ZAGINIĘCIE PACZKI

Prosze Was o pomoc. Zakupiłam 8.11 plastikową biżuterię na jarmark bożonarodzeniowy dla dzieci niepełnosprawnych. Biżuteria została wysłana 9.11 - 13.11 trafiła do global shhiping... i tam się urywają jakiekolwiek wiadomości o paczce. Przewoźnik w Polsce to Inpost - 100 telefonów, na sortowniach nie ma, do Polski nie trafiła rzekomo. Kobieta z Anglii ją na pewno wysłała - jest to 6 zakup od niej.

Numer przesyłki międzynarodowej:

UPAAB000000321154012

Przewoźnik:

Multiple Carriers
Ta przesyłka została przekazana do WNDGBA w celu dostarczenia ostatecznemu odbiorcy (nr. 687726240000000002618261)

Status:

ZAAKCEPTOWANAW DRODZEDOSTARCZONA

Shipped from the Global Shipping Center to International Destination

Nov-13-18, 11:52 AM, Lichfield, Staffordshire WS13 8UR

In Transit with Destination Carrier

Nov-13-18, 01:11 AM 97545

Customs Documentation and Labeling

Nov-12-18, 19:27 PM, Lichfield, Staffordshire WS13 8UR

 

CO ROBIĆ???

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
4 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania

ZAGINIĘCIE PACZKI

Jeśli w historii zakupów ostatnie info mowi ze przesyłka zotała nadana z centrum wysylkowego, to znaczy ze nadal jest w transporcie' i niekoniecznie musiala zaginac. Jaka byla szacowana data dostawy? 

 

ja tylko raz mialem problem z dostawa w global shipping program ale nie z winy sprzedawcy czy centrum wysylkoego ale z winy inpostu, wiec pozostaje cierpliwie czekc pewnie niedlugo sie pojawi 

 

https://community.ebay.pl/t5/Wysy%C5%82ka/In-transit-quot-ju%C5%BC-od-5-ciu-dni-dni-quot/m-p/70141#M...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Niestety 23.11 minął termin dostawy. Na inpoście twierdza że jej w sortowniach nie ma. pisałam dziś do global shipping - 2 maile - bez odpowiedzi.... sama już nie wiem co myśleć.... dziękuję czy tak czy tak za odpowiedź Coś takiego znalazłam. od 13 do dnia dzisiejszego ktoś przygotowywuje i nie może przygotować 🙂 687726240000000002618261 W drodze Nieznany Inpost (PL) Nieznany 2018-11-13 01:28 Przygotowana przez Nadawcę., Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła. Miejsce docelowe : Nieznany Pochodzenie : Nieznany - Dane z pamięci podręcznej z: 2018-11-26 18:42:44(GMT+01:00) 2018-11-13 01:28 Przygotowana przez Nadawcę., Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Info z inpostu bym sie nie przejmowal bo u nich w trackingu takie przesylki pojawiaja sie dopiero czasem w momencie dostarczenia i casem sami sie nie wyrabiaja 

 

wazne ze na ebay masz info ze zostala nadana; napisz do sprzedawcy (choc wumie wywiazal sie i pewnie w terminie wyslal do centrum wysylkowego) czy jest w stanie dowiedziec sie czegos wiecej od operatora global shipping, a jesli za kilka dni nie pojawi sie sama przesylka lub w trackingu na ebay w historii zakupow nowe info czy na  https://www.17track.net/pl lub https://pl.trackitonline.ru/ , i nie chcesz czekac, otworz sprawe poprzez paypal 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Mam identyczną sytuację. Co ciekawe również z 13.11.2018 kończy się na Inpoście.

PRZYGOTOWANA PRZEZ NADAWCĘ.

13 LIS 2018, 8:24

13 LIS 2018, 8:24
PRZYGOTOWANA PRZEZ NADAWCĘ.Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

ZAGINIĘCIE PACZKI

Jeśli w historii zakupów ostatnie info mowi ze przesyłka zotała nadana z centrum wysylkowego, to znaczy ze nadal jest w transporcie' i niekoniecznie musiala zaginac. Jaka byla szacowana data dostawy? 

 

ja tylko raz mialem problem z dostawa w global shipping program ale nie z winy sprzedawcy czy centrum wysylkoego ale z winy inpostu, wiec pozostaje cierpliwie czekc pewnie niedlugo sie pojawi 

 

https://community.ebay.pl/t5/Wysy%C5%82ka/In-transit-quot-ju%C5%BC-od-5-ciu-dni-dni-quot/m-p/70141#M...

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Niestety 23.11 minął termin dostawy. Na inpoście twierdza że jej w sortowniach nie ma. pisałam dziś do global shipping - 2 maile - bez odpowiedzi.... sama już nie wiem co myśleć.... dziękuję czy tak czy tak za odpowiedź Coś takiego znalazłam. od 13 do dnia dzisiejszego ktoś przygotowywuje i nie może przygotować 🙂 687726240000000002618261 W drodze Nieznany Inpost (PL) Nieznany 2018-11-13 01:28 Przygotowana przez Nadawcę., Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła. Miejsce docelowe : Nieznany Pochodzenie : Nieznany - Dane z pamięci podręcznej z: 2018-11-26 18:42:44(GMT+01:00) 2018-11-13 01:28 Przygotowana przez Nadawcę., Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła.
Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Info z inpostu bym sie nie przejmowal bo u nich w trackingu takie przesylki pojawiaja sie dopiero czasem w momencie dostarczenia i casem sami sie nie wyrabiaja 

 

wazne ze na ebay masz info ze zostala nadana; napisz do sprzedawcy (choc wumie wywiazal sie i pewnie w terminie wyslal do centrum wysylkowego) czy jest w stanie dowiedziec sie czegos wiecej od operatora global shipping, a jesli za kilka dni nie pojawi sie sama przesylka lub w trackingu na ebay w historii zakupow nowe info czy na  https://www.17track.net/pl lub https://pl.trackitonline.ru/ , i nie chcesz czekac, otworz sprawe poprzez paypal 

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Mam identyczną sytuację. Co ciekawe również z 13.11.2018 kończy się na Inpoście.

PRZYGOTOWANA PRZEZ NADAWCĘ.

13 LIS 2018, 8:24

13 LIS 2018, 8:24
PRZYGOTOWANA PRZEZ NADAWCĘ.Nadawca poinformował nas, że przygotował przesyłkę do nadania. Podróż przesyłki jeszcze się nie rozpoczęła.
Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Napisałam 2 maile do global shipping w Anglii( dziś ostatni) i cisza. Napisałam także do pitney bowes - pośrednik w sprzedaży -  odpisali że będą sprawdzać, mam czekać na wiadomość. No i jeszcze dziś napisałam do Wejcherowa również global shipping - wydurniłam się na maksa - bo dostałam odpowiedź - pośrednictwo pracy dla marynarzy:) Ciężki temat, bo nie sztuka obciążyć sprzedającego, czyli wszcząć spór, bo kobieta - w moim przypadku - zostanie bez pieniędzy i bez towaru. Dlatego głównego pośrednika informowałam i może to on wkońcu znajdzie paczki, czy moją czy Twoją. Polecam opisz i zeskanuj i wyślij do nich. mail global.shipping.support@pb.com oraz pbisgspcs@pb.com. Będziemy truć, to może i się znajdą.  Pozdrawiam

 

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

W telegraficznym skrócie - pitney bowes odpisał że moja przesyłka została  uznana za zaginiona w tranzycie!!! Nikt za to nie odpowie!!! Złodziejstwo!

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Zgłoś problem z transakcją poprzez PayPal i dołącz / przeklej treść korespondencji z pitney > nie powinno byc problemu z odzyskaniem kasy. Tylko oni wiedza jak sie rozliczaja miedzy soba i logicznie rzecz biorac moga sciagnac kase od pitney bowes, zwlaszcza jesli jest dowod ze sprzedawca wyslal do global shipping, nawet jesli zwrot pieniedzy bedzie pierwotnie od sprzedawcy

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

ZAGINIĘCIE PACZKI

Dokładnie PO piersze jak na njaszybciej zgłoszenie do PayPal i roszczenie 

Uwaga SĄ TAM TAK JAKBY DWA STOPNIE 

najpierw tzw dyskusja z sprzedawcą póżniej roszczenie 

Zrób to odrazu jako powód wpisujesz oczywiście zaginięcie przesyłki.

I ŻADAJ zwrotu kasy 

 

UWAGA ci tez lekko (paypal) kombinuja i trzeba co 2-3 dni sprawdzac co się dzieje z roszczeniem i ZAWSZE bez żadnych widomości pojawia się tam konieczność podtrzymania ROSZCZENIA (zawsze potwierdzamy) 

 

Trzeba tego pilnować !!! bo tam laca terminki i jak nie bedziemy tego dogladać to nam terminek przeleci i roszczenie się zamknie bez rozstrzygnięcia na naszą NIEKORZYŚĆ.

 

No dobra to pierwszy problem

 

Drugi to powód tego nieszczęścia tj InPost.

Niestety to firma tragedia. To co ostatnio wyprawiają to ...

O ile same paczkomaty to jeszcze jeszcze (ale nie ostatnio o czym na koncu) to całe te dostawy to niezła szopka 

Przesyłki bardzo czesto są PORZUCANE !!! tak po prostu owy "Kurier" zostawia paczke pod drzwiami ( nie wazne gdzie ) i sobie idzie ... dalej a paczkę ktoś może dźwignąć ... i pewnie sie tak zdarza...

 

Paczkomaty to ostatnio niezła szopka niestety (!) usługa stała sie bardzo popularna (miedzy innymi przez allegro SMART) i wszyscy tak robią i nie było by w tym nic złego ale firemka INPOST zapomniała o jednym że liczba paczkomatów jest taka sama.

 

I jaki jest tego skutek ?

Ano że przesyłki nie są dostarczane do paczkomatów bo te sa notorycznie przepełnione. 

I jak rozwiązał to Inpost ? Postawił nowe paczkomaty ? NIE 

 

Zrobili sobie punkty odbioru .... 

Na to wszystko nakłada się przedświateczny wzrost sprzedazy i z wygodnego paczkomatu zrobiła się niezla jazda ...

Bo nie odbierzemy przesyłki z paczkomatu tylko z owego PUNKTU odbioru na ogół oddalonego o kilka km od naszego paczkomatu 

Ale to nie koniec szopki .... o nie ...

W owym punkcie odbioru najpierw zobaczymy gigantyczną kolejke .... w której często poczekamy ponad GODZINĘ !!!

A jak się juz dokiwamy do obsługi naszej osoby zobaczymy w takim punkcie setki paczek porozrzucanych dowolnie w której na ogół jedna osoba ich od kilku do kilkudziesieciu minut .....

 

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź