anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem Przesyłka z USA zatrzymana przez Urząd Celny

Witam

 

24.06. Doknałem zakupu przedmiotu na ebay.com za 139,99$ plus 61,35$ za przesłanie. Dziś otrzymałem list z info o zatrzymaniu przesyłki przez Urząd Celny w Warszawie.  Proszę o info jakie dokumenty powinienem odesłać do UC aby wyjaśnić sprawę i otrzymać zakupiony przedmiot ?

 

Przedmiot który zakupiłem jest używany, nie jest przeznaczony do dalszej sprzedaży, nie jest równierz podróbką.

 

Wydrukowałem już stronę aukcji z ebay.pl , szczegóły płatności przez PayPal i wszystkie wiadomości @ które otrzymałem podczas tej transakcji od ebay/PayPal ...

 

Czy te dokumenty wystarczą ? Czy powinienem dołaczyć jeszcze jakieś inne info/dokumenty do UC ?

 

 

Jaki zazwyczaj jest okres oczekiwania, po odesłaniu dokumentów, na jakąś reakcje/info Urzędu Celnego ?

 

 

Wiadomość 1 z 4
ostatnia odpowiedź
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania

Problem Przesyłka z USA zatrzymana przez Urząd Celny

zwykle starcza wydruk z aukcji - celnicy moga zweryfikowac aukcje bardzo szybko. Plus wydruk z Paypal - jeszcze lepiej ale tej informacji nie moga zweryfikowac wiec sam wydruk z Paypal nie zawsze jest wystarczajacy.

 

Korespondencja - niekoniecznie ale moze pomoc.

 

Nastepnego dnia przedmiot bedzie odprawiony

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź
3 ODPOW. 3

Problem Przesyłka z USA zatrzymana przez Urząd Celny

zwykle starcza wydruk z aukcji - celnicy moga zweryfikowac aukcje bardzo szybko. Plus wydruk z Paypal - jeszcze lepiej ale tej informacji nie moga zweryfikowac wiec sam wydruk z Paypal nie zawsze jest wystarczajacy.

 

Korespondencja - niekoniecznie ale moze pomoc.

 

Nastepnego dnia przedmiot bedzie odprawiony

Wiadomość 2 z 4
ostatnia odpowiedź

Problem Przesyłka z USA zatrzymana przez Urząd Celny

Urzad Celny to wstretna organizacja. Teraz jest gorzej niz byla za Stalina.
Polska jest przykladem legalnej kradziezy pod nazwa "urzad celny" 

Wiadomość 3 z 4
ostatnia odpowiedź

Problem Przesyłka z USA zatrzymana przez Urząd Celny

Nie, nie sa zlodziejami, przepisy celne sa znane wystarczy do nich siegnac i sie zapoznac co i jak po co i na co a nie pisac że złodzieje.

To,ze po macoszemu traktuja wszystkich i chca od kazdego nawet złotówke nie znaczy ze to zlodziejstwo ale po prostu obowiazujace prawo.

 

Druga rzecz to ze w statusie jest zatrzymanie przez urzad celny to znaczy tylko tyle że agent celny który nie jest celnikiem po prostu odprawia Twoja przesyłke. Agent celny czy to z poczty czy z firmy kurierskiej poprosi o dokumenty do odprawy celnej jesli taka przesylka sie bedzie lapala na taka indywidualna odprawe bo w wiekszosci przesylki maja odprawe celna zbiorcza.

Znaczenie ma tu wartosc jaka jest na przesylce wpisan przez nadawce.

 

Celnk to sie skontaktuje jak bedzie rewwizja i znajda cos trefnego.

Wiadomość 4 z 4
ostatnia odpowiedź