PayPal, jak go ominąć?

paulina*11
Użytkownik

Witam! O tym jakie mam problemy z PayPal to chyba nie muszę się rozpisywać. Jestem nowym użytkownikiem na eBay ale z PayPal mam problemy od początku. Kolejna sprzedaż, kolejna wpłata i oczywiscie zamrożone saldo. Tłumaczenia PayPal już mi bokiem wychodzą. Dla mnie jest to kompletnie niezrozumiała polityka, ktoś kupił, ktoś zapłacił ja wysłałam tyle, że moich pieniędzy nie będę widziała przez 21 dni.


Czy możecie mi podpowiedzieć jaką inna formę płatości wprowadzić, z której chętnie korzystają kupujący aby nie musieć  korzystać z PayPal? Czy wogóle takie rozwiązanie jest możliwe do zrealizowania?


Przecież to czyste szaleństwo żeby nie móc odebrać pieniędzy za zrealizowaną transakcję. A po drugie nie wyobrażam sobie abym musiała za każdym razem prosić kupującego aby zgłaszał fakt odebrania przesyłki do PayPal lub prosić się o wystawienie opinii. Przecież opinia nie jest opcją przymusową, pewnie że lepiej je otrzymywać i to te pozytywne ale czy sprzedawca musi się o nie upominać??? I to tylko dlatego, żeby BYĆ MOZE wcześiej móc odblokować swoje środki pieniężne?


Powiedzcie mi z własnego doświadczenia: czy ja już każdą kolejną transakcję będę miała zamrażaną aż do momentu spełnienia wszystkich wymogów PayPal odnośnie wiarygodności mojej osoby?


Po to wystawiamy żeby sprzedać, ale przecież trzeba ten towar wysłać tylko za co jak pieniądze leżą na PayPal?

Wiadomość 1 z 13
ostatnia odpowiedź
12 ODPOW. 12

PayPal, jak go ominąć?

My kupujacy nie lubimy PayPal...
Wiadomość 11 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

Mam 84 lata. Od kilku lat eBay jest dla mnie okienkiemem na świat, miejscem w którym poznaję nowych ludzi, sposobem na zdobycie paru groszy i motywacją do uczenia się wielu rzeczy zupełnie dla mnie nowych. Jednak nowość Pay Pal, który rząda ode mnie skanu paszportu, albo dowodu osobistego bo inaczej po kilku latach zamknie mi konto? To dziwna nowość. Nie mam skanera. Syn ma i robi skany rzeczy które próbuję sprzedawać. To samo z aparatem do fotografii. Nie mam. Z synem widujemy się raz w tygodniu czasem raz na dwa tygodnie bo mieszka w innym mieście. Na Allegro, w Delcampe, w Bid or Buy nikt nie wymaga takich rzeczy i Pay Pal nie jest obligatoryjny. Tu na eBay są jednak bardzo ciekawi ludzie, z którymi poza sprzedażą łączą mnie miłe relacje. Nie wiem czy to już czas umierać bo jeśli zasady takich korporacji chcą z nas zrobić zwierzęta złożone z numerów i bitów to nie wiem czy chce mi się żyć w takim świecie. Pay Pal jest...       nie jest Ok.

Wiadomość 12 z 13
ostatnia odpowiedź

PayPal, jak go ominąć?

Mam dokłądnie te same problemy, to co przechodzę z paypal to wręcz jawne oszustwo lub łamanie prawa. Każdy kto prowadzi sprzedaż prędzej czy później będzie miał jakoś problem z kupującym (nawet drobny), i nawet jak go szybko rozwiąze , to paypal już ma nas na czarnej liście, i się zaczyna blokady na 21 dni, zamrażanie pieiędzy, "analiza" na 72 godz pieniedzy któe sami chcecie wysąłć na wąłsne konto bankowe (!) . A dziś zostałęm wrecz oszukany , kupujący kupił towar, zapłacił, ja go wysłałem, a po miesiącu dostałęm informację od paypal że kupujący zgłosił nieautoryzowanątransakcję i od razu blokada 500Euro!!! i co z tego że się odwołąm, wyjasnie, jak teraz nie mam ani kasy ani towaru. Przecież to wręcz otwarta droga do oszustw i kradzierzy w białych rękawiczkach!!! 

Czy zna ktoś z was sprawdzony sposób sprzedaży towaru na ebay i oczywiście zapłąty za niego przez obcokrajówcó, tak aby oni to chętnie używali i akceptowali??? 

Wiadomość 13 z 13
ostatnia odpowiedź