anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

czeczek69
Użytkownik
Witam społeczność. Na niemieckim ebay wygrałem 3 aukcje i od dłuższego czasu oczekiwałem na dostarczenie przedmiotów. Pierwsza przesyłka wyszła do mnie 13 września (nota bene 13 dni po zapłacie przez paypal) i nie została dostarczona ponieważ kurier rzekomo nie mógł dostarczyć jej odbiorcy więc wróciła do sprzedającego do niemiec.

Nie dostałem żadnego powiadomienia telefonem, mailem ani żadnego dokumentu w formie papierowej jak to jest zwykle w przypadku krajowych przesyłek kurierskich. Dział obsługi klienta odmawia udzielania dokładnych informacji np. na temat który z polskich kurierów zajmował się przesyłką, twierdzą dodatkowo że współpracują z różnymi firmami i odsyłają po informacje do kupującego. Smaczku nadaje fakt że praktycznie cały dzień jest ktoś w domu (żona zajmuje się maleńkim dzieckiem).

Dziś dostałem informacje że kolejnego sprzedającego że Hermes próbował mi dostarczyć przesyłkę ale nikogo nie zastał, oczywiście podobnie jak wcześniej brak jakiegokolwiek powiadomienia mnie o czymkolwiek.

Otworzyłem spory na paypalu, wygląda jednak na to że sprzedający są tu bogu ducha winni, sprawę zawala Hermes, którym to paczki masowo wysyłają.

Co radzicie robić dalej w tej sprawie, na zakupy z przesyłkami wydałem prawie 2.000 zł z czego ok. 35% to koszty przesyłek.
Wiadomość 1 z 82
ostatnia odpowiedź
81 ODPOW. 81

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

Witam

Dziekuje serdecznie za odpowiedz !:)
u mnie sprawa wyglada nastepujaco :
Kontrahent twierdzi w liscie ze paczka zostala nadana 8/03/2008 .Na stronach hlg hermes
Datum der Rechnung 10.03.2008
Datum der letzten Bearbeitung 17.03.2008

Nie wiem mam wrazenie ze paczka gdzies sobie spokojnie wisi i nie wiadomo na co czeka .

Nie rozumiem tylko czy teraz wszystkie paczki wyslane poprzez hermesa z punktow przyjecia paczek w DE przejmuje na terenie PL DPD ?

Podsumowujac napisalem do sprzedawcy ,napisalem pod dwa rozne emaile do hlg w sprawie przesylki i zobaczymy co z tego wyjdzie . Jednak czarno to widze (imo nawet nasza kulawa Poczta bylo by 3 x szybciej )
Wiadomość 11 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

elcoronelmorales
Użytkownik
Witam

Ja również korzystałem z usług firmy Hermes. Z listów przewozowych, które zawsze sprawdzałem, wynikało, że do granicy paczka docierała w jeden dzień, no a po stronie polskiej zaczynały się problemy. Faktem jest, że paczka zawsze docierała, ale minimum po 9 dniach roboczych. W moim przypadku, paczki dostarczane były zawsze przez kuriera DPD (facet nie miły jak cholera :P). Aktualnie też czekam na paczkę, którą mój kontrahent znów wysłał Hermesem (oddał paczkę ok 22.04.08, a internetowa wyszukiwarka pokazuje datę 29.04.08), napisałem maila na podany wyżej adres, może będzie szybciej... zobaczymy, w każdym razie, wiem gdzie dzwonić.

Pozdrawiam
Wiadomość 12 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

elcoronelmorales
Użytkownik
Właśnie dzwoniłem do DPD i otrzymałem odpowiedź z hlg Hermes. Hermes nie wie jaka firma doręczy paczkę na terenie Polski, ponieważ współpracuje z wieloma, dodatkowo w wyszukiwarce dzień dostarczenia do granicy to 30 kwiecień, według biura obsługi klienta, paczka została wysłana 30 kwietnia (Datum der Rechnung 29.04.2008, Datum der letzten Bearbeitung 30.04.2008). DPD nie otrzymalo paczki, wiec nie mam pojecia gdzie jest. Wedlug biura obslugi paczka powinna dotrzec w ciagu 5-6 dni.

Odpowiedz hermesa

Thank you very much for your e-mail.

We picked up your parcels 30.04.08.
Transport from Germany to Poland takes about 5 - 6 days.

We do not have any information about your local supplier.
We are co-operating with different companies.

Unfortunately we are not able to provide you with any more information.



With best regards

HERMES LOGISTIK GRUPPE
Customer Service
Alexander Tonn
Wiadomość 13 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

e-n-d-r-j-u
Użytkownik
Witam, również często korzystam z Hermesa (jak dotąd 100% skuteczność) Przesyłki z niemiec dochodzą od 5 do 10 dni roboczych. Hermes na terenie polski współpracuje z firmą kurierską DPD. Jedyny godny uwagi konkurent Hermesa na terenie niemiec to GLS. Mają bardzo przystępne ceny, oraz najszybszy czas dostawy 3-4 dni robocze.
Wiadomość 14 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

hooluck
Użytkownik
Ja także zrealizowałem 1 transakcję z Niemiec. Sprzedający wysłał towar Hermesem - sprawa załatwiona w 7 dni.
Wiadomość 15 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

drezyniarz
Użytkownik
Witam!

Hermes jest BEZNADZIEJNY! UNIKAC JAK OGNIA!

Ale na szczescie jest swiatelko w tunelu:
mialem dokladnie taka sama sytuacje i wiem ze trzeba ich bardzo nekac: wyslalem kilkanascie maili tlumaczacych co sie stalo. otrzymalem standardowe odpowiedzi ze nie wiedza i nic nie moga zrobic. nalegalem ale oni wciaz mnie zrzucali. Na koniec zaczalem odsylac ten sam tekst w odpowiedzi na ich wciaz takie same listy. Mniej wiecej przy 10 mailu sie poddali i napisali ze przesla darmowy kupon aby przesylke odeslac ponownie do Polski. Tak zrobili i przesylka dotarla. Dodam ze sprzedajacy tez ze swojej strony walczyl i nie wiem na ile jego telefony itd pomogly w zalatwieniu sprawy.
Cala procedura trwa niestety bardzo dlugo - w moim przypadku ponad 2 miesiace.
pozdrawiam i powodzenia

oto kopia finalnego listu od hermes

Thank you very much for your query of 29 March regarding ordering number 007000120000000.

We apologise for the inconvenience caused in the delivery of your parcel.

Unfortunately your shipment has already been sent to the sender.
To compensate you for the inconvenience caused in the delivery of your parcel we would like to send
the sender a coupon for a free parcel delivery.
It will be sent to the sender by post within the next few days and he will thus be able to send you the parcel again.

With best regards

HERMES LOGISTIK GRUPPE
Customer Service
Wiadomość 16 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

tomasz_marcin
Użytkownik
Ja kupuję w Niemczech via UPS - wysyłka w poniedziałe od sprzedawcy zawsze dochodzi już we środę rano ok. 9:00...

Zatem licząc średnio jest to zawsze poniżej 48h.

Wczoraj nastąpiła wysyłka via DHL z Hanoveru będzie jutro w Krakowie.
Czas podobny do UPS.

Innych nie znam...
Niestety wczoraj wysłali też coś tum HLG...

Po tym co czytam to iwdzę, że może nie dotrzeć przed piątkiem...

Tomek
Wiadomość 17 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

hooluck
Użytkownik
Po raz drugi dostałem towar z Niemiec Hermesem i po raz drugi przebiegło to szybko i sprawnie.
Wiadomość 18 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

tomasz_marcin
Użytkownik
Na razie bez problemów.

Sklep wysłał dziś.

Status już widoczny na: http://privatpaketservice.hlg.de
Po prawej: "Sendungsstatus".

Nie znając niemieckiego wszystko logiczne i łatwe.

Zobaczymy kiedy dojdzie.

Jedynie z czym miałem problemy to DPD w Krakowie...
Telefony Firmowe z Orange 3 krotnie wracały do Warszawy ... lub dodchodziły uszkodzone.
Kurierzy z DPD kłamali np. twierdząc - odnotowane w Systemie, że umawiali się ze mną telefonicznie...
Nagminne jest twierdzenie, że nikogo nie było...

Przy okazji relaizacja oferty Orange zajęła IX 2007-I 2008...

Totalna porażka DPD jest na D i do D. 😉
Więc obawiam się, że problemy z Hermesem to problemy z DPD...
Wiadomość 19 z 82
ostatnia odpowiedź

Hermes Versand czyli przesyłki z Niemiec do Polski

szymon_fc
Użytkownik
a ja kupiłem bilet w Niemczech. Sprzedawca napisał mi 17.07 że wysłał już już mój bilet w systemie Versand ale jeszcze jej nie otrzymałem. On nie odpisuje mi na moje maile i nie wiem jaki ta przesyłka ma numer? co robić?
Wiadomość 20 z 82
ostatnia odpowiedź