Płatność kartą walutową

Witam.

Mam pytanie odnośnie płacenia polską kartą walutową. Kupiłam przedmiot w dolarach i chciałabym zapłacić kartą o tej samej walucie. Do wyboru mam przekonwertowanie karty na złotówki po kursie Paypal bądź: przeliczanie walut przez wystawcę karty - i teraz pytanie czy płatność zostanie zrealizowana w dolarach i czy nie pojawią się dodatkowe opłaty o których pisze Paypal.

Wiadomość 1 z 7
ostatnia odpowiedź
6 ODPOW. 6

Płatność kartą walutową

Korzystniejsze jest przewalutowanie karty lub banku poniewaz Paypal dolicza dodatkowo 2,5%.

 

**************************************
Wiadomość 2 z 7
ostatnia odpowiedź

Płatność kartą walutową

System PayPal oferuje dwa sposoby przeliczania waluty w przypadku zakupu u sprzedającego, który używa
innej waluty niż kupujący:

1/Procedura systemu PayPal przeliczenia waluty z zastosowaniem waluty mojej karty.
Dla mojej wygody wykazana zostanie zarówno kwota w oryginalnej walucie transakcji, jak również kwota
po przeliczeniu, która obciąży moje konto. Przyjmuję do wiadomości, że operatorzy kart MasterCard i Visa
stosują własną procedurę przeliczania waluty. Potwierdzam swoją rezygnację z przeliczenia waluty
według procedury stosowanej przez operatorów kart MasterCard i Visa i nie będę wysuwać wobec nich
jakichkolwiek roszczeń dotyczących tego przeliczenia.

2/Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego.
Kurs wymiany zastosowany do transakcji nie będzie mi znany do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty
od jej wystawcy. Przyjmuję do wiadomości, że wybierając tę opcję zgadzam się na to, aby wystawca mojej
karty określił kurs wymiany dla tej transakcji oraz że kurs ten i inne opłaty pobierane przy przeliczaniu
waluty nie będą mi znane do czasu otrzymania wyciągu z mojej karty od jej wystawcy.
Wybierz jedną z powyższych opcji, a następnie kliknij przycisk Prześlij, aby zakończyć procedurę przeliczenia
waluty. Prześlij

Dla karty walutowej wybieramy p.2

Wiadomość 3 z 7
ostatnia odpowiedź

Płatność kartą walutową

ostatnio wiecej kupuje na aliexpress ze wzgledu na niskie ceny, ale ostatnio byłem zmuszony zakupic pwene przedmioty na ebay  w USA i niestety płatnośc paypalem do tanich nie należy.

Na szczęście znalazłem w necie sposob na tanie płącenia za pomocą paypala, na zakupie za 160$ zyskałem 28 zł w stosunku do kursu PP

http://telchina.pl/paypal-platnosc-w-dolarach-bez-przewalutowania-t1165.html

procedura jest podobna do tej proponowanej tu z kartą Dolarową + dodatkowo tanie dolary z kantoru,a nie po kursie bankowym.

Wiadomość 4 z 7
ostatnia odpowiedź

Płatność kartą walutową

joesmith

 

Czyli rozumiem że jak mam kartę walutową USD ( kantor walutowy Alior ) i płacę bez rejestracji na PayPal wybieram drugą opcję aby uniknąć jakiegokolwiek przewalutowywania ?

 

 

Wiadomość 5 z 7
ostatnia odpowiedź

Płatność kartą walutową

Hej,

 

Czy możesz potwierdzić, że opisany przez Ciebie sposób płatności omija jakiekolwiek opłaty dodatkowe (brak przewalutowania, etc.) ?

Wiadomość 6 z 7
ostatnia odpowiedź

Płatność kartą walutową

hej ja robie zakupy w dolarach , mam karte walutowa w dolarach , tylko by ja dodac do paypala tzeba do nich zadzwonic. napewno oplaca sie bardziej niz placic w zl i przewalutowac
Wiadomość 7 z 7
ostatnia odpowiedź