anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

ja niestety też czekam na przesyłke nadaną firmą Hermes, przesyłka nadana 03.12 w okolicach Monachium i oczywiście idzie przez Austrię i chyba w sobotę wyszła z Wiednia, ale to tylko moje przypuszczenie, jest nadanym nowy numer JJATA...ale na polskiej stronie DHL nic po tym numerze nie znajduje, a sam DHL też nie jest pomocny i bez poprawnego numeru trackingu w PL nic nie chca pomóc
Sb, 12.12.2020, godz. 22:16 Przesyłka została przekazana partnerowi transportowemu.
Śr, 09.12.2020, 17:53 Przesyłka została posortowana (VZ Wien Nord / AUT).
Śr, 09.12.2020, 17:53 Przesyłka dotarła (VZ Wien Nord / AUT)
Śr, 9 grudnia 2020, 17:47 Przesyłka dotarła (VZ Wien Nord / AUT)
Wtorek, 8 grudnia 2020, 16:23 Przesyłki zostaną przekazane naszemu partnerowi w celu wysyłki międzynarodowej.
Wtorek, 8 grudnia 2020, 16:23 Przesyłka została posortowana w centrum logistycznym Hermes.
Sb, 05.12.2020, 11:54 Przesyłki zostaną przekazane naszemu partnerowi w celu wysyłki międzynarodowej.
Sb, 05.12.2020, godz.11: 54.Przesyłka została posortowana w centrum logistycznym Hermes.
Czwartek, 3 grudnia 2020, 14:26 Przesyłka została posortowana w centrum dystrybucyjnym Hermes DEP Mühldorf (1773).
Czwartek, 3 grudnia 2020, 14:26 Przesyłka znajduje się w centrum dystrybucyjnym Hermes DEP Mühldorf (1773).
Czwartek, 3 grudnia 2020, 10:52 Przesyłka została odebrana w Hermes ParcelShop i skierowana do dalszego transportu.

Wiadomość 71 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Hermes to beznadziejna firma. Czekam już 8 dzień na przesyłkę z Niemiec. Teraz widzę na stronie śledzenia, że kurier nie odnalazł mojego adresu. To jakaś bzdura!!!! Podawałem nadawcy moje dane i numer telefonu. Czytając wszystkie opinie i komentarze mam coraz głębsze przekonanie, że nie doczekam się tej przesyłki. Może ktoś coś poradzi co robić w tej sytuacji? Oczywiście napisałem już do nadawcy, ale na razie bez odzewu.
Wiadomość 72 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Witam czy mozna się dowiedzieć gdzie szukac w Polsce paczki wysłaną z Niemiec firma Hermes ,
Wiadomość 73 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Moja przygoda z firmą Hermes i DHL ba pierwsza i zarazem ostatnią. Nadawca wysłał paczkę z Berlina, przesyłka trafiła do Zabrza, później Szczecina. Cały czas przebywam w domu, a pomimo tego w statusie przesyłki widnieje, że jednego dnia kurier nie mógł odnaleźć mojego adresu, a drugiego przesyłka otrzymała status,, doreczona". Fajnie tylko, że ja do dnia dzisiejszego jej nie otrzymałem. Wyjaśnienie z DHLem nie przyniosło rezultatu ponieważ nie posiadam 10 cyfrowego numeru przesyłki który jest nadawany w Polsce. A dlaczego go nie posiadam? Bo nikt mi go nie wysłał, ani na email, ani na telefon. Reasumując, nie otrzymałem paczki i nie mogę złożyć reklamacji. Nie polecam firm o których wspominam
Wiadomość 74 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Hej, 

 

A jak odnależli paczkę w sortowni DHL, jakie dane podawałeś? Byłam tam, mówią że po tych numerach się nie wyszukuje.

Wiadomość 75 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

st4ch002011
Użytkownik
Moja paczka podobnie. Z berlina do austrii potem do Zabrza. Teraz 24.12 jestesmy na etapie wydana do doręczenie i dwa razy na wyjaśnianiu nieprawidlowego adresu.... Oczywiście nie da się z nikim pogadać na jej temat.
Wiadomość 76 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Uwaga! Miałam też problem z odnalezieniem paczki, nadawca nie podał pełnego adresu. Dzwoniłam z 15 razy do Hermes Niemcy, Hermes Austria, do wszzystkich DHLi, jeździłam do działu obsługi klienta w moim mieście (podałam ten JJ numer, nie znaleźli). 

 

W środę zdecydowałam się jeszcze raz jechać tam i podałam moje imię i nazwisko, adres dostawy i o cudo!!!! Znależli! Już dwa tygodnie leżała u nich pod innym numerem trackingowym, którego nikt nie mógł mi podać. Więc jest nadzieja!! Spędziałam  na to bardzo dużo czasu i sił, mam nadzieję że komuś to info się przyda.

 

Ważne: Przed tym jak jechać do DHLa, dowiedziałam się od Hermes Austria, że nadawca podał adres dostawy inaczej niż ja ( bez nr mieszkania), więc to się przydało podczas tego jak szukali w systemie DHLa. Ale myślę że i tak to nie zrobi żadnego problemu!

 

Pozdrawiam wszystkich i mam nadzieję że dużo osób po tej wiadomości odnajdzie swoje paczki i moje tygodnie poszukiwania skrócą komuś zgubiony czas.

Wiadomość 77 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Paczka byla wyslana 19 grudnia2020 i do yej pory nie ma jeszcze pisze czeka na wysylke z Wiednia
Wiadomość 78 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Paczka wysłana była z Hamburga do Polski 22grudnia i jeszcze jej niema w tym samym dniu tesz, wysłana była do Anglii i w dzień wigilia siostrzeńca Jusz odebrała wyzwaniami wszędzie nikt nic nie wie Co się dzieje ?Najgorsza firma jaka jest zgłoszę ten incydent na.policję
Wiadomość 79 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

 
Wiadomość 80 z 82
ostatnia odpowiedź