anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Global Shipping Program - Opinie

Pozwoliłem sobie na ten nowy wątek

Niestety ten program wgryza sie w coraz wiecej aukcji

I niestety na ogół na minus.

 

A działa on jak chce ....

To jakaś totalna loteria ....

Raz paczka idzie tydzeń a raz dwa tygodnie i nic o niej nie wiadomo .... jak to mówią amba fatima wcieło i ni ma.

Ebay ma to gdzeiś gdyż to sprawa innej firmy w tym przypaku firmy pitney bowes a oni nie wiedzą nic lub prawie nic....

Ja mogę zrozumieć ze paczka z USA bedzie sie telepała powiedzmy 2-3 tygodnie

Ale z UK 2 tygodnie ? To co idzie to na piechotę ?

Beznadzieja !!!

Należy wieć unikać korzystania z tego cuda .....

Ani to tanie ani szybkie ani bezpieczne

Później trzeba sie bujać tygodniami z PayPal któe ostatnioteż ma klienta jak to mówią gdzieś ... maile jak krew w piach.

No niestety muszę przyznać ze ostatnio ebay przypomina bardziej allegro niz ebay-a kiedyś ....

 

Bedę wdzięczny za opinie uwagi i nie należy się hamować  

 

 

Wiadomość 1 z 46
ostatnia odpowiedź
45 ODPOW. 45

Dot.: Global Shipping Program - Opinie

spoko w sumie

 

zapłaciłem paypalem 24 kwietnia a 8 maja odebrałem paczkę

trudny do wyhaczenia u nas ram

 

za ram było 44 dolce a GSP wziął wszystkiego 29$

gdyby to szło normalnie to pewnie na poczcie by dowalili vatę  co od ramu dało by 10$ z groszami

 

tak że wychodzi taki szacunek że sama wysyłka w moim przypadku trzeba zakładać 19$

 

 

był dreszczyk emocji nie przeczę ale skończyło się dobrze

na terenie Polski paczkę przejął DPD i przy odbiorze nic nie płaciłem

 

 

może komuś pomoże ...

Wiadomość 41 z 46
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Shipping Program - Opinie

Niestety GSP oszukuje ... doliczaja na ogół od 20 - 25 % wartości, niby na opłaty celne i VAT a ja tam nigdy odprawy nie widziałem 

Zakładam że rzna na kasie ... (płacisz za nic)

Niestety ... co gorsza wiele aukcji jest z wymuszonym GSP a sprzedawcy nie są chetni na ominięcie tego....

Jaki jest plus GSP ? w sumie żaden niby przesyłka monitorowana ale co z tego ... jak się kupuje coś za grosze to pic ... ale jak za duzą kasę ... to wali to ... i trzeba się dogadywac ze sprzedawcą

Wiadomość 42 z 46
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Shipping Program - Opinie

Drodzy uzytkownicy,

jesli to mozliwe, chcialbym sprobowac odzyskac pieniadze z transakcji z GSP sprzed 6 tygodni, nadal bez doreczenia.

 

W dniu oplaty PayPal na stronie eBay pojawil sie numer sledzenia UPAA#### z informacja "dodano numer przesylki" (Label created), ale od tamtej pory, czyli od 6 tygodni - zero aktualizacji. Oczekiwana dostawa wg tego trackingu byla 4 tygodnie temu.

Sprzedawca odpowiedzial na pierwsze wiadomosci mowiac, ze "wyslal przedmiot do eBay" i nic wiecej nie moze zrobic. Czy przedmiot dotarl do placowki GSP - nie wiem, sprzedawca na to zapytanie nie odpowiedzial. Jedyne co mam to tracking, ktory wyswietla sie na stronie eBay - ten bez aktualizacji.

 

Wysylka plyty z UK poprzez Global Shipping (PB Inc). Z ruchu na koncie Paypal widze, ze oplata zostala automatycznie rozdzielona na dwie, pomiedzy sprzedajacego i PB Inc. (Transakcja za wysylke widnieje z dopisem "This payment is part of your original purchase".)

 

I tu mam problem (i nauczke na przyszlosc jesli chodzi o GSP).

 

Jako iz nie mialem jeszcze takiej sytuacji chcialem zapytac w jaki sposob to ugryzc. Czy mozna w ogole starac sie o odzyskanie kosztow wysylki GSP? Przy probie otwarcia sprawy na Paypal widze mozliwosc wybrania tylko jednej pozycji - czy wybierajac transakcje za przedmiot zostanie tez uwzgledniona ta za wysylke czy trzeba to robic oddzielnie?

 

Dziekuje za sugestie.

Wiadomość 43 z 46
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Shipping Program - Opinie

Otwierając sprawę na PayPal zaznaczasz przedmiot który kupiles. Z automatu sprawa też bedzie dotyczyla kosztów wysyłki i Pitney Bowes czyli przewoznika

Wiadomość 44 z 46
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Shipping Program - Opinie

Transport z UK do PL w ramach GSP jest drogowy czy lotniczy?
Wiadomość 45 z 46
ostatnia odpowiedź

Dot.: Global Shipping Program - Opinie

GLOBALNY SYSTEM PRZESYŁKI i eBay TO ZŁODZIEJE .

PRZYKŁAD 

Kupuję płyte winylową w USA  za 100 $ , płacę 100$ koszt przesyłki ok 30$ i to rozumiem ,

ale **bleep** z eBay doliczają tzn z PITNEY  BOWES  za globalny system śledzenia kolejne 100$, w tym cła , podatki , opłaty importowe itp . A płyty winylowe są ZWOLNIONE Z PODATKÓW I VAT I CŁA .

To pitney bowes KRADNIE 100 $ ZA NIC.

Dlaczego dochodza te opłaty.

 

Wiadomość 46 z 46
ostatnia odpowiedź