kupujacy oszust!

witam

kupujacy z chin kupil przedmiot- otworzyl sprawe ze paczki nie dostal, w miedzyczasie dostal paczke a ebay i tak zwrocilo mu pieniadze, a mi oczywiscie doliczyli do faktury. zlozylam 'tzw" odwolanie a oni pisze ze i tak rzyznaja racje kupujacemu, no rece opadaja.... przeciez w monitoringu widac ze paczka odebrana, a ja jestem stratna 230 PLN. Co zrobic? Kupujacy zarejestrowany w ebay USA, wiec polski ebay niestety umywa rece i kaze dzownic do USA... ktos mial podobny przypadek? Co mozna zrobic?

Wiadomość 1 z 9
ostatnia odpowiedź
8 ODPOW. 8

Dot.: kupujacy oszust!

ebay usa często rozstrzyga sprawy zagranicznych sprzedawców na ich niekorzyść nawet jak paczka jest dostarczona, kontaktu z nimi nie ma a z polskim ebay'em mimo że jest to taki jakby go nie było. ebay pomaga odzyskać wpłaconą kase po otrzymaniu towaru i to sie raczej nie zmieni, jedyne co można zrobić to gdy procent gdzie zostaje sie wydymanym tak sie zwiększy że przestanie sie to kalkulować, wtedy można przestać tu sprzedawać. Można próbować zgłosić na policję, ale nie wiem czy mają takie umowy żeby przekazać sprawę do policji takich egzotycznych krajów. Ja miałem takich przypadków 9 na kwotę łącznie koło 1000 zł, z większych sprzedawców raczej jestem nielicznym któremu tak mało ebay zabrał kasy.

 

Pozdrawiam

Wiadomość 2 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: kupujacy oszust!

To jest szok dla mnie. Pierwszy raz sie z czyms takim spotykam.

Chyba bede dzialala przez prawnikow... bo towar wystawiam na polskiem ebayu wiec co mnie obchodzi amerykanski>

rozumiem, ze telefonicznie tez sie nie da z nimi skontaktowac aby wyjasnic sprawe?

Wiadomość 3 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: kupujacy oszust!

Do polskiego ebay wogle nie ma telefonu, bo po prostu nie wiedzieliby co powiedzieć, najłatwiej zbyć klienta mailem i gotowymi formułkami. Do ebay usa jest telefon, można próbować dzwonić jeżeli dobrze mówi się po angielsku, ale oni swojej gównianej decyzji o zwrocie już i tak nie cofną.

 

Klient chce spowrotem kasę i dostaje praktycznie od ręki, w drugą stronę już to nie działa, mimo że klient dostał towar pozwalają mu zachować kasę i jeszcze pajace odpisują że jest im bardzo przykro i życzą powodzenia w odzyskaniu pieniędzy od kupującego. Można tu zostać okradzionym w środku dnia, a "support" który reprezentuje ten serwis i powinien pilnować zasad, śmieje się i pluje oszukanemu w twarz, tak to działa.

Wiadomość 4 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: kupujacy oszust!

zenada na calego....

Wiadomość 5 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: kupujacy oszust!

mozna zgłośić na policje ---  ale bardziej krajowo

 

ale policja od 250zł do góry  a tak to nikt dupy nie ruszy bo "niska szkodliwość"

 

a najprosciej wyklucz wysyłke do Chin 🙂

Wiadomość 6 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: kupujacy oszust!

Wchodzisz na "Resolution center" i zakladasz "case" , potem kilk na chec kontaktu telef. z ebay. Dostajesz pass code  i dzwonisz do ebay wstukujac ten numer od nich. Wczesniej przygotuj sobie informacje ze strony np. www.17track.net lub z serwisu pocztowego danego kraju , ze przesylka zostala doreczona i zglaszasz do czlowieka z toba rozmawiajacego ze przesylka dotarla , oto dane i ze on moze sobie sprawdzic. Kazda moja interwencja konczyla sie pomyslnie a wiec zwrotem kasy na paypal . Jesli zostaje slad w "dashboard " to tez trzeba dzwonic i prostowac.

Wiadomość 7 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: kupujacy oszust!

Sprzedalam sweter na niemieckim ebayy i  wyslalam do kupujacej  przez poczta niemiecka .po 2 tygodniach dostalam wiadomosc ze nie otrzymala przesylki . Napisalam  Jej ze sweter wyslalam  ze mam na to swiadkow Zeby jeszcze poczekala bo moze przesylka wkrotce nadejdzie ze pirerwszy raz cos takiego Mi sie zdarzylo. Na to kupujaca otworzyla  sprawe na eBay.de i Zada zwotu calej kwoty , a ja za przesylke zaplacilam 4,60 euro i stracilam drogi markowy sweter ktory wylicytowal sie na 15 euro.Na aukcji w opisie zastrzeglam  w sprawe odpowiedzialnosci  w razie zaginiecia przesylki .Ale Zadne zastrzezenia nie dzialaja jak widac bo zadaja zwrotu kasy i mam pytanie czy katos Mialle taka sytuacje , czy muste zwrocic koniecznie kase bo to jakas poraka .czytalam kidys na forach ze niemcy w taki sposob dorabiaja sobie ,dostanie towar i jeszcze kase od paypala lue sprzedajacego.Kilka takich sytuacje i czlowiek zrujnowany , ale co tam , wazne ze klient zadowolony i ebay ze nie straci.co stanie sie jezeli nie zwrocic kasy , eBay juu Mi sie odgraza .

Wiadomość 8 z 9
ostatnia odpowiedź

Dot.: kupujacy oszust!

Winą większości oszukanych przez PayPal i e-bay jest przynależność do państwa polskiego. W każdej sytuacji wygrywa użytkownik z Zachodu. No ale podobno jak twierdzą politycy Polski już nie ma, istnieje tylko teoretycznie, no to kim mają się przejmować Panowie Świata.

 

Wiadomość 9 z 9
ostatnia odpowiedź