anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Czuje się oszukany przez firmę PayPal, której zaufałem jako konsument! Gdybym nie zdecydował się jako sprzedawca na skorzystanie z usług PayPal, nie straciłbym prawie 500zł!

PayPal, to portal pośredniczący miedzy sprzedawca, a klientem i rzekomo zabezpieczający interesy OBU stron. Jak się okazuje tylko w teorii. Jakiś czas temu sprzedałem swój stary zegarek za pośrednictwem eBay. Transakcja się udała, kupujący wystawił pozytywny komentarz i napisał wiadomość, że zegarek dotarł i bardzo mi dziękuje za współpracę.

Po kilku miesiącach dostałem wezwanie od PayPal do zwrotu należności za sprzedany zegarek. Kupujący zmienił zdanie i teraz twierdził, że zegarka nigdy nie dostał... Kupujący oczywiście nie odpisywał na wiadomości ode mnie. Na jego koncie na eBay pojawił się też pierwszy negatywny komentarz: "Beware. A fraudulent use of a credit card was used to buy this item. BEWARE." Wiedziałem już, że mam kłopot ale liczyłem na pozytywne rozwiązanie sprawy - w końcu byłem uczciwy, a klient napisał, że przedmiot dostał! Nie mogłem bardziej sie mylić!

Przesłałem firmie PayPal całą korespondencje z kupującym, wraz z wyjaśnieniem całej sprawy. Ku mojemu zaskoczeniu Pay Pal zachował się jakby niczego nie dostał. Wciąż żądał (i żąda ode mnie do dzisiaj) zwrotu pieniędzy za zegarek! NIKT z oddziału polskiego firmy PayPal nie reagował na moje maile, w których odwoływałem się od tej decyzji. Choć w potwierdzeniu doręczenia, które dostałem, napisano wyraźnie, że firma skontaktuje się ze mną w ciągu 24h - do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi, zupełnie jakbym nie istniał. Na infolinii nikt nie był w stanie udzielić mi żadnej konkretnej informacji. Do tej pory nikt nie odpowiedział na moją wiadomość na oficjalnym profilu PayPal na facebook'u. "Odpuść i zapłać", zdawali się przekazać mi pracownicy firmy.

Chciałem być uczciwy i dać kupującemu komfort, że jego transakcja jest zabezpieczona - przez to sam straciłem zegarek, straciłem pieniądze, i zostałem potraktowany jak zwykły złodziej i kłamca. Nie warto być uczciwym, tego nauczyła mnie współpraca z firmą PayPal. Chcesz łatwo zarobić? Kup coś, zapłać za pośrednictwem PayPal, a następnie udawaj, ze nie dostałeś towaru. Będziesz miał nabyty przedmiot i pieniądze. W PayPal sprzedawcy są traktowani jak złodzieje, a prawdziwi złodzieje są całkiem bezkarni.

Zgłosiłem sprawę na Policję oraz do Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Mam zamiar eskalowac sprawę na portalach społecznościowych oraz (z racji tego, że zawodowo związany jestem z telewizją) nagłośnić sprawę w mediach. Wierze w sprawiedliwość i nie odpuszczę.

 

Europejskie Centrum Konsumenckie ma też zbiorowe dochodzenie roszczeń. Możemy też wspólnie pozwać PayPal do sądu. Musimy znaleźć tylko więcej niezadowolonych sprzedawców

 

SPRZEDAWCY ŁĄCZMY SIĘ! 

 

Wiadomość 1 z 23
ostatnia odpowiedź
22 ODPOW. 22

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Nie wiem czy sprawa jest prosta? Myślę ,że jest to możliwe i chyba tańsze rozwiązanie złożenie zbiorowego dochodzenia roszczeń na drodze sądowej. Warunek nie do przeskoczenia dla przeciętnego użytkownika eBay czy PayPal.Sprawę komplikuje jedna rzecz. Policja i Prokurator musi wszcząć postępowanie. Na ogół każda sprawa jest umarzana po 30 dniach. Użytkownik oszukany nie ma na to wpływu. W myśl prawa można jedynie dochodzić swoich roszczeń na drodze sądowej z powództwa cywilnego. Ponadto sam Pan napisał ,że został Pan oszukany przez pośrednika czyli firmę finansową PayPal. Według Policji do transakcji doszło i z początku wszystko przebiegało normalnie. Pan sprzedał przedmiot . Kupujący zapłacił. Pan wysłał przedmiot. Kupujący go odebrał. Następny krok kupującego otwiera spór. Kupujący wygrywa spór bo ma ochronę Kupującego . Nie ważne jaki podaje powód. PayPal zwraca pieniądze za transakcje na jego adres email ( obojetnie czy jego konto PayPal czy eBay).Pan jako sprzedawca musi oddać kwotę za transakcje eBayowi lub PayPal. Wszystko zależy gdzie został otwarty spór. Jeśli eBay to ma Pan gwarantowane ,że w przypadku salda ujemnego na kwotę - 800 PLN - konto eBay zostaje ograniczone do momentu uregulowania ; -800 PLN. Nie można wystawic przedmiotu na sprzedaż , nie można nic kupić na eBay. Pomimo ,że racja jest po Pańskiej stronie jest Pan traktowany jako sprzedawca złodziej , oszust. Takie są realia na eBay lub PayPal . Nie w każdym przpadku. Na PayPal w przypadku sporu sprawę można jeszcze wygrać. Na eBay w przypadku sporu sprawa jest od razu na przegranej . Kupujący jest królem i on rozdaje karty. Pomimo ,że to kupujący jest oszustem , Pan w oczach eBay czy PayPal uchodzi za przysłowiowego winnego i oszusta. Fakt ,że można to udowodnić nie oznacza wcale ,że Policja ( Prokurator) ma ochotę wszcząć postępowanie karne. Prawo jest skomplikowane i niezrozumiałe. Mało prawdopodobne jest że dostanie Pan z urzędu prawnika za darmo.Wato zapoznać się z regulaminem Europejskiego Centrum Konsumenckiego. Prawa konsumenckie w wielu krajach Europy Zachodniej są podobne ale różne niż w Polsce.Jeśli chodzi o eBay czy PayPal nie ma to znaczenia. W przypadku PayPal sprawa jest tym bardziej dziwna . Wg PayPal kupujący ma prawo zmienić zdanie nawet do 180 dni. Eskalowanie tej czy innej sprawy w mediach wydaje się bezsensowne. Może jedynie spowodować nagłośnienie sprawy ,ale niczego nie wniesie nowego. Ebay czy PayPal gdyby zmienił swój regulamin starcił by dużo wpływów z prowizji. Wystarczy zmienić regulamin i być może będzie mniej oszustw. Nie można łudzić się ,że do tego dojdzie. Tym czasem proceder oszustw jest na topie. Za każdym razem to kupujący ma rację . Sprzedawca traci towar i traci całą kwotę za transakcję + koszty przesyłki. Wiadomo ,że na świecie są ludzie uczciwi i nieuczciwi. Nikt nie ma na to wpływu, czy trafi na uczciwego czy nieuczciwego kupującego .Nikt nie może dać gwarancji ,że każdy sprzedawca jest w stanie obiektywnie przewidzieć jakie poniesie starty finansowe w wyniku nieudanej transakcji z nieuczciwym kupującym.Chętnie przyłączę się do takiego pozwu.
Wiadomość 2 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Wlasnie i ja zostalem wyprostowana na 330€ przez Polaczka z USA.

Sprzedawca dostaje w leb zawsze, przez fakt ze ten proceder oszustw bardzo wzrasta ostatnimi czasy zamierzam zrezygnowac z handlu tu bo to tylko mlucenie kasy i uzeranie sie z klientami.

Czesto krecili mnie na male kwoty rzedu kilku euro ale ostatnio czesto jest to juz po kilkadziesiat euro a teraz juz zaczyna sie po kolkaset, wiec bedzie adijo Ebay i witaj spokojny handel na sklepie.

I Ebayowi odpadnie 1000€ PayPalowi to juz nawet mi sie liczyc nie chce bo bym sie wnerwil. Nawet tego nie odczuja ale jak im takich jak ja by z 100.000 sprzedawcow ubylo to moze by sie zastanowi co z tym zrobic aby chroc nie tylko konsumenta ale i sprzedawce.

Wiadomość 3 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Bardzo dziękuję za tak merytoryczny wpis!

 

Czyli wychodzi na to, że najlepiej zapłacić PayPalowy a następnie oszukać innych sprzedawców, by odzyskać straconą wcześniej kwotę? Toż ten regulamin rodzi patologie! 🙂

 

Mam silne poczucie sprawiedliwości i bardzo chciałbym utrzeć nosa Państwu z firmy PayPal. Z racji wykonywanego zawodu mogę postarać się o wsparcie programów interwencyjnych takich jak Uwaga TVN czy Interwencje na antenie TTV. 

Wiadomość 4 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Przy tym moje straty to mały pikuś... Myślę, że czas na precedens w sprawie takich praktyk. Nie można odpuścić tematu. To co się w tej chwili dzieje jest złe. Trzeba nagłośniać takie przypadki. To ciekawy temat także dla mediów, bo dotyczy każdego! W końcu nawet moja mama, będąca w 99% kupującym,  decydując sie na sprzedaż jednego starego garnka na eBay staje się na chwilę sprzedawcąl tak samo narażonym na oszustwo jak osoba sprzadająca tam 1000 nowych garnków

Wiadomość 5 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

witam,

zostalem oszukany przez kupujacego i payapl. Wyslalem przedmioty po terminie bo paypal wstrzymywal pieniadze 21dni. Kupujacy dostal zwrot pieniedzy i towar. Sprawa zamknieta. Ja nie mam towaru poniewaz nie zwrocil przedmiotow i mam ujemne saldo. Paypal i ebay umywaja rece. Z tego co czytalem wiem ze tak dziala naciaganie ludzi. Schematy sie powtarzaja, paypal blokuje pieniadze co wykorzystuje kupujacy. Po zakonczeniu sporu nic nie mozna zrobic. prosze o informacje gdzie moge to zglosic.

pozdrawiam 

Wiadomość 6 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

PayPal blokuje platnosc kupujacego na koncie paypal sprzedawcy zwlaszcza w przypadku sprzedawcow bez wiekszej historii sprzedazy > https://www.paypal.com/pl/webapps/mpp/security/sell-saferpayments

 

Piszesz 'Wyslalem przedmioty po terminie' czyli kupujacy nie mial szansy otrzymac towaru w terminie szacowanym / podanym mu przez ebay i mogl otworzyc sprawe a potem zglosic roszczenie bo z punktu widzenia ebay/paypal sprzedawca nie wywiazal sie z wysylki towaru w terminie

Wiadomość 7 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Typowe wlele razy zabrano mi pieniądze i towar. Najlepsze są kraje w których nie działa śledzenie paczek (AUstralia i USA). Klient nie otrzymał towaru w szacowanym terminie który ustala ebay niewiadomo z kąd. żeby dowiedzieć sie czemu przesyłka nie dotarła robisz reklamacje która trwa 2 mieiśace. Jak otrzymasz informację zwrotną z poczty napisane jest że paczka dotarła bez żadnego problemu. Oczywiście kupujący nie zwróci paczki ani nie zapłaci za przedmiot. Sprzedawcy są zawsze na przegraniej pozycji, jedynie przestać sprzedawać na ebay.

Teraz miałem sprawe z kupującym z Rosji. Najpierw chciał wymusić zwrot pieniędzy bo inaczej wystawi naegtywa. Jak mu się to nie udało zrobiił zdjęcia innym przedmiotą i zrobił spór. Oczywiście dostałem negatywa, pieniądze zablokowane na koncie i towaru za 500zł nie mam.

 

 

Wiadomość 8 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Witam.
Sprzedawałem przez około tydzie, klucze do gier na ebay. Już dostałem z 10 sporów o ,,nieautoryzowane użycie konta". Zwykli złodzieje i oszuści
Wiadomość 9 z 23
ostatnia odpowiedź

SPRZEDAWCY OSZUKANI PRZEZ PAY PAL

Od lat jest to samo. Nie mając alternatywy korzystamy z e-bay i zostajemy okradani w biały dzień. Aby nas jeszcze bardziej pognębić musimy za to złodziejstwo zapłacić jeszcze prowizję. Kupujący ZAWSZE ma rację według ich chorego prawa. Oni zachowują się jak Bogowie Świata, są prawem sami dla siebie. Nie respektują żadnego prawodawstwa danego kraju. Są ponad tym.

Ja dziś rozpętałam krucjatę i będę pisać na ile mi pozwolą, gdzie się tylko da. Mam niestety złe wiadomości dla wszystkich liczących na pomoc instytucji do tego powołanych. Policja was wyśmieje, a nawet jak przyjmie wniosek, to prokurator go umorzy do miesiąca. Rzecznik Praw Konsumenckich oleje sprawę wysyłając kilkanaście wydruków niezrozumiałych przepisów. Europejskie Centrum Praw Konsumenta nawet złoży wniosek do tych firm, ale dostanie odpowiedz, że są uczciwe i jeśli się z nimi nie zgadza, to może założyć sprawę w Sądzie w Luksemburgu. To miejsce jak wiecie jest ochronką dla wszelkiej międzynarodowej przestępczości. I musicie to zrobić już za swoją kasę i wynająć swojego adwokata. Oni wystawią kilka kancelarii i macie pozamiatane, ale koszt zapłacicie.

W Polsce nic nie ugracie, bo Premier wam nie odpisze, biura poselskie wywalą do kosza, sprawę prawną opisałam powyżej. Ludzie się nie łączą, bo nie wierzą w prawo. Zresztą jak wierzyć w prawo Polskie, jak sami widzimy co robią na Zachodzie. Chcą nam narzucić ten styl niewolników XXI wieku i im się to udaje. Ludzie są sparaliżowani swoja niemocą.

Jedyną szansą jest zrezygnować w ogóle z usług tych firm i otworzyć własny sklepik, małą stronkę, resztę wydać na reklamę i cieszyć się skromnymi, ale pewnymi dochodami.

Wiadomość 10 z 23
ostatnia odpowiedź