Global Shipping Program - Opinie

Pozwoliłem sobie na ten nowy wątek

Niestety ten program wgryza sie w coraz wiecej aukcji

I niestety na ogół na minus.

 

A działa on jak chce ....

To jakaś totalna loteria ....

Raz paczka idzie tydzeń a raz dwa tygodnie i nic o niej nie wiadomo .... jak to mówią amba fatima wcieło i ni ma.

Ebay ma to gdzeiś gdyż to sprawa innej firmy w tym przypaku firmy pitney bowes a oni nie wiedzą nic lub prawie nic....

Ja mogę zrozumieć ze paczka z USA bedzie sie telepała powiedzmy 2-3 tygodnie

Ale z UK 2 tygodnie ? To co idzie to na piechotę ?

Beznadzieja !!!

Należy wieć unikać korzystania z tego cuda .....

Ani to tanie ani szybkie ani bezpieczne

Później trzeba sie bujać tygodniami z PayPal któe ostatnioteż ma klienta jak to mówią gdzieś ... maile jak krew w piach.

No niestety muszę przyznać ze ostatnio ebay przypomina bardziej allegro niz ebay-a kiedyś ....

 

Bedę wdzięczny za opinie uwagi i nie należy się hamować  

 

 

Wiadomość 1 z 46
ostatnia odpowiedź
45 ODPOW. 45

Global Shipping Program - Opinie

Moja paczka też zaginęła i też dzięki Pitney Bowes Limited. Już tydzień po czacie i nie wiadomo gdzie jej szukać. Nadal w numerach mam Multpiple carriers i te numery można sobie wsadzić .... Czy ktoś mi doradzi jak to rozwiązać? Jak znależć taką paczkę Sprzedawca twierdzi, że wysłął i dostał potwierdzenie doręczenia ale do siedziby firmy przewoznika w UK i dostał te same numery wysyłek co ja. Totalna porażka.

 

Wiadomość 21 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

No ładnie. Też się w to wpakowałem nieświadomie. 

Globalny burdel. Zapłaciłem jak za normalnego kuriera, czyli nie tak mało.

Pojawiła się informacja na ebayu że paczka przeszła w ręce wnDirect,

a u nich na stronie informacja że Paczka została 10.11.2017 przekazana inpost.

Na inpost od 10.11.2017, godz 16:16 "PRZYGOTOWANA DO NADANIA", 5 dni później nadal to samo.

Mało tego widnieje jeszcze jako "Paczka Paczkomatowa"

nie mam pojęcia o co chodzi

Wiadomość 22 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Ebay.co.uk

U mnie to samo, paczka miał być doręczona wczoraj. Etykieta InPost przygotowana do wysyłki tylko towar nie dotarł do PL. Za 11 GBP spodziewałem się dostawy Door2Door a tu chyba wrzucą to do paczkomatu. Tylko ciekawe czy najbliższego czy gdzieś na końcu mojej wsi. 

Roszczenie w PayPal złożone. Ciekawe kiedy się odezwą.

Ci z obsługi eBay ciągle odpisują, że mam 2 adresy (rejestracji i dostawy) i żebym uzupełnił. Tylko, że oba są ok tylko ich paczka nie może dotrzeć na czas.

ebay.de - tu wysłali DHL, też było opóźnienie - tłumaczyli że termin dostawy jest estymowany a nie gwarantowany ale kasę za wysyłkę zwrócili. ehhhh

 

Wiadomość 23 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

podono to działa: https://parceltracking.pb.com/app/#/dashboard/

ja rózwniez wczorak kupiłem na UK i wysyłka GSP - jak to wszystko czytam to sie boję!

Wiecie co należałoby ustalić, bynajmniej spróbować kto jest tym końcowym dostawcą paczek w PL w tyma całym zamieszaniu?

jedni piszą że kurier Inpost, inni dpd, jeszcze inni że gls (może polska tez jest podzielona na rejony i jest róznie, niem wiem?)

trzeba zmuścić sie po szczęśliwym zakończeniu spawy o wpis w temacie z takim info.

myślę, ze to troche ułatwi sprawę.

Na pewno czas przesyłki z UK do PL za pomocą tego programu to min. 2tyg jak nie 3 - to udało mie sie ustalić.

Problem występuję tezw innych krajach - ludzie mają takie same problemy jak my - znalazałem wątek w sieci nowy bo 2017 r.

Np w czechach takie paczki z UK dostarcza ups.

ale bałagan

jak licytować z tzw. automatu?
Wiadomość 24 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Paczka dotarła!

Global shipping programme działa - powoli ale działa.

Wygląda to mniej więcej tak:

1. kupujemy i płacimy paypal

2. później otrzymujemy info od ebay, że paczka została nadana i dostała nr  UPAAB................. (który jest podświetlony i można w niego wejść i wyświetlić przyszłe szczegóły) plus szacowany czas dostawy.

3. następnie po 2-3 dniach otrzymujemy info od ebay że paczka dotarał do ich cetrum wysyłkowego.

4. tego samgo dnia nasza paczka zaczyna swoja podróż (tak było w moim przypadku)

5. śledzimy ją tu https://parceltracking.pb.com/app/#/dashboard/ wpisując nasz nr UPAAB123456.......możemy już również jednocześnie spr. track on carrier's website (prawy górny róg str.)

 

Paczkę trsportuje do polski firma wnDirect

 

W PL paczki dostrcza KURIER INPOST

Nie sugerujcie się że jest to wg inpostu paczkomatowa - tak jak napisałem powyżej jest to paczka kurierska!

 

WAŻNE! żebyście spr. czy macie aktualny nr tel. komórkowego w Waszych danych i raczej nie powinno być problemu.

 

Czas dostawy w moim przypadku od momnetu nadania do otrzymania to 11 dni (wliczjąc weekendy) - paczkę otrzyamłem 1 dzień przed deklarownaym przez GSP.

 

Jeżli komuś to pomoże to super.

 

Przepraszam za literówki i błędy.

 

Jak coś to pytajcie śmiało!

jak licytować z tzw. automatu?
Wiadomość 25 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Nie wiem czy tu jeszcze pani zagląda czyvotrzymala pani w końcu przesyłkę? Mam taki sam problem od 21.11 jest przygotowana do nadania w inpost
Wiadomość 26 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Mam ten sam problem od 21.11 paczka jest przygotowana do nadania w inpost i dalej nic
Wiadomość 27 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

To nie jest paczka tylko wydrukowali etykietę nadania przesyłki. Przygotowują je na wypadek gdyby udało im się przewieźć towar do Polski. Etykieta to nie paczka.

Jeśli minął termin doręczenia zakładaj spór a potem roszczenie przez PayPal.

Wiadomość 28 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Ja też nadal czekam na paczkę. W inpost czeka na nadanie od ponad tygodnia...
Wiadomość 29 z 46
ostatnia odpowiedź

Global Shipping Program - Opinie

Ja też nadal czekam na paczkę. W inpost etykietą nadanie od ponad tygodnia... pisalam ze sprzedawca wysłał dal namiary na paczkę i prosi o cierpliwość..ostatni status jest że 21.11 w Anglii. Jestem w tym zielona to mój pierwszy zakup na Ebay i to dość kosztowny .
Wiadomość 30 z 46
ostatnia odpowiedź