anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

szak22
Użytkownik
NIE kozrystajcie z firmy która doręcza w polsce przesyłki firmy Hermes to złodzieje. Otrzymałem paczkę z Niemiec dodatkowo zklejono z nalepki odczytałem WA2 730, ważył Paweł Fabisiak, kod kreskowy 09445001022887 - proszę o podpowiedź z jakiej to jest firmy. Złodziejem jest prawdopodobnie doręczający kurier, którego nie zapytałem o nazwisko i firmę.
Pozdrawiam - szak22
Wiadomość 31 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

turquse
Użytkownik

Witam,



czyli podsumowywując jakiego dostawce wybrać żeby mieć pewnośc że paczka z niemiec dojdzie do mnie ?:)


Sprzedajacy propobuje mi przesyłkę DHL (8,60e) lub Hermes (14,90e) ubezpieczoną do kwoty 500e.


I nie mam pojęcia co wybrać wydaje mi się ze własnie kiedyś nie doszła do mnie paczka z Hermes.



Ktoś może doradzić jakiego dostawcę wybrać ?



dzięki

Wiadomość 32 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

tomkoziolek
Użytkownik

Ostatnio znajomy wysłał mi poprzez Hermes Amplituner Yamaha , niestety DPD , która dostarcza przesyłki na terenie Polski dla Hermesa dostarczyła kompletnie rozwalony sprzęt. Paczka była ubezpieczona na 500EUR. Spisany protokół z kurierem DPD , nic to nie dało ponieważ przesyłka międzynarodowa i to wysyłający musi zgłosić uszkodzenie przesyłki ( jakieś przepisy międzynarodowe ).OK , znajomy zgłosił , czekamy i co po 6 miesiącach przepychanek pomiędzy prawnikiem znajomego ( do tego doszlo ) z Hermesem ( przesłane tony papierów , ekspertyzy  wyceny i inne ) otrzymałem 60 EUR. A sprzęt kosztował 300 EUR. Wysyłajcie DHL lub innym dostawcą , który ma przedstawicielstwa zarówno w Niemczech jak i w Polsce.

Wiadomość 33 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

meg77galaxy77
Użytkownik

witam,
 jestem kolejna osoba w sumie poszkodowan przez hermesa. najgorszy kurier jakiego mialam, dopiero od sprzedawcy dowiedzilam sie ze przesylka byla dostarczona, ale ja zadej informacji nie dostalam, zadnego telefonu, dopiero dzis przeczytalam ma tym forum zeby dzwonic do dpd i po 10 min oczekiwania wszystko sie wyjasnilo i podobno jutro, po dwoch tyg oczekiwania, dostane przesylke
pozdro

Wiadomość 34 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Witam wszystkich. Będę chyba jedyną osobą zadowoloną z usług firmy Hermes. Przesyłka nadana w Duisburgu 9 lutego 2011 r., jest u mnie (Biłgoraj) dzisiaj tj. 15 luty 2011 r. Paczka na terenie Polski dostarczona przez firmę DPD. Kurier bardzo miły i nie było dla niego problemem bezpłatne dostarczenie paczki pod inny adres (byłem wtedy w pracy, a nie w domu). Jedyną niedogodnością było tylko to, że dzisiaj rano w centrali DPD nie posiadali informacji nt. mojej przesyłki. W każdym razie, po przeczytaniu Waszych informacji o problemach z firmą Hermes, ja jestem pozytywnie zaskoczony.


Pozdrawiam Rysiek

Wiadomość 35 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

opuscitatum
Użytkownik

Dołączam się do wpisu. U mnie nie było problemu z przesyłką. Wysłana z Niemiec 12 maja, u mnie była 16 maja 2011 roku. W Polsce Hermesa obsługuje DPD. Trzeba zadzwonić do przesyłek międzynarodowych i po podaniu numeru listu Hermesa dostaje sie numer krajowy. Już można śledzić przesyłkę na stronie DPD. A problem z kurierem to inna sprawa. Kurierzy to ludzie i czasem im się chce a czasem nie chce czegoś zrobic.

Wiadomość 36 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

sly69t
Użytkownik


W ciągu ostatniego miesiąca, miałem bardzo wątpliwą


przyjemność korzystania  kilkakrotnie z usług tej firmy.


Jest to w XXI wieku nieprawdopodobne, aby przesyłka z


Niemiec (np. z Berlina) do Sopotu przemieszczała się...


10 dni !!!


Miałem cztery takie przypadki - wszystkie przesyłki


szły 10 lub 11 dni .


Dla porównania, przesyłka EMS (także poczta kurierska, międzynarodowa)


z Hong Kongu dotarła w 4 dni ! ...



W zasadzie, dalszy komentarz jest już chyba zbędny.



Hermes to DRAMATYCZNIE I BEZNADZIEJNIE prowadzona


firma. Brak odpowiedniej organizacji, powoduje TOTALNY


bałagan i czas potrzebny do dostarczenia paczki, wydłuża


się niemiłosiernie.



PRZESTRZEGAM PRZED KORZYSTANIEM Z USŁUG


TEJ FIRMY, PODOBNO  ZAJMUJĄCEJ SIĘ DOSTARCZANIEM


PACZEK .




S.K.

Wiadomość 37 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Tak to prawda hermes to najgorsza firma .


Wszystko potwierdzam kłamcy i oszuści


Brak możliwości sprawdzenia  przesyłki !


Brak informacji


Brak informacji w Polsce


Kto dostarcza przesyłke w Polsce-brak info !!


Paczki wracają bo nikogo nie zastali  pod adresem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Jak mogą zastać -pewnie nie dwonią (dzwonkiem ?)


Nafets


 

Wiadomość 38 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski



Nigdy nie wysyłajcie przez Hermesa!!!


 


Po wygranej licytacji żądajcie od sprzedającego przesyłki Deutsche Post DHL- to jedyna pewna i szybka forma przesyłki.


 


     Właśnie przeżyłem koszmar z firmą Hermes i DPD w Polsce. Brak synchronizacji w systemie obu firm- jeżeli chodzi o numer przesyłki.  Po podaniu numeru ID Hermesa – DPD informował mnie, że taka przesyłka nie istnieje. W końcu sprzedawca z Niemiec wystarał się u Hermesa o numer DPD i okazało się, że przesyłka tydzień leżała w magazynie.


 Kurier nie zostawił żadnego awizo a w historii przesyłki wpisał,że został podany błędny adres. Firma nie podjęła żadnych kroków, aby się ze mną i z nadawcą skontaktować. Po licznych telefonach, mailach do Niemiec udało mi się znaleźć przesyłkę.


Podpisuje się pod wszystkimi negatywnymi opiniami na temat Hermesa i DPD.

Wiadomość 39 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

nosimlock
Użytkownik

Problem z Hermesem tkwi w tym, że oni korzystają z tzw. wypożyczanych pracowników a tacy pracują najprawdopodobniej na zasadzie "jaka płaca taka praca"

Wiadomość 40 z 82
ostatnia odpowiedź