyc kupujacych wysokimi kosztami przesylki a podwyzke wliczyc w cene towaru..

 

Wiem, wiem ze jest ciezko i z kazdej strony dostajemy po głowie - zarówno od ebay ktory zawsze bardzo źle traktuje sprzedawców, opoznienia przesylek gdy sprzedajacy traci wszystko, jak i kupujacyh naciagczy a teraz jeszcze firma pocztowa robi pod góre  a dodatkowo kupujacy chca kupowac tylko po maksmalnie obnizonych cenach -  ale co realnie innego mozna zrobic..

 

Troche podobna sytuacja jest z wysyłaniem do UK  listy polecone nie zawsze maja potwierdznie odbioru ale wiem ze w zasadzie zawsze trafiają do odbiorcy. U mnie to chyba tylko 1 na 10 wyslanych listów priorytetowych ma potwierdzenie dostarczenia.

Kilka razy wiem ze odemnie tak kase wycigneli - royamail nie pokazywał odbioru i klient pretensja ze nie dostał (a jestem pewny na 99% ze dostał )  no ale co zrobic ? Jedyna opcja to wysylac drozej nie jako listy a jako przesyłki to wtedy idzie inna firma gdzie działa monitorowanie od poczatku do konca. ale cena prawie 3 x drozej przy opcji ekonomicznej ktora idzie długo ( prorytet jeszcze drozszy)

Generalnei cały ten biznes coraz bardziej zaczyna sie opierac na krzywdzie sprzedawcy... nawet sytuacja gdy kupujacy dostanie przedmiot z opóznieniem ale przez to sprzedawca tracj wszystko to nawet tej głupiej małej prowizji ebay nie chca oddac. Biznes na krzywdzie sprzedawców ktorzy jako jedyni ryzykują wszystkim a reszta tylko zarabia.

Naprawde wstyd,

 

P.s.

Jak to firma Państowa to mówie wam napiszcie do Kopacz - przed wyborami staną na głowie by wyborców udobruchać 🙂 

 

Wiadomość 38 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

mnie też z UK czasami skubią

 

odnośnie reklamacji na poczcie.... dajcie sobie spokój,to nic nie daje.Odpowiedź na reklamację,oficjalne pismo urzędowe NIE jest respektowane przez ebay i paypal.To pismo ma mniejszą wartość niż papier toaletowy,dowód dostawy,dowód wysyłki NIC nie znaczą,liczy się tracking online,tylko to się liczy.Gdy spór przegrany i odwołanie odrzucone to nawet dowód z trackingu online dla nich nic nie znaczy.

Wiadomość 39 z 77
ostatnia odpowiedź

Dot.: Nie działa śledzenie listów poleconych w USPS

A liczy się polski tracking czy tylko USPS? Bo wg. odpowiedzi udzielonej mi przez pocztę ma się pojawiać wiadomość, ze dostarczono w trackingu na stronie Poczty Polskiej. Aczkolwiek w żadnej z moich przesyłek jeszcze tego nie zauważyłem i nie za bardzo im wierzę w takie deklaracje.

Dzisiaj wyszły ostatnie polecone do USA, od jutra Global. Za dużo mam do stracenia, a przed świętami i tak biorę urlop na ebay, więc może do stycznia coś się wyjaśni w temacie.

Wiadomość 40 z 77
ostatnia odpowiedź