anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

gohhai
Użytkownik

osobiście mieszkając w Niemczech nigdy nie wysyłam paczek do polski, już wole jechać do granicy i wysłać polską pocztą, bo paczki nie dochodzą, obojętnie czym się je wysyła.


 


Przesyłki wewnątrz niemiec dochodzą w MAX 48 h. Wysylasz list i jest następnego dnia rano, jak kupuje coś przez neta w pon to wiem ze w srode to dostane, u hermesa jest chyba 97-98% ze dojdzie w ciągu 48h na terenie niemiec


 


więc problem powstaje gdzieś na terytorium polski, spróbujcie może wysyłać paczki do paketshopów które są w waszej okolicy, o ile nie ważą dużo, z paketshopów bedzie je łatwiej odebrać (do mnie raz paczka nie doszła (przypomnienia też nie, wrzucili za 3 razem wszystkie 3 z notatką by się skontaktować z biurem co dalej) zadzwoniłam dogadałam sie z miła panią, miałam do wyboru jeszcze jedną próbe dostarczenia albo paketshop, wybralam do drugie i spokojnie odebralam sobie paczke

Wiadomość 41 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Podobno , za dostarczenie paczki dostają 2 złp.

Dlatego przychodzą tylko 1 raz Mężczyzna pokazuje język a powinni 3 razy ! ! !

Wiadomość 42 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Tu jest link , gdzie pisze czarno- na - białym, że kurier dostarczający paczkę z  Niemiec z firmy  Hermes ma obowiązek  3 razy spróbować dostarczyć paczkę pod adres odbiorcy ! ! !

Link : https://www.myhermes.de/de/landingpages/hermes_paketversand.html?utm_source=google&utm_campaign=adwo...

Wiadomość 43 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Drugi raz jestem klentem Hermesa i po raz ostatni. Pierwsza przesyłka z Austrii do mnie przyszła po 2,5 tygodnia od wysłania, teraz czekam na paczkę również z Austrii nadaną 4.11.2013 do dzisiaj tj. 13.11.2013 nie otrzymałem. W statusie od dwóch dni nie zmnieniło się nic, dalej tkwi w centrali Hermes.ŻENADA!!! Nigdy więcej nic wspólnego z Hermesem. 30€za przesyłkę i 9 dzień czekania!!!

Wiadomość 44 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Ja, o dziwo, jestem bardzo zadowolona z Hermesa. Paczka została nadana przez sprzedającego z Niemiec 27.04, dotarła 04.05 mając po drodze majówkę, czyli szła 5 dni roboczych. Była śledzona na stronie do momentu przekazania polskiemu DHLowi. 
Inna sprawa z tym, że u mnie ktoś cały czas jest w domu, a dokładniej w warsztacie, więc nie było możliwości by kurier jej nie dostarczył za pierwszą próbą...

Wiadomość 45 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Czy ktoś ostatnio zamawiał coś za pomocą hermes i moze opisać lub wkleić tracking ze sledzenia paczki z Niemiec do Polski?
Wiadomość 46 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Moja sytuacja wygląda następująco.Wysłałam z Niemiec osobiście sama sobie 5 przesyłek po 25 kg każda,4 paczki doszły a z piątą niewiem co się dzieje.Wysłałam 26 marca,dzisiaj jest 18 kwietnia i cisza.Obdzwoniłam już wszytko co możliwe i nikt nie jest w stanie podać mi numeru krajowego tej przesyłki.4 paczki przyszły firmą DPD w strasznym stanie,kartony były dosłownie pozgniatene,nowa sokowirówka hurom jest do wyrzucenia bo była cała połamana jak wszytko co było plastikowe w paczce,tym kurierem mozna wysyłać tylko ubrania bo rzeczy plastikowe nie przetrwają.Dzwoniac do Niemiec na infolinie Hermesa już od tygodnia dzień w dzień codziennie odbiera kto inny i chcąc rozmawiać z ta osoba co poprzednio pani stwierdziła ze nie moze mnie połączyć z ta osoba bo pracuje tam Ok 200 osób.Nie mam już siły wyjaśniać każdego dnia innej osobie o co chodzi i każdy mówi to samo ze przesyłka była 4 kwietnia na sortowni ale to i ja sama potrafiłam sprawdzić ,nikt nie potrafi powiedzieć czy przesyłka jest jeszcze w Niemczech czy już w Polsce o numerze krajowym dpd przesyłki mogę zapomnieć.Jestem w szoku ze takie rzeczy się dzieją ,za tydzień mam w planach wyjazd do pracy i jezeli ta przesyłka nie dojdzie będę musiała zrezygnować z wyjazdy bo mieszkam sama i jena kto inny odebrać tej paczki .Jestem już załamana u znerwicowana przez to wszytko od dwóch tygodni żyje tylko ciągłym pisaniem meili i dzwonieniem ,wydałam już 600 zł na rozmowy bo dzwoniąc na infolinie hermesa 20 min i 50 zł niema.Zaczelsm brać już leki uspokajające bo już mnie to wszytko przerasta .W ostateczności będę musiała jechać do Hamburga i tam zgłaszać reklamacje bo przez telefon wszytsct to olewaja.Juz 6 osób obiecało ze się zajmie ta sprawa i nie dostałam żadnej odpowiedzi .Na Meile Wogole nikt nie odpisuje.Przestrzegam przed ta firma.Nie dość ze rzeczy przyszły połamane to niema żadnego kontaktu z firma.Firma Hermes w żadnen sposób nie współpracuje z DPD.Nie idzie uzyskać numeru krajowego przesyłki ,to jest najgorsze.Jezeli miałby ktoś pomysł gdzie mogę jeszcze napisać lub zadzwonić to prosze o informacje
Wiadomość 47 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Moja sytuacja wygląda następująco.Wysłałam z Niemiec osobiście sama sobie 5 przesyłek po 25 kg każda,4 paczki doszły a z piątą niewiem co się dzieje.Wysłałam 26 marca,dzisiaj jest 18 kwietnia i cisza.Obdzwoniłam już wszytko co możliwe i nikt nie jest w stanie podać mi numeru krajowego tej przesyłki.4 paczki przyszły firmą DPD w strasznym stanie,kartony były dosłownie pozgniatene,nowa sokowirówka hurom jest do wyrzucenia bo była cała połamana jak wszytko co było plastikowe w paczce,tym kurierem mozna wysyłać tylko ubrania bo rzeczy plastikowe nie przetrwają.Dzwoniac do Niemiec na infolinie Hermesa już od tygodnia dzień w dzień codziennie odbiera kto inny i chcąc rozmawiać z ta osoba co poprzednio pani stwierdziła ze nie moze mnie połączyć z ta osoba bo pracuje tam Ok 200 osób.Nie mam już siły wyjaśniać każdego dnia innej osobie o co chodzi i każdy mówi to samo ze przesyłka była 4 kwietnia na sortowni ale to i ja sama potrafiłam sprawdzić ,nikt nie potrafi powiedzieć czy przesyłka jest jeszcze w Niemczech czy już w Polsce o numerze krajowym dpd przesyłki mogę zapomnieć.Jestem w szoku ze takie rzeczy się dzieją ,za tydzień mam w planach wyjazd do pracy i jezeli ta przesyłka nie dojdzie będę musiała zrezygnować z wyjazdy bo mieszkam sama i jena kto inny odebrać tej paczki .Jestem już załamana u znerwicowana przez to wszytko od dwóch tygodni żyje tylko ciągłym pisaniem meili i dzwonieniem ,wydałam już 600 zł na rozmowy bo dzwoniąc na infolinie hermesa 20 min i 50 zł niema.Zaczelsm brać już leki uspokajające bo już mnie to wszytko przerasta .W ostateczności będę musiała jechać do Hamburga i tam zgłaszać reklamacje bo przez telefon wszytsct to olewaja.Juz 6 osób obiecało ze się zajmie ta sprawa i nie dostałam żadnej odpowiedzi .Na Meile Wogole nikt nie odpisuje.Przestrzegam przed ta firma.Nie dość ze rzeczy przyszły połamane to niema żadnego kontaktu z firma.Firma Hermes w żadnen sposób nie współpracuje z DPD.Nie idzie uzyskać numeru krajowego przesyłki ,to jest najgorsze.Jezeli miałby ktoś pomysł gdzie mogę jeszcze napisać lub zadzwonić to prosze o informacje
Wiadomość 48 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

 
Wiadomość 49 z 82
ostatnia odpowiedź

Dot.: Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Masakra z Hermesem moja paczka idzie od 5 grudnia a najlepsze ze nie wiadomo gdzie jest wszedzie dzwonie i nic niewiem teraz jak odzyskać paczke
Wiadomość 50 z 82
ostatnia odpowiedź